Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

    Не можем да говорим за морал и съвест при тези мащаби. Волята на отделен човек е безсилна при такъв мащаб. Трябва правилното обществено устройство.

    Коментар


    • #32
      До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

      Какъв Чернобил, какъв Курск? По същия начин можем да набутаме в тая торба и Тунгуския метеорит.
      Явления с принципиално различен характер. Освен ако основната тема не е "русофобия". Тогава обаче ще се наложи да говорим и за престъпността в щатите, гръмналите в ЦЕРН европейски милиарди, и моята заплата в ИКИ - БАН, в страна - членка на ЕС. Сигурен ли си че искаш да продължиш със заключенията? Минаването в тая плоскост, мене лично ме отвращава.

      Коментар


      • #33
        До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

        Ето най-големите ВЕЦ

        http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...B8%D1%80%D0%B5

        В тази ВЕЦ поне стената ми изглеждаше солидна. А и в нея - филтрация по склоновете, между отделните блокове, в кладенеца на преливника, където обикновено се правят гребени за разбиване на струята. А и с агрегатите са имали проблеми. Ето:
        http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%...BE.D0.B4.D0.B0

        И малко данни за Олег Дерипаска - основният клиент на С.Ш.ВЕЦ и контролиращ 13% от световния пазар на алуминий:човекът е зет на Юмашев - шеф на президентската администрация при Елцин, Юмашев, пък, е зет на Елцин. Путин пък, обещал на Елцин да не рови в миналото му! Шито-крыто!!!
        Последно редактирано от Симеон; 24-08-09, 07:10.

        Коментар


        • #34
          До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

          и като си помислиш само ,че най -вероятно е лагер,който не е бил сменен когато трябва или е гръмнал вибрационнен датчик ,ама може и така.

          A ето и едно интересно мнение

          http://www.gazeta.ru/column/milov/3239687.shtml
          Последно редактирано от Георги Крумов; 24-08-09, 07:46.

          Коментар


          • #35
            До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

            Оказва се ,че генераторите имат защита от претоварване по обороти и на трите повредени блоко то просто не е сработило.
            Системата предвиждала при достигане на определени обороти да се задейства система намаляваща обема вода на две степени първата с завъртане на лопатките на направляващия апарат и втора със аварийна клапа спираща достъпа на вода. И двете не са задействали на трите повредени блока.

            Коментар


            • #36
              До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

              Естествено че имат. Това е то "енергосистемата". 50-те херца в контакта, са едно от малкото реално стабилни неща в техногенния свят.
              Датчиците следят и управляват оборотите не само по напора, а и по натоварването на генераторите. С намаляването на потреблението, обратната сила на Фарадей намалява, и от щатните 3160 ли, колко там бяха оборота, роторите вече могат да се въртят по-леко. Което и веднага посягат да правят. Дишат. Хубаво, ама те работят в паралел с хилядите генератори на цялата енергосистема на континента. За да не се разтрещи всичко като на кино, и всичките имат системи за управление на оборотите, и за сфазиране. На всичките едновременно. Разрегулирането и може да доведе не само до национална, а до реална планетарна катастрофа. Така че американците безумстваха в Югославия не само с урановите снаряди, но и с бомбите с графитна вълна по подстанциите. Не че Сърбия е чак такъв консуматор, но внезапното изчезване на големи потребители, без ПАВЕЦ като Чаира и Батак, е твърде просташка шега.
              Това, че руската електромрежа не се разтресе от отпадането на тая централа, говори наистина много. Толкова, че изводите са направо военно - политически. Съвършенно изумителна стабилност, толкова повече че вече 20 години никой не чака ядрена война. А метеоритна атака - все още.

              Коментар


              • #37
                До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                Понеже малко работя в сектора на енергетиката, до мен дойде ето тази информация, за съжаление на английски.
                Прикачени файлове
                Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

                Коментар


                • #38
                  До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                  Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
                  Понеже малко работя в сектора на енергетиката, до мен дойде ето тази информация, за съжаление на английски.
                  Майка плаче. Четейки подобен документ и познавайки човешката природа, се чудя как такива инциденти стават толкова рядко.

                  Техническата страна на задачата такова чудо да се крепи изправно е реално сложна, но решима. Човешката и най вече обществената страна са необятни. Централата е била близо до белята и през относителната политическа и икономическа стабилност на СССР.

                  А после някой не завил 6 от 80-те болта на 900-тонна конструкция, въртяща се десетки пъти в секунда. Останалите болтове, ерозирали над 50%, сигурно щели да издържат, ако не била турбината държана в режим, изрично описан от производителя като опасен, часове наред. След аварията е търсен ел.генератор назаем, за да се подаде ток към механизмите, затварящи шлюзовете.

