Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак пожар на Витоша

Свий
X

• Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

От: Пак пожар на Витоша

Ние сме в щаба -аз, Серго, Юли, Люси Кюковски и Дуви.
    Щабът е на пътя Алеко-Лалето, точно под лифта на Лалето.
    Ник и Марто Христов са горе, в техните коли са Фандъкова, Краси Димитров и комисар Николов и оглеждат. След малко се връщат в щаба и ще има повече инфо.
    www.offnews.bg

Коментар

Вече дадоха информация в дир.бг - снощи са гасили и пожарът е овладян в голяма степен или напълно, ако може да се вярва на тази Фандъкова и цитираният пожарникар.
      Пожарът в местността “Меча поляна“ на Витоша е локализиран от всички страни. Обстановката е нормализирана и няма опасност за населението. Това каза за „Фокус” главен инспектор Тошко Бързилов от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението”.

„Навсякъде по периметъра се е работило цяла нощ. Не беше дадена възможност пожарът да се разрасне към близката борова гора и хижа „Алеко”.
      Хората, които работиха цяла нощ, успяха да се справят с поставените задачи, въпреки че огънят е в труднодостъпна част. Опасност за населението няма, каза още гл. инспектор Тошко Бързилов.

Обхванатата от огъня площ е около 80 декара треви, храсти и торф. Не се потвърждава засега съобщението от вчера, че пожарът е засегнал и борова гора.

Около 150 души ще се включат в гасенето днес. По периметъра на пожара е направена просека с верижна техника.
      На този етап все още не е ясна причината за пожара.

Пожарът е овладян късно снощи, каза кметът Йорданка Фандъкова, която дойде на мястото. "В момента правим оглед, разпространението е спряно. Пожарникарите работят, както и десет доброволци от Столична община. Надявам се нещата да са спокойни в днешния ден", каза кметът, цитирана от "Фокус". За мен е важно разпространението да се спре, за да не пострада гората, тъй като в долната част огънят е близо до гората. Духа вятър, винаги има риск, добави Фандъкова.

Коментар

Ето малко мои снимки от днес! Всичко по мое мнение е под контрол вече!

Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03059.jpg
Прегледи:1
Размер:41.7 КБ
ID:5415873Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03071.jpg
Размер:97.2 КБ
ID:5415885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03072.jpg
Размер:98.1 КБ
ID:5415886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03073.jpg
Размер:111.8 КБ
ID:5415887Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03074.jpg
Размер:110.7 КБ
ID:5415888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03075.jpg
Размер:82.3 КБ
ID:5415889Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03076.jpg
Размер:111.6 КБ
ID:5415890Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03077.jpg
Размер:63.1 КБ
ID:5415891Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03078.jpg
Размер:128.1 КБ
ID:5415892Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03079.jpg
Размер:144.8 КБ
ID:5415893Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03080.jpg
Размер:146.4 КБ
ID:5415894Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03081.jpg
Размер:143.4 КБ
ID:5415895Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03070.jpg
Размер:105.2 КБ
ID:5415884Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03069.jpg
Размер:114.6 КБ
ID:5415883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03068.jpg
Размер:33.0 КБ
ID:5415882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03058.jpg
Размер:50.0 КБ
ID:5415872Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03057.jpg
Размер:54.1 КБ
ID:5415871Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03056.jpg
Размер:52.8 КБ
ID:5415870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03060.jpg
Размер:70.4 КБ
ID:5415874Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03061.jpg
Размер:71.0 КБ
ID:5415875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03062.jpg
Размер:70.7 КБ
ID:5415876Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03063.jpg
Размер:89.0 КБ
ID:5415877Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03064.jpg
Размер:78.6 КБ
ID:5415878Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03065.jpg
Размер:70.3 КБ
ID:5415879Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03066.jpg
Размер:88.6 КБ
ID:5415880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03067.jpg
Размер:105.1 КБ
ID:5415881Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03082.jpg
Размер:128.6 КБ
ID:5415896
        Последно редактирано от Тихомир; 10-10-12, 21:04. Причина: Допълнение
        LZ1ZAH

