Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
    ..арестуван създателят на биткойн Чарли Шрем.
    "Изгубени в превода" по блитз.тв
    Е не е баш създателя ама поне звучи по като Лопе де Вега.

    Коментар


    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

      ... за триене
      Последно редактирано от Rabin; 27-01-14, 23:34.

      Коментар


      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

        Цялата тема от Гигахешове, асици, BTU и KW/h се обърна на долен форекс.
        Та нормално
        Аз тия дни видях как се гепят по 40bt срещу 300 долара, така че май нещата са към спам и забогатяване от (ненужни) карти SLI
        LZ(единица) Лима Жоро Жоро
        2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

        Коментар


        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Майтапът е, че търговията с това нещо затихва все повече с нарастването на цената му. Не са добри индикатори това, нещо Понци ми се привижда.
          http://bitcoincharts.com/charts/mtgo...zm1g10zm2g25zv

          Може да изпищи някой роден IT индустриалец...ако е прекалил с инвестирането, за сметка на кОпането. То, последното, е майката на всички устойчиви успехи.

          Коментар


          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

            А, то било лесно бе.Аз се чудех колегата тука кви са тия машини дето ги сглобява.Бъзикам го - копаш ли? - а той ме гледа гузно и се прави на луд и ето, току-що гледам в съседното хале, на студено, сложил още машини, вика - бе до сега съм изкарал 600 кинта, продадох ги на един германец.Викам му - и повече ще изкараш, като не плащаш ти тока... ей откачен свят
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

              Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
              А, то било лесно бе.Викам му - и повече ще изкараш, като не плащаш ти тока...
              Я къде бил ключа от бараката.....
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Първоначално публикуван от disko04 Преглед на мнение
                Я къде бил ключа от бараката.....
                Ако знаеш що мазета из София бучат и лъхат жега, ... трудности на растежа. Обикновено спират след като домоуправителят се усети.

                Коментар


                • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Историята винаги се повтаря

                  От "златната треска" в Дивият запад, най-много пари са направили тези дето са продавали кирки

                  Коментар


                  • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                    Историята винаги се повтаря

                    От "златната треска" в Дивият запад, най-много пари са направили тези дето са продавали кирки
                    Сумарно, да.
                    Но това не премахва тези, които са спечелили от злато.

                    Коментар


                    • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      Историята винаги се повтаря

                      От "златната треска" в Дивият запад, най-много пари са направили тези дето са продавали кирки
                      Хич.
                      Най - много е спечелил Леви Щраус щото златото в Калифорния отдавна е свършило, кирките отдавна са изгнили а дънките му се продават и до сега. Извода - използвайте краткосрочните приливи на парични потоци за инвестиции в дългосрочни проекти.
                      Последно редактирано от Mad Dog; 28-01-14, 15:20.
                      Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                      No man left's behind !!!!

                      Коментар


                      • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        Ей това са майтапите на живота - аз, дето съм мноого далече от тези неща и вече дори и сдобил се с доста разяснения си оставам с особено мнение за тях, съм принуден да търпя да ми бръмчат машините под гъза, копайки за поредния закачил се към с-мата за да "изкопа" кешовица.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Ей, Sexcoin-ите вече са 0.015$. Накрая ще се окажа прав.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Обикновено спират след като домоуправителят се усети.
                            При тоя моя е друго - домоуправителя съм аз, а сметката я плаща друг.Много е хитър, неговите койни ще са доста чисти особено като се има в предвид, че и по-голямата част от машините май я плаща трети.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Искат ли Биткойн банка зад тия карти и софт за смартфон, и колко струва хардуерът на картите?

                              Една от големите фирми предлагащи тази услуга нарича себе си "криптобанка". Не са се регистрирали като банка за да не попадат под банковото законодателство и няма да работят със стандартна валута (в Канада са). Потребителите могат да съхраняват биткойните си при тях, да пращат и получават биткойни чрез имейл адрес, и да получават плащания в биткойн ако са търговец.


                              Правят POS терминали (в момента струват около 700 евро) и издават и "дебитни карти" с чип и пин. POS терминалът може да работи и с QR кодове вместо дебитна карта, има софт за целта. Със софта се работи елементарно - на екрана на терминала се появява QR код, който купувачът сканира със своя смартфон, цъква на екрана си бутон "плащане", и получава потвърждение.
                              Предимствата на дебитната карта е че "банката" държи парите и на търговеца и на клиента, и така транзакцията е моментална и потвърдена веднага. Работят и с лайткойн.


                              Друга канадска фирма прави дебитни карти, които ще могат да работят и с 58,000 стандартни ATM машини и 753,000 стандартни POS в страната. С тях вече клиентът ще може да обменя директно биткойни и канадски долари. В момента картите се зареждат "ръчно" от служител. Когато системата им е завършена, картите ще могат да се зареждат чрез интернет банкиране.


                              В САЩ две фирми поеха големи инвестиции в подобна насока, правят нещо като пейпал за биткойни. Едната в момента има 650 000 потребители и 16 000 търговци вързани към нея. Биткойн транзакциите са свързани директно със "стандартната" банкова сметка на потребителя. Фирмата предлага и онлайн "портофейл" за биткойни, както и услуги за търговците който ще приемат биткойни.