                  Интересно четиво.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                    За съжаление за пореден път излязох прав! Някои неща са очеизбождащи.
                    Не ни остава нищо друго, освен да чакаме следващия Чернобил.
                    Просто е въпрос на време!
                    ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                    Коментар


                    • #40
                      До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                      А тамошната прокуратура отдавна си свърши работата. Реалната причина за аварията са либерастическите икономически идеи. Мераците на частниците. Правото на частната собственост. Чия - не е важно, ама не е и ясно - анонимни някви си.
                      Производителят на агрегатите, за едни пари за едни хора, 20 години не е допускан до ремонта им. Сервизната документация не е искана от никого, никога, макар че е предлагана даром.
                      Не следя жълтите вестници, но май част от реалните виновници вече ги опяха. Криза, никой не плаща на снайперисти, които не работят цял месец.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        А тамошната прокуратура отдавна си свърши работата...
                        Тамошната прокуратура е почти като нашата. Конкретният случай юридически не съм чул да се е придвижил напред. А и Чубаис май е още жив, въпреки че можеха да почнат от него, ако задачата е възложена на снайперисти. Цитат:

                        Участники покушения на Анатолия Чубайса получили условный срок по статье «халатность и невнимательность».

                        Коментар


                        • #42
                          До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          А тамошната прокуратура отдавна си свърши работата. Реалната причина за аварията са либерастическите икономически идеи. Мераците на частниците. Правото на частната собственост. Чия - не е важно, ама не е и ясно - анонимни някви си.
                          Производителят на агрегатите, за едни пари за едни хора, 20 години не е допускан до ремонта им. Сервизната документация не е искана от никого, никога, макар че е предлагана даром.
                          Не следя жълтите вестници, но май част от реалните виновници вече ги опяха. Криза, никой не плаща на снайперисти, които не работят цял месец.
                          Каква частна собственост , какви 5 лева ?! D-MAX ти даде пример преди време , ама ти си знаеш ... Чернобил гръмна при комунистическа собственост -тогава когато либералните капиталистически идеи бяха анатемосвани . Частната собственост е анонимна само в сегашна Русия и в сегашна България . Впрочем , тя привидно е анонимна ... иначе си е Путиновска , респективно - на "децата на партизаните".
                          За сведение на хората , които са далеч от енергетиката : В бяла Европа почти 90 процента от централите са частни. А притежателите - капиталисти са прозрачни , известни и си публикуват всяка година капиталите по Интернет (за разлика от хората с Бентли в София например , които са взели пари назаем от приятели , за да си ги купят . )
                          Само че там има ясни правила и държавен контрол по техническа безопастност . Затова и аварии ( както и човешки жертви) в съветски мащаби няма как да станат . Стават в държавите с алчни и новоизлюпени богаташи , довчерашни партиини велможи . Но ако от всеки комунист автоматично ставаше капиталист ....
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 05-12-09, 17:09.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                            Ти знаеш кое чие е в руската енергетика? Просто се обади в Кремъл, и кажи цената си, не само ще те позлатят
                            Все повече се учудвам от натрапчивата глупост. Чернобил НЕ може да се сложи в никоя група естествени аварии, той е резултат от технологичен авантюризъм. Докато продължавате да бъркате топлото с мекото, никога няма да разберете какво става.
                            Доколкото съм чувал, собствеността в Марица - Изток е все на бели и жълти честни частници. Американец до японец, и всичките бели и пухкави. Как тогава ще обясняваме нестихващия бардак и скандали по ония места?

                            Коментар


                            • #44
                              До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Ти знаеш кое чие е в руската енергетика? Просто се обади в Кремъл, и кажи цената си, не само ще те позлатят
                              Все повече се учудвам от натрапчивата глупост. Чернобил НЕ може да се сложи в никоя група естествени аварии, той е резултат от технологичен авантюризъм. Докато продължавате да бъркате топлото с мекото, никога няма да разберете какво става.
                              Доколкото съм чувал, собствеността в Марица - Изток е все на бели и жълти честни частници. Американец до японец, и всичките бели и пухкави. Как тогава ще обясняваме нестихващия бардак и скандали по ония места?
                              Хайде по ред .
                              1. За глупостта има други теми .
                              2. Знам чия е собствеността не само на руската енергетика , но и на диамантените мини , както и на всички останали "частни" предприятия в Русия . На КГБ е ! И армията от частни снайперисти - също... така че едва ли щеме позлатят.
                              3. Чернобил гръмна наистина в резултат от малоумен опит за промяна в иначе една нормална работеща технология , но предизвикана от
                              "управленски решения" на другарите от партийния апарат . Безхаберието и алчността на новоизлюпените капиталисти на въпросната водна централа също води до промяна в технологията , макар и под друга форма . А както намекнах по-горе , не от всеки комунист става капиталист . Така че резултата е налице.
                              4. Пак някъде в предния пост споменах , че привидно неясната частна собственост е както в Русия , така и у нас . Така че и в Марица- изток иначе ми е известно кой дърпа конците и гълта лъвския пай. Патил съм от това . ...Няма обаче да казвам публично "кой цар е гол" в случая , щото за разлика от Русия , у нас снайперистите не са армия , а батальон ... ама са точни от километър
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Катастрофа! (Саяно-Шушенская ВЕЦ)

                                Така и ще запишем - КГБ, комунягите, световното японство и световното американство. Без световното еврейство анализът ми изглежда някак непълен, но щом ти знаеш останалите тайни, аз съм спокоен.
                                Комисията казва - не е ремонтирано. Прокуратурата казва - не е ремонтирано, заради проблеми със собствеността. Чубайс казва - вие ме накарахте да я продам, пък не казахте на кого, и тоя път даже не го бият. Ама щом от КГБ са си признали пред тебе, аз вече също ще знам.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X