Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чайки над София?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чайки над София?!

    Все още не съм сигурен, че трябва да я пускам тази тема..

    Седим си на бара в софийски квартал и чувам крясъци на чайки! Оглеждам се дали на някой телефона не звъни с такива звуци - не!

    Правя бърза рекапитулация на изпитите питиета - рано е за миражи?!

    Поглеждам нагоре и виждам ято чайки!

    Съответно вдигнах наздравица за тия чудеса и поне 5 човека видяха чудото... единия е от най-злите полицаи в София и няма начин да го избудалкаш..

    Беше си истина - ято крякащи чайки над София! Сбъркана работа!

  • #2
    От: Чайки над София?!

    Не е чудо. Поне в пет различни години съм виждал. Това от след 1970г. Преди това - не помня.

    Коментар


    • #3
      От: Чайки над София?!

      На Кремиковци си ги има. От много години насам.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Чайки над София?!

        Тази сутрин в Младост към 09:00 първо ги чух, после ги видях в небето между блоковете. Двайсетина.
        "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

        Искам България чиста!!!

        Коментар


        • #5
          От: Чайки над София?!

          Аз виждах над стадион "Славия" миналата година, но сякаш бяха гларуси - ние софиянците, май много не издребняваме при тези видове.
          Life is too short to drive dull cars!

          Fight global warming !
          ... turn on your A/С !

          Коментар


          • #6
            От: Чайки над София?!

            Преди десетина години се качвахме с един колега на покрива на министерски съвет за профилактика на климатиците, до една от машините видях огромно гнездо, в първия момент си помислих че е останало от някакви птици, или вятъра го е донесъл от някъде, но се оказа че е на чайки/гларуси и аз ги бъркам, защото като се приближихме с колегата, тия гадини долетяха и ни нападнаха, може да е имало айца. Та профилактика неможахме да направим, а и на всичко отгоре не ни повярваха, че са ни нападнали тия чайки/гларуси.

            Коментар


            • #7
              От: Чайки над София?!

              Няма нищо за чудене-това е континенталната популация която се превръща в екологичен проблем, защото измества нормалната фауна от местообитанията им на конкурентен принцип,отделно вече има сигнали за нанасяне и на стопански загуби.Жалко че не са вкусни ,иначе ще пада яка стрелба.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • #8
                От: Чайки над София?!

                В района на Суходол ги има от години...И да,по-скоро гларуси са
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #9
                  От: Чайки над София?!

                  Ами бялото море ви е близо,охридското езеро-също А и над Шумен се срещат.
                  Нищо не мога,и нищо не знам...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чайки над София?!

                    Леле-мале, та чайка и гларус различни неща ли са! Аз винаги съм си мислил, че гларуса е мъжка чайка - чаек един вид...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чайки над София?!

                      Добре де, какво ядат?

                      Прескачат до Бяло Море или се хранят от сметището на Суходол?

                      Ако е така, скоро и чакали ще се появят! А това ще ме зарадва мнооооого! Ще им направя стървилище немедленно!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чайки над София?!

                        Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                        Добре де, какво ядат?

                        Прескачат до Бяло Море или се хранят от сметището на Суходол?

                        Ако е така, скоро и чакали ще се появят! А това ще ме зарадва мнооооого! Ще им направя стървилище немедленно!
                        Верен отговор!
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чайки над София?!

                          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                          В района на Суходол ги има от години...И да,по-скоро гларуси са
                          Гларусът е по дефиниция "сребриста чайка", не че знам какво му е сребристото.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чайки над София?!

                            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                            Гларусът е по дефиниция "сребриста чайка", не че знам какво му е сребристото.
                            Ако ще и платинена да е пак отнася по някой булет винаги когато я мерна.
                            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чайки над София?!

                              Вълчо, иди на "Централна гара", погледни нагоре.....отгоре и отзад си летят от години.....
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X