Коментар

Комисар Николов пое лично контрола на долната група ,като даже им оправи бакиите от вчера и нощес.Ние бяхме с Краси Димитров и комисар Секиранов малко под Черни Връх ,от където се пуснаха две линии шлангове за да се гаси торфа.Заради изгледа отгоре се извършваше перфектната координация и навигация на цялата операция.Естествено не можа и без полеви ремонти на водоноските и куп други глупости.От 6:30 бяхме с Краси Димитров и имахме удоволствието да разберем,че е супер професионалист и човек (Нищо,че някой го псува и има защо).Имахме честта да сме до рамото на комисар Секиранов на чийто професионализъм се кланям !!Нека Марто Христов разкаже за комисар Секиранов и разговорите ни с него .Може да разкаже и как г-ца кметицата Фандъкова му направи шибидах на джипа
          Последно редактирано от Людмил Кюковски; 10-10-12, 18:29.
          Лудак

Коментар

Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
            Николов пое лично контрола на долната група ,като даже им оправи бакиите от вчера и нощес....
            Да уточня - става дума за Главен Комисар Николай Николов .

Много деен и енергичен човек.
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

Коментар

Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
              Комисар Николов пое лично контрола на долната група ,като даже им оправи бакиите от вчера и нощес.Ние бяхме с Краси Димитров и комисар Секиранов малко под Черни Връх ,от където се пуснаха две линии шлангове за да се гаси торфа.Заради изгледа отгоре се извършваше перфектната координация и навигация на цялата операция.Естествено не можа и без полеви ремонти на водоноските и куп други глупости.От 6:30 бяхме с Краси Димитров и имахме удоволствието да разберем,че е супер професионалист и човек (Нищо,че някой го псува и има защо).Имахме честта да сме до рамото на комисар Секиранов на чийто професионализъм се кланям !!Нека Марто Христов разкаже за комисар Секиранов и разговорите ни с него .Може да разкаже и как г-ца кметицата Фандъкова му направи шибидах на джипа
              Ами от моя гледна точка няма много за разправяне! Искам да отбележа, че този път държавните структури имаха добра организация и координация, може би защото нямаше пишман еколози да им дават тъпи акъли в щаба! Освен всички изброени до тук от колегите пожарникари и общински служители, искам да изкажа адмирациите си към Кмета на Бистрица - невероятен пич! Цяла вечер беше обикалял пеш целия район на пожара и сутринта на оперативката изсипа актуална и вярна информация за обстановката, благодарение на която се пристъпи към действие още на двайстата минута. Другото хубаво нещо бе отношението към нас! Смятам, че няма да е пресилено ако кажа, че беше дори и приятелско - благодарение на всички колеги взели участие в акции до момента! Някои с някои вече се знаят на малко име, имаше шеги и бъзици (въобще нямаше стрес в цялата ситуация) и според мен хората искрено се радваха, че сме там и бяха благодарни. Като казах шеги, няма как да не отбележа невероятното чувство за хумор на комисар Секиранов - с когото доста се посмяхме, все едно сме били заедно в казармата - страхотен човек и професионалист! Приятно впечатление ми направи, че всички началници (всъщност най-големите в структурите си) ръководеха лично хората си от първа линия - на фронта на пожара... Тези хора наистина знаеха какво правят и го правеха по възможно най-добрия начин с оглед на ситуацията (погледнато през моите очи, разбира се)! Катереха се като кози по скалите, навираха се на всякъде и говориха лично с хората си, които от своя страна изпълняваха всичко на секундата! Поклон и пред всички доброволци - не съм очаквал, че тези хора ще се раздават толкова много! Наистина са добри и доказателството за това е, че по-време на оперативката, шефовете на звена си искаха да им осигурят конкретни групи и хора с думите - те знаят какво правят и си им имаме доверие! За Краси Димитров какво да кажа..?! Ами образ си е човека (в добрия смисъл на думата) и ако се повози още малко при нас, ще разбере и за какво става дума наистина, когато се говори за офф роуд. Интересува се много човека и от техниката ни, и нейната подготовка, и от начина и на употреба. На ясно са, че има много да учат в тая посока и определено си мисля, че ще ни търсят все повече. Така стана, че се оказах личен шофьор на Г-жа Фандъкова за няколко часа и моите впечатления са, че е много приятен, възпитан и ерудиран човек. Не се месеше в работата на никого и само питаше от какво имат нужда, за да им го осигури! Возих я като писано яйце до момента в който трябваше да изляза от пътя за да пропусна две изкачващи се пълни цистерни... Тревата висока, няма отвън кой да гледа и респективно се нанизах нежно на един камък и смачках левия праг на джипа (точно под дупето и) влизайки в естествената канавка отстрани. Минаха камионите (слязох през това време и погледнах какво съм натворил) и и викам - сега Госпожо се дръжте здраво, защото или ще излезем с много газ, или ще викаме да ни вадят (от ляво джипа си лежеше на камъка върху прага). Е излязохме с много газ, но тя си удари главата в тавана на джипа! Очаквах да се развика нещо, а тя само се обърна към Краси Димитров на задната седалка и му каза още в понеделник да са ни покрили всички разходи и щети, за да имали очи пак да ни викат! Поотпусна се след тази случка и до долу си говорихме приятелски - предложих и на шега, щом ще покриват разходи и щети, ако зимата пак е тежка и не могат да смогнат с почистването на София, форума да поеме временно и градския транспорт! Тя се засмя и веднага ми влезе в тона, приемайки при едно условие - да си сложим перфоратори за билети в джипките! Когато стигнахме до долу, мило ми благодари за возенето, взехме си довиждане и си пое по задачите жената. На финала искам да кажа на всичко колеги от форума с които бяхме днес горе - за пореден път за мен бе чест и привилегия да съм сред вас! Всички останали трябва много внимателно да ни гледат отстрани и да се учат (уж нямах много за разказване, пък то стана егати фермана)!!!

