Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Много благодаря. Така и ще направя, ще се свържа с проектантска фирма да ми снима и изготви скица и после ще отида в кадастъра да ми нанесат промените и да ми извадят скица. Но не разбрах свидетелите къде трябва да заявят , че е строено преди 2001 г. и къде да пусна това заявление за търпимост.

    Коментар


    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

      В общината по стрителство. От там се вади първо скица също, не е необходимо там да са нанесени промените. Две декларации от свидетели, заверени пред нотариус, но след като си извадиш скицата от кадастъра. Свидетелите по възможност да са комшии. Не каза от кой град си. Трябва да действаш бързо, защото срока беше около една година. Започнаха от ноември миналата година и ще има възможност до този ноември да се вземат такива удостоверения, освен ако не удължат срока.

      Коментар


      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

        От Перник съм, ще гледам да действам бързо, но ме е страх след подаването на заявлението да не вземат да идват на проверка и да видят , че е нов строеж.

        Коментар


        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

          На проверка ще дойдат. И при мене идваха и казаха че съм го строил скоро. Аз им казах че значи свидетелите са излъгали и трябва да предявят претенции към тях. А строежите са правени преди аз да се родя на груб строеж. Вярно е че след това имаше малко доизкарване, но като цяло е важнен периода на започване. Кажи че е правено преди много години и сега просто си го освежил, без да си правил никакви промени.

          Коментар


          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

            Ок, и мерси.

            Коментар


            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

              Първоначално публикуван от krasimirem Преглед на мнение
              От Перник съм, ще гледам да действам бързо, но ме е страх след подаването на заявлението да не вземат да идват на проверка и да видят , че е нов строеж.
              Че то в Перник толкова земетресения че .........!
              Абе ти небостъргач можеш да узакониш бре.

              Коментар


              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                Здравейте колеги,
                Имам следния казус - закупих место със стара къща, която присъства във всички документи, но състоянието й е трагично - не си заслужава реставрацията и ще се събаря. В имота има започнат строеж на къща и гараж. Къщата е на ниво първа плоча (изградени са основите и сутерена и е излята плочата на първия етаж). Гаража е докаран до състояние за замазка и покривна изолация. Разрешителното за строеж на къщата е от 89г., а на гаража е от 83. Имам арх. проект, кофражен план и армировъчен(май беше) план.
                Определоно са минали всички срокове за подновяване на разрешителните за строеж .
                Моля ви за съвет каква е процедурата от тук нататък, за да достроя и узаконя къщата и гаража?
                Благодаря предварително.

                Коментар


                • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                  Щом имаш разрешение за строеж си ОК. То не се подновява стига да докажеш, че строителството е започнало в рамките на 5години от неговото издаване.(до94г.)
                  Иначе няма срок да ти указва до кога да приключиш строежа.Актовете на основите трябва да ти са с дата до 1994г. От тогава трябва да ти е и протокола за откриване на строителна площадка, ако е имало кой да го даде тогава.

                  Коментар


                  • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                    За съжаление се оказва, че няма такива актове. Опитвам се да ги намеря в общината, но за съжаление в момента удрям на камък

                    Коментар


                    • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                      Първоначално публикуван от Uho Преглед на мнение
                      За съжаление се оказва, че няма такива актове. Опитвам се да ги намеря в общината, но за съжаление в момента удрям на камък
                      Колега, пиши на лични, мога да ти помогна до известна степен. После ще пишем в темата какво е станало. В момента се боря с такъв казус.
                      Александър

                      Коментар


                      • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        Колега, пиши на лични, мога да ти помогна до известна степен. После ще пишем в темата какво е станало. В момента се боря с такъв казус.
                        Писах, в момента имам май някакво развитие.
                        Като имам повече яснота ще "докладвам"

                        Коментар


                        • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                          Здравейте,

                          Темата е много хубава за което благодаря на автора.

                          Имам следните въпроси за лаик в строителството.