                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Догито пробива не само заради майтапа. Има много подобрения...

                              Да, догикойн са замислени като максимално лесни, за да обхванат възможно по-голям брой потребители. Но нямат реална употреба, което значи че в един момент играта ще омръзне и ще приключи. А биткойн можеш да замениш срещу реални неща в реалния свят.


                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение

                              За разлика от лалетата, биткойн са: делими на части и не е необходимо да разменяш едно цяло, не се развалят, няма проблеми с транспорта, количеството не може да бъде контролирано от спекуланти или бедствия, не може да посадиш един биткойн и да го размножиш до една леха биткойни. Допълнителни предимства на биткойн: в момента върху тях няма данъци, лесно се местят през граница и няма такса трансфер.


                              Колкото и да са скъпи в момента биткойн (ако кръглата цифра 1000 долара може да се счита за някаква психологическа граница ), те в никой случай не са така очевидно надценени, както са били лалетата (една луковица се е разменяла срещу 48 декара първокласна холандска обработваема земя ). А и потреблението на биткойн тепърва ще расте.


                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Че даже тази печалба се възприема като смяна на обществения ред - иде времето на ИТ нърдовете да завладеят света.

                              Цитираш някакви случайни словесни еквилибристики, които нямат особен смисъл. И за дизайнът на Александър Маккуин се казва че е "революционен", но това не значи че иде времето шивачите да превземат света. Макар че сигурно някъде някой е написал статия по въпроса.


                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Не съм виждал някой да казва - много ми трябва това нещо, защото в магазина не вземат нищо друго.
                              Ти притежаваш само неща които са от първа необходимост? Не, нали...


                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Та, май счупихме и този мит, че било нещо ново и революционно.

                              Колкото повече обобщаваш, толкова по-еднакви ще ти изглеждат нещата. Автомобилът Тесла тогава въобще не е нов и революционен, защото вече имаме Форд Т?


                              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                              Майтапът е, че търговията с това нещо затихва все повече с нарастването на цената му.

                              Един голям английски университет вече приема биткойн като плащане за таксите за обучение. Предимствата са за студентите от чужбина, които няма да плащат такси за трансфера на парите си през граница, нито такси за обмяна, когато ползват биткойн. Мисля че са намерили правилната аудитория. Аз не виждам затихване, виждам увеличаващ се интерес.


                              Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                              Какъв друг е избора? Ако сравним най-доброто на пазара - 7990

                              виж тука какво прави конкуренцията, на втора страница става интересно :
                              http://www.bitcoinminingrigs.com/

                              Коментар


                              • От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                Една от големите фирми предлагащи тази услуга нарича себе си "криптобанка". Не са се регистрирали като банка за да не попадат под банковото законодателство и няма да работят със стандартна валута (в Канада са). ...
                                В моята банка каките са по-хубави. Освен това много подобни паднаха, какво стана с койните вътре не знам. Дори на Догито му затвориха първия пул, не знам кой е взел Догитата. Един приятел си беше изкопал няколкостотин хиляди, и му ги гепиха.
                                Първоначално публикуван от Asteri
                                ...
                                В САЩ две фирми поеха големи инвестиции в подобна насока, правят нещо като пейпал за биткойни. Едната в момента има 650 000 потребители и 16 000 търговци вързани към нея.
                                В момента се бухам да си купя едни неща от Китай. Точно Пейпал ми решават проблема, а има цяла тема, дето им се лендзих. Escrow измами също бол. Иначе банков трансфер също върши работа, но яко трябва да се молиш да ти пратят нещо в замяна.
                                Първоначално публикуван от Asteri
                                Да, догикойн са замислени като максимално лесни, за да обхванат възможно по-голям брой потребители. Но нямат реална употреба, което значи че в един момент играта ще омръзне и ще приключи. А биткойн можеш да замениш срещу реални неща в реалния свят.
                                Колко пъти ще повтаряме тая неистина? Заменяш Догита за БТК и това е.
                                Първоначално публикуван от Asteri
                                За разлика от лалетата, биткойн са: делими на части и не е необходимо да разменяш едно цяло, не се развалят, няма проблеми с транспорта, количеството не може да бъде контролирано от спекуланти или бедствия, не може да посадиш един биткойн и да го размножиш до една леха биткойни. Допълнителни предимства на биткойн: в момента върху тях няма данъци, лесно се местят през граница и няма такса трансфер.
                                Има и ги конфискуват на поразия.
                                Първоначално публикуван от Asteri
                                Колкото и да са скъпи в момента биткойн (ако кръглата цифра 1000 долара може да се счита за някаква психологическа граница ), те в никой случай не са така очевидно надценени, както са били лалетата (една луковица се е разменяла срещу 48 декара първокласна холандска обработваема земя ). А и потреблението на биткойн тепърва ще расте.
                                Ръка за ръка вървят приказки за цената на койн и колко лесно се работи с БТК. С останалите валути се работи още по-лесно, разликата е само цената. Зад това нещо няма реален фундамент, утре Лайткойн може да поведе, или някоя друга.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X