Ето малко видео и няколко кадъра и от мен:

Име:IMG_1511.jpg
Прегледи:2
Размер:107.6 КБ
ID:5415918

Име:IMG_1512.jpg
Прегледи:2
Размер:152.5 КБ
ID:5415919

Име:IMG_1514.jpg
Размер:141.8 КБ
ID:5415920
              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 10-10-12, 20:05.

Коментар

Поздравления на колегите, огнеборците и доброволците, които от ранни зори бяха на място, за да окажат съдействие със стихията. Нямам наблюдения от пожара в Бистришкото, но отношението към нас днеска си беше направо приятелско. Поне с главния инспектор, с който се возех към Резньовете, приказката си беше направо приятна и забавна (верно, човека не беше спал цяла нощ нали...). Отделно, в щаба с Gimax и Захари си говорехме с човека с трите бутона на раменете, основно за доброволческите организации и тяхната съвместна дейност със службите при бедствия. За мен бе новина да разбера, че огнеборците могат официално да сключват споразумения с юридическо лице за съдействие, без да трябва да се минава през регистриране на доброволен отряд в местната община и т.н.

Основно се радвам, че макар голямото ми закъснение днеска, остана и някаква задачка за мене, да се почуствам и аз полезен
                Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

Fortune favours the bold.

Коментар

Аз ли си въобразявам или горе пак пуши .. сега се прибирах по бул. Акад. Гешов посоко бул България и от там се виждаше една доста дебела струя дим от към Витоша ... някой в района да има по добра видимост ?
                  Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                  A POS
                  0885600200
                  За момента пасажер

Коментар

Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                    Аз ли си въобразявам или горе пак пуши .. сега се прибирах по бул. Акад. Гешов посоко бул България и от там се виждаше една доста дебела струя дим от към Витоша ... някой в района да има по добра видимост ?
                    Любо днес бях горе нямаше нищо. А и сега гледам от нас, ако имаше нещо щеше да се види.
                    LZ1ZAH

Коментар

Захари надявам се да съм сгрешил ... ама след тия пушеци тая година като го видях и ми призля ... Беше си доста дебел стълб бял пушек ... тип току що разгаряща се шума и мокро ... да е било нещо друго
                      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                      A POS
                      0885600200
                      За момента пасажер

Коментар

Тъкмо се прибирам и нищо не се вижда. Дано да бъркаш.
                        Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                        BMW F650CS
                        Радо о885 5о 59 5о

Коментар

Активност за темата

Свий

Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

Най-много потребители онлайн 7,747 в 09:48 на 20-03-21.

Зареждам...
                        X