Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от pansa Преглед на мнение
    Здравейте искам да ви попитам за един Поп на един покрив.Има ли с кой да се консултирам трябва ми човек който наистина е в час с тези неща.И да каже взможно ли е да се махне този поп с какво може да се компенсира .Качвам снимка.Извинявам се ако въпросът ми не е за тук.
    Всичко е възможно в този свят ! НО....
    То е ясно , че е носещ и не може да се махне просто така .
    Може да го вградиш в стената която си намислил да правиш .
    Можеш да го замениш с по-тънък и здрав такъв .
    Можеш да го замениш с два такива попа на други места - симетрично от двете мустрани .
    Варианти има - но си иска някой неща да се знаят :
    - колко е разстоянието което този поп поддържа ?
    На тази снимка не се вижда и по-добре е да го измериш .
    Вече сме 21 век и възможностите са много / техническите/.
    Но не забравяй - без тази опора (поп) дългата носеща греда ще провисне и покрива ще хлътне и след това ще падне.
    Въпрос на време е .
    Сетих се и за друг вариант - да замениш цялата дъъълга греда .
    Трябва да се изчисли каква ти е необходима и коя ще издържи .
    Има такива покриви ( с големи разстояния м/у опорите) и са си живи и здрави вече 50 години .
    Все пак - трябват изчисления или голяяям майстор който да се нагърби с отговорноста " да не падне покрива " .

    Коментар


    • #17
      До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      И аз да се наредя при питащите.
      Живея в 301ви блок във Владиславово Варна .
      Блока е построен около 91ва година заедно с паркинг който се намира южно от него и няколко уширения на пътното платно северно от блока, които по настоящем са недостатъчни за паркиране автомобилите на живеещите в блока. Блока е построен е за работещите във завода за дизелови двигатели и кораборемонтният завод.
      Общината си е харесала нашият паркинг - понеже има търговски вид и е решила да го отдава под наем.
      Има ли право?
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • #18
        До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        Питай направо на кого ще го дадат. С вдигане на шум много може да се постигне.

        Коментар


        • #19
          До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          Питай направо на кого ще го дадат. С вдигане на шум много може да се постигне.
          Вдигахме шум ...резултата беше вчера среща с представител на Паркинги и гаражи Неделчо Михайлов с който се оказа че може да се договори най-много - да ползваме безплатно половината от това което си е наше, Кмета на квартала предлагаше, да ползваме това което си е наше на половин цена... За 20 а не за 40 лева на месец....
          А ние искаме това което си е наше да си го ползваме - като наше - без огради и бариери...
          Тоест не щем платен паркинг. Нито половин паркинг нито на половин цена.
          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

          Коментар


          • #20
            До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Как така хем е ваше, хем ще ви го взимат? Нещо не се връзва.
            Имате ли собственост върху земята около блока?

            Коментар


            • #21
              До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
              Как така хем е ваше, хем ще ви го взимат? Нещо не се връзва.
              Имате ли собственост върху земята около блока?
              Земята в целият квартал е на частни собственици , но за момента е запорирано разпореждането с нея.

              Общината тръгва на лов за паркинги
              http://www.narodnodelo.bg/news.php?n...roy=28.05.2009


              Общината остави без паркинг цял блок във „Владиславово“

              http://pozvanete.bg/news.php?id=62399&lpa=0
              Последно редактирано от iai-bg; 04-12-09, 12:34.
              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

              Коментар


              • #22
                До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                хайде и аз да питам. не че съм особено притеснен. просто любопитство. преди години си направих голям проект за голяма къща със няколко пристройки.извадих си разрешителни и т.н.... започнах от една от пристройките.постепенно я завърших (идеята беше да е нещо като къщичка за гости със 3 стаи и отгоре нещо като тераса със покрив (незнам как точно се казва). та оттогава изведнъж времената се промениха за мен (финансово) и си я стегнах за живеене като "замразих" другото строителство (пък и разбрах че тия големи къщи не са за мен.харесвам си природата в двора повече.та както и да е.отидох като честен гражданин да видя какъв е казуса. казаха ми за да я узаконя само нея трябва да я извадя от общия проект и да й направя собствен такъв.така се водела като помощна пристройка. стана ми странно.разбира се не съм се занимавал повече.за мен единственото е, че нямам нотариален акт за къщата и не й плащам данъци.за мястото си имам всичко.даже купих и съседното та да си нямам съседи . има ли смисъл да се занимавам повече? оттогава минаха 5 години. не се притеснявам за актове и т.н защото едва ли мога да имам чужда къща в собствения си двор ;-) . но разбира се не ми се плаща два пъти за едно и също за мен нещо.
                благодаря много предварително.
                висете отпуснато

                Коментар


                • #23
                  До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                  хайде и аз да питам. не че съм особено притеснен. просто любопитство...
                  Колега, имаш ли строителни книжа някакви - откриване на строителна площадка, разни протоколи и т.н. ?

