Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за баня.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • FREEFLYER
    коментира - отговор
    Чавдаре, принципно мисля като теб, ама у дома като си мият ръцете все едно някой се е къпал...

  • gy6ter
    коментира - отговор
    Едната баня ми е с обособена душ кабина като е преградена със закалено стъкло до тавана с отваряема врата , в другата е с плъзгаща ,но не е до тавана .Първата е с отделна вентилация и няма влага в останалата част на помещението като предимство .И двете са правени по поръчка . Първата е на 12 години с неръждаем обков и алуминиеви окантващи профили .Досега съм сменял два пъти силикона между профилите и плочките ,че почернява . Линеен сифон не съм слагал .Грешката беше ,че не сложих праг на вратата и сина я наводняваше като малък . На втората баня има праг ,мисля ,че ги екструдират ,имат различни цветове ,правят ги и като дъги .

  • Чавдар (V93)
    отговори
    Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
    ...
    Първият ми въпрос е какъв сифон да избера за банята. Линеен или нормален. Какви са плюсовете и минусите на двата вида.
    Въпросът е ти как виждаш банята и особеностите на помещението. За мен линеен сифон + параван от закалено стъкло правят перфектна душ кабина без неудобствата на предлаганите пластмасарии.

    Остави коментар:


  • Nediy
    отговори
    На Идеал Стандарт системата Аква Блеид другите не я предлагат (явно патентована), а е наистина по добра за т. чинии. И дава разлика в цената не 200 лв, а 200 процента спрямо ROCA например. Квадратните плочки редени под 45 градуса (както препорьча Митко) улесняват наклона около рогов сифон и прикриват крива геометрия на стените/неправи ьгли или неуспоредни стени/ частично де....
    Карантията на структурите се заменя/прави от ники пласт bg, поне за IDEAL STANDART и ROCA поплавьците стават. Като взех ROCA пьрво извадих карантията на структурата да го отработя на светло и удобно, че ведньж монтирана ще трябва гинеколог да тьрся да подменя през прозорчето частите ако се наложи.

    Остави коментар:


  • mitko 53
    отговори
    В момента си правя баня и тоалетна с мокро помещение, та минах по този път на разузнаване. Структурите са ми Geberit, delta мисля беше моделът, нямам още впечатления от ползване, още не съм закачил керамиката, но при монтажа имах леки проблеми. Уж швейцарски, а рамките не са правилен правоъгълник, отвесираш от една страна,отклони се от другата, та изправях с плочките. Сифони(2 линейни по 70см. и един рогов ,всички от неръждавейка) някакви полски взех от Geraka, но не са евтини, около 140лв. бройката. Единият линеен и роговият(в средата на банята) ги съчетах с плочки 31Х31 под ъгъл 45, а за лентовия в мокрото още не съм избрал плочки.

    Остави коментар:


  • zemo
    отговори
    Имам монтирана структора Видима, по спомени 2005 г , работи без забележка.
    Последно редактирано от zemo; 30-05-20, 11:05.

    Остави коментар:


  • TigerHunter
    коментира - отговор
    Да. Точков сифон -12 пари. линеен-120.
    Това примерно, де.

  • FREEFLYER
    коментира - отговор
    При мен се въртят същите мисли и затова реших да питам.

  • disko04
    отговори
    Много злато отива в тия линейни сифони си мисля като им видя цените, поне преди години беше така, скоро не съм гледал.

    Остави коментар:


  • Roninn
    отговори
    Жена ми продава точно тези неща,два пъти тая година ходи в севлиево в заводите,продава и грое разбира се.Ама утре че сега спи

    Остави коментар:


  • TigerHunter
    отговори
    Няма им нищо и на по-земните алтернативи на Grohe, Румба. Монтирал съм и Grohe и Shell и Ideal Standart и Viega и Geberit I от турските, не ми идва сега марката. Никъде не съм получил оплаквания. За сифона, зависи от разпределението и какви са плочките. Ако са дълги и тесни, както е модерно сега, линеен е по-добрия вариант. Ако са квадратни (независимо от размера), точковият сифон си е екстра. За икономическата страна на избора, няма да отварям въпрос, защото чергата е различна.

    Остави коментар:


  • rosen_offroad
    отговори
    Сифон задължително HL (Hutterer & Lechner GmbH):

    http://www.hl-bg.bg/products/pod/izb...pr-detail.html

    Дали линеен или не има голямо значение плочките какви размери са и наклоните как ще са.

    По добре избирай типа сифон заедно с майстора на плочките.

    Остави коментар:


  • FREEFLYER
    отговори
    Задължително сифона ще е с водна бариера, дали ще има клапа след него не съм решил още.

    Остави коментар:


  • IvanIvanovi
    отговори
    структура сложих ROCA преди 4 години, беше на много хубава промоция в Практикер и никакви грижи досега.
    Със сифона внимавай да не сложиш сух, че аз се прецаках и ще къртя щото намирисва от него

    Остави коментар:


  • santaclash
    отговори
    Сифоните нямат разлика. Само естетика. И трябва да се внимава с мотажа. Ако при кръглия рискът да потече е разпределен върху 20 см, при линейния е метър и отгоре (цялата обиколка)

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X