Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • pe4en
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Всички части , включително и Енергиината ефективност - та бе 100лв само, ми я правиха млади архитекти през 2014г. за ..6,5Евро на квадрат.
    Това без Геодезията - и вертикалната планировка на местото.За нея общо дадох около 650-700лв!Технически на обекта ми беше техник - за 300кинта.Толкова ми беше и строителното разрешително като такса в Общината.Проектите са 9части в три екземпляра.Страшно съм доволен от момчетата, нищо че са Софиянци, бяха много по - точни и скромни от Пернишката организирана прес.. група архитекти-уж приятели и познати, а под 12-13Евро не работеха, е друг ми взе паричките с такт и умение, па и на мен ми беше кеф да си ги дам.Отлична работа - максимално оптимален конструктивен проект с щадящ и разумен желязо-бетонен елемент!
    Пенчо, ако не си строил до сега и не си позапознат - консултирай се с приятели, и внимавай кой и как ще ти направи Конструктивната част!!Там нещата могат да са ти ..меко казано златни, ако не отбираш от туй що ти е нанесъл конструктора-архитект.Това е от мен.

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    ... Отделно ще ми препоръчат строители,които са качествени,както и ми препоръчаха фирма за изготвяне на олекотен метален покрив и връзки в местното кметство. Просто плащане на една сума, не значи нищо / трябва да се гледа,какво се получава за това. Всичко,което като личен избор съм поискал е направено или в последствие напаснато. Много е коректно и вежливо отношението към мен също.
    Мммм, аз доста бих внимавал с препоръчаните строители, че да не гризнеш дръвце. В района, за който става въпрос, в момента са останали много малко качествени работници. Повечето читави вече са се изнесли да работят в София или в чужбина.
    За метален покрив читава фирма знам "Киприда" - работят качествено на съответстваща цена. Иначе съм виждал на живо други изпълнители и са ми се изправяли косите ...

    Остави коментар:


  • ivaningbg
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    На мен ми проектират къща в момента чрез едно бюро в Смолян за къща която ще излезе към 230 квадрата и ценатами е 26 лева на квадрат без ДДС. Оказа се,че някои неща като отпадъци на строителните материали и противопожарната система ще я платя в последствие на строителя, а на архитекта по-малко, но в крайна сметка сумата е същата. Може да е скъпичко, но съм много доволен от качеството и обслужването. Отделно ми придвижват всичко необходимо като документи и договори на место. Инъче аз от 2.000 км да се занимавам ще ми излезе много повече. Отделно ще ми препоръчат строители,които са качествени,както и ми препоръчаха фирма за изготвяне на олекотен метален покрив и връзки в местното кметство. Просто плащане на една сума, не значи нищо / трябва да се гледа,какво се получава за това. Всичко,което като личен избор съм поискал е направено или в последствие напаснато. Много е коректно и вежливо отношението към мен също.

    Остави коментар:


  • yor
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Преди три години, 102м2,един етаж с двукратен покрив цената на проекта беше 2700лв. Конструкцията е дървено скелета. Преди Нови хан е

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Нищо не разбрах.
    Имах предвид, че и по 50€/квадрат да дадеш е сЕ тая, но ако ще ти е по-спокойно, добре.

    Освен ако не правиш "чудеса" като Тадж Махал примерно, минималните тарифи са напълно оправдани за стандартни неща и някой ден работа с готовите програми. Пиниза е, че хората си слагат подписа, и за каквито и да е пари, трябва да ти сложат заверената документация в ръцете с репликата: Готово. Може да почваш да кОпаш.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Пенчо, ако ше спиш по-добре, дай по 50, плацебото не пречи.
    Нищо не разбрах.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Пенчо, ако ше спиш по-добре, дай по 50, плацебото не пречи.

    Остави коментар:


  • santaclash
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Около 20-25 лева на м2 е нормална в момента цена за проект с всички части и в случай, че не искаш някоя изгъзица тип пасивна къща или не решиш да си правиш копие на Версайския дворец. Цени много надолу от това няма, за нагоре е ясно...

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Какво е това 5 6 7 8?
    Х х 1000. Виж си ЛС.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    5, 6, 7, 8 ...

    .
    Какво е това 5 6 7 8?

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Да попитам и аз.
    Каква може да е цената за цялостно проектиране на еднофамилна сграда ...
    5, 6, 7, 8 ...

    П.П. Авторският контрол е башка. Къде е обектът има повече значение за авторския контрол, защото той вече задължително е свързан с посещение на място и в калкулацията влиза и времето за пътуване в двете посоки. Поне за конструктивната част де.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Цените почваха от 15лв/м^2, но горна граница няма.
    15 ми се вижда твърде малко! Все пак не питам за барака, а за монолитно строителство, бетони, железа, изолации, дренажи......авторски контрол
    За това питам за актуална цена. Обекта е в Нови хан, ако има значение.
    Ако пък се намери и кой да го направи - още по-добре.

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Да попитам и аз.
    Каква може да е цената за цялостно проектиране на еднофамилна сграда към днешна дата? Около 200м2 един етаж.
    Архитектура, ВИК, ОВ, електро..... и каквото още трябва.
    Цените почваха от 15лв/м^2, но горна граница няма.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    Да попитам и аз.
    Каква може да е цената за цялостно проектиране на еднофамилна сграда към днешна дата? Около 200м2 един етаж.
    Архитектура, ВИК, ОВ, електро..... и каквото още трябва.

    Остави коментар:


  • ag ro
    отговори
    От: Консултации за съфорумци - Архитектура, проектиране, узаконяване

    С неизяснена собственост на съседен запустял имот се сблъсках съвсем скоро. Някой знае ли как най-лесно да установя собственика на имота при следния казус:
    1. Имота - част от бившо държавно предприятие, приватизирано преди много години.
    2. Предприятието след приватизацията е задлъжняло към НАП и върху имотите му е наложена възбрана през 2006 г.
    3. Възбраната от НАП е свалена поради изтекла 10 - годишна давност. Не са правили опит за публична продан.
    4. В момента предприятието не съществува в търговския регистър.
    5. Част от възбранените и по-късно освободени имоти на предприятието са попаднали в някакъв момент във владение на банка и тя ги продава. Въпросния имот не е от тях.

    Най-вероятно имота, вече освободен от тежести, е във владение на въпросното предприятие, но какво е останало от самото предприятие и как се открива, не е ясно.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X