                  Доколкото разбирам, постройката е на 1 етаж, нали така. (и един мансарден или подпокривен доколкото разбирам).

                  Обърни внимание на член 43, ал. 3 - твоята постройка отговаря ли на тези критерии. Има ли нещо общо с изпълненото по проект.

                  Най-вероятно издаденото разрешение за строеж вече е изгубило правна сила (минали са повече от 5 години). Можеш да го презавериш, а също така е възможно да се издаде разрешение за строеж за отделна пристройка, която може да се ползва самостоятелно.

                  Би било добре ако споделиш малко повече подробности, дори и снимки от виза и проект, ако това не те притеснява по някакъв начин разбира се.

                  Аз в момента ти отговарям малко наизуст, а и нямам кой знае какъв практически опит. За да получиш конкретен отговор, трябва малко повече конкретна информация - къде се намира мястото, вилна зона ли е,
                  квадратура на построената от теб сграда - на етаж и обща, поне една две снимки на сградата биха били полезни. За съжаление нещата не винаги стават като по книга, но държавата не я интересува - ако някой реши да се заяжда може да се заяде. Към коя община си, познаваш ли главен архитект/кмет/зам кмет.
                  Александър

                  Коментар


                  • #24
                    До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                    Общината си е харесала нашият паркинг - понеже има търговски вид и е решила да го отдава под наем.
                    Има ли право?
                    Като за начало - общината има ли собственост върху цялата земя. Представени ли са ви нотариални актове и т.н. Моят съвет е да съберете малко пари (колкото и да е трудно това) и да се консултирате с юрист.
                    Добре ще е да издирите и строителни книжа и проектна документация на блока, както и извадка от общия устройствен план и подробния устройствен план на квартала (аке е правен такъв). Най-вероятно има нещо незаконно в цялата работа и би могло да се спре по съдебен път. Общината може да е община, но вие сте много и все някой ще намира време да се яви в съдебната зала. Намерете си юрист, съберете необходимите документи, изясняващи собствеността и заведете дело/дела. И дайте възможно най-голяма публичност на проблема. А, и щом е общинска публична собственост, не ги оставяйте да казват, че нямате право да видите нотариални актове за собственост и т.н.
                    Намерете юрист и заведете дело, ако е възможно. Протести и лепене на плакати няма да са от полза.
                    Александър

                    Коментар


                    • #25
                      До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      мерси за отговора. да на един етаж е, разчупено като височина и форма. около 65 квадрта на етажа и около 35 кв терасата отгоре (тя си има собствен покрив нещо като веранда). имах всички необходими документи,разрешителни и т.н. част от общия план беше тази постройка. просто във плана е записана като помощна. всъщност идеята ми е
                      "мога ли да си свиркам" (както беше казал един колега по-нагоре ;-) . вилна зона е.познавам доста "подходящи хора'' в района (проекта ми беше правен от съпругата на главния архитект за района на времето).да го оправя нямам проблем. въпроса е има ли смисъл.... ;-).от общината ми казаха "ако искаш се занимавай". това е в общи линии.не искам да споделя точно къде е по разбираеми причини ;-).
                      мерси пак.
                      висете отпуснато

                      Коментар


                      • #26
                        До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Първоначално публикуван от pansa Преглед на мнение
                        Здравейте искам да ви попитам за един Поп на един покрив.Има ли с кой да се консултирам трябва ми човек който наистина е в час с тези неща.И да каже взможно ли е да се махне този поп с какво може да се компенсира .Качвам снимка.Извинявам се ако въпросът ми не е за тук.
                        Можеш ли да качиш още снимки?
                        Имаш ли възможност да нарисуваш някаква приблизителна схема на покрива - дължина и ширина (вътре, стрехите не са важни).
                        Приблизителните места на другите попове и на надлъжните греди (столиците).
                        Предполагам си намислил нещо като мансарда да си направиш.
                        Ще помисля малко и ще се опитам да дам някакво примерно решение.