                          Предлага ми се къща на 2 етажа /покрив гредоред / 160 кв.м т.е. по 80 кв. на етаж., парцел 620 кв.м.
                          Къщата е в следното състояние - груб строеж - външна мазилка без изолация - измазана криво,прекарано е ВИК и ел частично, монтирана дограма ПВЦ вътре не измазана.Цената е 220 евро на кв.м със парцела. Цените на парцелите са около 25 евро на кв.м. в този район.Водата и тока не са вкарани в къщата, но има възможност.

                          Въпросите преди покупка:

                          1. Какви строители книжа трябва да търся - за да съм сигурен че е направена по проект и е законна.
                          2. Може ли да се наеме техническо лице да провери на моментното състояние на къщата и да посъветва дали си заслужава покупката.
                          3. Мога ли да получа информация примерно в общината дали е давана виза за строителство, законно ли е строена.

                          Въобще трябват ми първи стъпки преди покупка - помагайте.
                          only 4 x 4,sim AWD

                          Коментар


                          • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                            Най-добре да се консултиирате с Адвокат и Архиект. Все пак - трябва Ви актуална скица на имота, както и разрешението за строеж за къщата, проектите (трябва да се сравнят с построеното) и по-възможност протокол за откриване на строителна площадка. Казвате груб строеж - тогава трябва да има и протокол(акт) 14 за завършване на грубия строеж. В противен случай си купувате само парцел с няколко тона желязо и бетон в него.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                              Много е възможно да е имало дтара къща преди това и да са построили на нейно място без изваждане на нови строителни книжа. В такъв случай ще фигурира в общината като сграда, но може да няма никакви строителни книжа. Това не я прави незаконна. Така че виж първо продавача какво има. Ако може да ти даде някое копие и да си проучиш чрез адвокат как седят нещата.

                              Коментар


                              • От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

                                Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                                Здравейте,

                                Темата е много хубава за което благодаря на автора.

                                Имам следните въпроси за лаик в строителството.

                                Предлага ми се къща на 2 етажа /покрив гредоред / 160 кв.м т.е. по 80 кв. на етаж., парцел 620 кв.м.
                                Къщата е в следното състояние - груб строеж - външна мазилка без изолация - измазана криво,прекарано е ВИК и ел частично, монтирана дограма ПВЦ вътре не измазана.Цената е 220 евро на кв.м със парцела. Цените на парцелите са около 25 евро на кв.м. в този район.Водата и тока не са вкарани в къщата, но има възможност.

                                Въпросите преди покупка:

                                1. Какви строители книжа трябва да търся - за да съм сигурен че е направена по проект и е законна.
                                2. Може ли да се наеме техническо лице да провери на моментното състояние на къщата и да посъветва дали си заслужава покупката.
                                3. Мога ли да получа информация примерно в общината дали е давана виза за строителство, законно ли е строена.

                                Въобще трябват ми първи стъпки преди покупка - помагайте.

                                1.Търсите проект,виза са строеж,разрешително за строеж.....и т.н. както чета едва ли ги имате.Искате скица и четете нотарален акт/вижте как е описана/ както колегата по долу е писъл най-вероятно е построена на мястото на съществуваща постройка.Това с тока и водата...........за да има строеж трябва да има предварителни договори с дружествата.Сега ясно,че най-вероятно сте на септична яма но ток и вода трябва да има поне по документи/на предварителен договор/
                                2.това с техническото лице е добра идея/дори похвална нагледал съм се на виж какво си купих/ гледайте да не ви одере и да ви го препоръча някой който е работил с човека.Преди да го наемете си дефинирайте заданието/или въпросите/ за да получите това което ви е нужно.Колкото до кривата мазилка..........едва ли е най големият ви проблем.
                                3. за общината- ако имате основание да търсите може,но като я купувате как точно ще формулирате искането си за отговор не знам.
                                А и законността на строежа може лесно да се провери по документи, изискайте това което ви описах в т.1 и ще разберете.
                                Колкото до въпроса ви дали се струва..........не знам по това което пишете трябва да заплатите около 35200 евро.Зависи как искате да я завършите и къде се намира.Личното ми мнение е, че ще са ви нужни още толкова за да си я направите.
                                успех в покупката.
                                Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                                GSM +359 895 236 182

                                А Rhf +

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X