Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за постройка ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • indiglo
    отговори
    първа копка 6 септември 2005 г
    за Нова година 2006 срещу 2007 празнувах там
    а иначе още си я разкрасявам .

    малко по подробно

    първа копка 6 септември
    настилка - 30 октомври
    първа плоча - 12 декември
    втора плоча - 23 април
    байряка го развяхме по 24 май 2006
    и от тогава до коледа 2006 Д О В Ъ Р Ш И Т Е Л Н И Р А Б О Т И че и до ден днешен
    Последно редактирано от cveti; 18-02-09, 16:11.

    Остави коментар:


  • Tougi
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Ти по-добре кажи колко време ти отне

    Остави коментар:


  • indiglo
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Първоначално публикуван от Максим... Преглед на мнение
    сега ще ти кажа защо да не е сглобяема прятелю ,защото търся максималко ниска цена ,по тия сметки с 450Еуро квадрата ,излиза 35 000 да кажем лева , а по смедките на дядо владо=2730 лв.колко ли ще ми излезе останалите неща-кофраж,труд,желязото т.н. според вас? Говорим за краен резултат само бетонена конструкция !
    сглобяемите къщи скъпа работа ,американска работа.
    Че няма да се фащам сам на хорото ,няма да е.
    Моята вила е с РЗП 165 кв.м /75 м основа +2 плочи х 90кв.м /
    Организирах си строителството сам и не съм наемал строителна фирма. Себестойността и е около 120 000 лв обзаведена ,парно ,барбекюта ,подпорни стени огради.......

    най близкия бетонов възел беше на 30 км от мястото .
    Прикачени файлове

    Остави коментар:


  • kuzdov
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Ако няма да живееш постоянно там си вземи две бетонни гаражни клетки и ги мятай там, останалото е въпрос на пари, време, ентусиазъм и фантазия

    Остави коментар:


  • Виктор (V69)
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    читав ПГС-ар
    Само да подскажа че ПГС е "Промишлено и Гражданско Строителство"

    Остави коментар:


  • c_gul
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Първоначално публикуван от Георги Марков Преглед на мнение
    Смятай по 150-180 лв/кв.м. цена за груб строеж. Това са цените за Бургас, може и по-евтино.
    За София и региона споменатата сума не е в лева, а в евро. Та отговорът 20000 лв. е доста коректен /естествено с условности/ и близо до истината.
    Но наистина читав ПГС-ар, ще каже тутакси сумата в първо приближение срещу 150-200лв. Повярвайте това не са грешни пари.

    Остави коментар:


  • vanka.ta
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    На голата нива първо направи тоалетна / нужник или каквото там му викат по вашия край/. Щото като дойдат МАЙСТОРИТЕ ще ти опикаят и минират дворчето.

    Остави коментар:


  • Георги Марков
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Смятай по 150-180 лв/кв.м. цена за груб строеж. Това са цените за Бургас, може и по-евтино.

    Остави коментар:


  • jozi
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Колега, това "хоро" е сложно. Само пример - около съществуващо такова, подобно съоръжение (7х8 метра) трябваше да направя дренаж, ако не знаеш дренажа е изкоп пълен с камъни има и дренажни тръби и хидроизолация. Та показателното е - ако материалите са (примерно казано) 2000 лв. следва да прибавиш транспорт (в случая още 2000лв. - има значение разтоянието) труд, механизация, почерпки за приятели, които са ми помагали и не на последно място разходите ми по контрол на изпълнението, та в крайна сметка се получи материалите по 4. Значение има и отдалечеността на обекта от източниците на суровини - в твоя случай бетонов възел и населено място с читави майстори.
    Съветът ми е - направи си проект и технология на изпълнение (ако не можеш сам търсиш проектант), така че да си наясно с всички процеси, които те очакват - това е единствения начин да се доближиш до реалната цена и пак ще има непредвидени разходи. Поздрави и успех!