                        Колегата BGbul е дал много добра идея - да се замени цялата надлъжна греда (столицата). Това може да стане или с дебела стоманена греда (скъпо решение), или с лепена дървена греда с голяма височина на профила. На мен лично ми харесва и един друг вариант - съставен профил от дърво и стоманена нагъната ламарина.
                        http://static.bigstockphoto.com/thum...ge/1121114.jpg
                        Като цяло идеята е да се подпре от двата края на зида и да поеме товара от покрива. За да си спокоен, най добре е да се заснеме (начертае) покрива
                        и един строителен инженер да изчисли колко да е дебел профила, който ще поеме товара на попа.
                        Въпросния профил се предлага поне от една българска фирма.
                        Последно редактирано от axlastro; 04-12-09, 14:34.
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                          от общината ми казаха "ако искаш се занимавай". това е в общи линии.не искам да споделя точно къде е по разбираеми причини ;-).
                          мерси пак.
                          С една дума, влизаш в критерия за допълващо застрояване.
                          Има смисъл да се занимаваш с това само ако смяташ да продаваш, да залагаш в банка имота или ако общината те притиска да събаряш сградата. Все пак става въпрос за пари за разрешението за строеж и дооформяне на документацията и не си струва да го правиш заради спорта.
                          Разбира се, добре е да сме законово изрядни. Аз повече не мога да ти помогна, тъй като нямам много информация, а и опита ми не е много богат. Може и при евентуално подновяване на строителството да си подновиш старото разрешение за строеж и да си довършиш започнатото.
                          Александър

                          Коментар


                          • #28
                            До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            много благодаря
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • #29
                              До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              iai.bg, в крайна сметка теренът на общината ли е? Така поне твърдят във втората статия. Ако си е на общината, едва ли можете кой знае какво да направите. Ако е частна собственост-пак е малко съмнително, защото пак завъртяха законите така, че да работят разни лобистки корупционни механизми.
                              Аз наскоро получих като съсобственик уведомително писмо, че терен до наша земеделска земя влиза в регулация, защото ще се строи нещо си(да не казвам по предварителни данни кой ще го строи, че ще разваля мнението на възхитените съфорумници от новата власт). И ако искам-да се жаля на Арменския поп. Защото ще се прави фотоволтаична инсталация, а като набият кабелите, мога само да си застана до иначе прекрасното място и да се снимам за спомен! Дори мога да кажа и какъв ще е сценарият: ще вкарат в регулация всичко около нас и после като паднат цените на недостъпните места, ще си ги "купят" почти "за мерси". Но имат съществен процедурен пропуск и ще изчакам да завършат всичко, преди да ги започна с обезщетенията. Мястото по принцип съм го отстъпил на сестра си, но това е наша уговорка и няма да позволя да я изиграват разни мошеници. Така че ще се хвърля лично като собственик в играта. Но чакам да се съберат фактори за по-хубаво обезщетение... Абе не се наядоха, м*****та им! Не им стига тяхното, ами и на малкото наше посягат!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                                iai.bg, в крайна сметка теренът на общината ли е? Така поне твърдят във втората статия. Ако си е на общината, едва ли можете кой знае какво да направите. Ако е частна собственост-пак е малко съмнително, защото пак завъртяха законите така, че да работят разни лобистки корупционни механизми.
                                Аз наскоро получих като съсобственик уведомително писмо, че терен до наша земеделска земя влиза в регулация, защото ще се строи нещо си(да не казвам по предварителни данни кой ще го строи, че ще разваля мнението на възхитените съфорумници от новата власт). И ако искам-да се жаля на Арменския поп. Защото ще се прави фотоволтаична инсталация, а като набият кабелите, мога само да си застана до иначе прекрасното място и да се снимам за спомен! Дори мога да кажа и какъв ще е сценарият: ще вкарат в регулация всичко около нас и после като паднат цените на недостъпните места, ще си ги "купят" почти "за мерси". Но имат съществен процедурен пропуск и ще изчакам да завършат всичко, преди да ги започна с обезщетенията. Мястото по принцип съм го отстъпил на сестра си, но това е наша уговорка и няма да позволя да я изиграват разни мошеници. Така че ще се хвърля лично като собственик в играта. Но чакам да се съберат фактори за по-хубаво обезщетение... Абе не се наядоха, м*****та им! Не им стига тяхното, ами и на малкото наше посягат!
                                Теренът е частен. Върху него е построен паркингът заедно с блока. Но частниците не са закупили паркинга.
                                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X