Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сглобяеми къщи с лека стоманена конструкция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сглобяеми къщи с лека стоманена конструкция

    Напоследък доста се коментират сглобяемите къщи с дървена конструкция като алтернатива на монолитното строителство.
    Проучваики за дървените къщи забелязах,че вече се предлага и подобна технология, при която обаче конструкцията е изпълнена от поцинковани стоманени профили.

    http://www.steelframehousing.org/
    http://www.vipltd.net/index.php?pid=54

    Ако някой се е занимавал с подобен вид строителство нека сподели впечатления, плюсове и минуси.


    П.П. Линковете съм ги сложил защото не могат да се копират снимките на техническите детайли, и за да може да се види подробно за какво става дума .
    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

  • #2
    До: Сглобяеми къщи с лека стоманена конструкция

    Колега ще е удобно да качиш снимки на завършени проекти, и приблизителни цени за кв.м, за различните нива на завършване на проекта.
    Благоваря предварително

    Коментар


    • #3
      До: Сглобяеми къщи с лека стоманена конструкция

      А тези къщи подходящи ли са за българския климат?

      Коментар


      • #4
        До: Сглобяеми къщи с лека стоманена конструкция

        На Околовръстния път на София, м/у Драгалевци и Симеоново има мостра на конструкцията. А дали металният кафез не въздейства негативно на обитателите?
        За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

        Коментар


        • #5
          До: Сглобяеми къщи с лека стоманена конструкция

          Първоначално публикуван от nastq Преглед на мнение
          А тези къщи подходящи ли са за българския климат?
          Според мен са подходящи.
          Изолацията е с вата и EPS .
          Технологията е същата като при дървените къщи само с разликата че носещите елементи не са от дърво а от стомана .
          Няма ли никои в форума който да се занимава с дървени къщи поне да ни разясни недостатъците на конкурентната технология
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD

          Коментар


          • #6
            До: Сглобяеми къщи с лека стоманена конструкция

            Първоначално публикуван от svetko Преглед на мнение
            Според мен са подходящи.
            Изолацията е с вата и EPS .
            Технологията е същата като при дървените къщи само с разликата че носещите елементи не са от дърво а от стомана .
            Няма ли никои в форума който да се занимава с дървени къщи поне да ни разясни недостатъците на конкурентната технология
            Има, но няма да го направи...

            Всъщност за сме коректни и колегиални мога да пиша за предимствата на дървената конструкция въобще, но няма да пиша против която и да е друга технология, защото не е коректно да се съпоставят несъпоставими неща. Дали човек ще избере една или друга технология за своята къща е въпрос на лично усещане и не би трябвало да се влияе от чужди виждания. Когато дойде при мен да е наясно, че иска дървено-скелетна къща и само да обсъждаме варианти и цени, а не да ме пита "какви са недостатъците на еди-коя си технология". Надявам се да съм се изразил разбираемо.
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X