    Остави коментар:


  • druncho
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    За къщето първо намери проектант конструктор.
    За половин час ще ти каже размери и количества на всичко.
    НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙ НА МАЙСТОРИ дето ти викат - абе тва тука еди колко си на еди колко си ша държи вервай ми.

    А ако питаш мен - основа от бетон и другото да е от дървен материал. Най-лесно и бързо.

    Остави коментар:


  • mitkosto
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Колегата е прав.....трябват ти около 20000 лв.
    изкоп, кофраж, желязо, бетон, труд и други по-дребни....ааа, и наистина трябва поне 6 колони

    Остави коментар:


  • Tougi
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Първоначално публикуван от Максим... Преглед на мнение
    сега ще ти кажа защо да не е сглобяема прятелю ,защото търся максималко ниска цена ,по тия сметки с 450Еуро квадрата ,излиза 35 000 да кажем лева , а по смедките на дядо владо=2730 лв.колко ли ще ми излезе останалите неща-кофраж,труд,желязото т.н. според вас? Говорим за краен резултат само бетонена конструкция !
    сглобяемите къщи скъпа работа ,американска работа.
    Че няма да се фащам сам на хорото ,няма да е.
    В моята кола има около тон и половина желязо и към 700 кила други материали. По днешни пазарни цени на дребно, студеновалцуваната ламарина е около 700 евро на тон, профилите са по 1000, пластмаса там, гума и стъкло, малко мед, една кофа боя...абе да кажем 3 хиляди евро. И двойно да е, пак ще ми излезе под 12 хиляди лева.

    Както и да е, идеята си е твоя, парите също. Успех!

    Остави коментар:


  • Максим...
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    сега ще ти кажа защо да не е сглобяема прятелю ,защото търся максималко ниска цена ,по тия сметки с 450Еуро квадрата ,излиза 35 000 да кажем лева , а по смедките на дядо владо=2730 лв.колко ли ще ми излезе останалите неща-кофраж,труд,желязото т.н. според вас? Говорим за краен резултат само бетонена конструкция !
    сглобяемите къщи скъпа работа ,американска работа.
    Че няма да се фащам сам на хорото ,няма да е.

    Остави коментар:


  • дядо владо
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Обиколка 13+3+13+3=32м х 0.8 х 0.4 = 10.24 м3 бетон за ивичести основи
    долна плоча 13 х 3 х 0.1 = 3,9 м3 х 2 (и горната плоча) = 7.8 м3
    колони 2,5 х 0,25 х 0,25 = 0,16 м3 х 6 (броя колони) = 0,93 м3
    трегер (грубо) 32 х 0,25 х 0,15 ( другата част е в бетона на плочата) = 1,2 м3
    10.24+7.8+0,93+1,2 = 21 кубика (грубо та да остане) Колоните ги смятам не 4 а 6 На 8м. дължина, две в края ще искат много як трегер, за това още по една в средата........НЕ СЕ ЗАХРАЩАЙ САМ !!! ОЩЕ ОТ СЕГА СИ ЗАТЪНАЛ

    Остави коментар:


  • Tougi
    отговори
    До: Питане за постройка ??

    Колега, извинявай, ама въпроса ти е некоректен.

    Защо твърдя, че е некоректен: защото е зададен така, все едно ти се каниш сам да си правиш къщата без да разбираш нищо от "къщостроене".

    Аз като не разбирам от коли отивам при майстор, като не разбирам от рязане на апендикси, отивам при хирург.

    Само за две минути търсене в гугъл можеш да намериш най-различни фирми, които предлагат строеж на къщи "до ключ" на най-различни цени.

    Ако не си поне строителен техник - не се захващай! Ще ти излезе двойно по-скъпо. Само два примера:

    http://www.natoproperties.com/stepen.htm
    http://iavor.net/offer.php?&l=&c=50

    Тези са дървени. Защо твоята трябва да е тухлена?

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X