Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това "чудо" върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • santaclash
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Имам го. Купих го за село и е палено десетина пъти.
    На въглища не гори. На никакви. Много пуши, много трудно се пали, заради горното горене не може да се досипва. Кофа с кюмур-около 6-7 часа. Гори неравномерно.
    На дърва обаче гори забележително добре.

    Остави коментар:


  • gimax
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Аре и мойте 5 стинки.Тва кюмбе е за въглища с горно горене и нема да става лисичарник.На принципа на чудото,ако некой помни и е ползвал.Цел ден с кофа кюмюр.Само за дърва-нещо друго.

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Печка на твърдо гориво не съм виждал, дето не прави лисичарник. Давайте ако има някакви по-добри идеи, дето не са на водна риза с антифриз. Тая канадка я гледах по магазините на живо, не виждам какво предимство има. Топлообменът може да се компенсира с по-дълги кюнци. Линкът от пост №6 няма много общо с коментираната тук печка. 2 подобни съм захвърлил само и единствено защото искат нацепени дърва, а няма кой да се занимава. Сменяемата кофа е огромно удобство - слагаш заредената от предния ден, и навън обръщаш изразходената. Ако има нещо по-изпипано, дето НЕ се чисти вътре в помещението - ще се радвам да прочета, докато не съм почнал да инсталирам туй от пост 1. Търсих доста и не намерих по-удачно решение без антифриз. Няма опция и да се пробиват отвори за дебели въздуховоди.

    Остави коментар:


  • REGULATOR
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Имах подобна,само че турска. Е няма да си го причиня повече! За да дозаредиш,отваряш кюмбето и вътре става лисичарник!

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    В Уейлс видях и усетих на живо, няколко пъти т.н. канадски печки утопляващи огромен ресторант, нещо като 12 метра на 15 метра.

    Това нещо беше колкото 2-3 циганска любов печки но отгоре имаше едни вентилатор, който се задвижва от някава физична схема, нещо като перпето мобиле изглежда )

    Казаха, че именно този вентилатор който се задвижва от потока горещ въздух прави тази печка уникално ефективна, трудно за вярване ама съм го виждал, друго утопление нямаше и беше добра темепература в помещението.
    Вентилатор?
    Да не говорим за нещо друго?
    Те това е канадката

    https://www.bullerjan.com/produkte-2/deutsch-free-flow/

    Остави коментар:


  • BatGeorgeone
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Какво му е цената?
    Щото има доста по смислени печки вече. Например т.нар. канадски.
    В Уейлс видях и усетих на живо, няколко пъти т.н. канадски печки утопляващи огромен ресторант, нещо като 12 метра на 15 метра.

    Това нещо беше колкото 2-3 циганска любов печки но отгоре имаше едни вентилатор, който се задвижва от някава физична схема, нещо като перпето мобиле изглежда )

    Казаха, че именно този вентилатор който се задвижва от потока горещ въздух прави тази печка уникално ефективна, трудно за вярване ама съм го виждал, друго утопление нямаше и беше добра темепература в помещението.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    75 лв е за гъзари.

    http://toplo.org/index.php?id_produc...duct&id_lang=2


    Но въпроса е Чавдар какво иска - цена или качество

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    п.с. Изделието е от тънкостенна тенекия, едва ли ще изкара повече от един сезон.

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Коя е по-смислена печка, ако канадските са тия с многото тръби около тях - не, изобщо не е същото. Това от снимката е около 75 лева, дават ти го с 2 вътрешни кофи да не изриваш в отопляваното помещение, събира доста големи единични дърва. И е достатъчно леко да нарамиш цялата печка и да я изриваш навън. По-евтино отопление не успях да измисля, а излишни дърва за унищожаване - бол.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Какво му е цената?
    Щото има доста по смислени печки вече. Например т.нар. канадски.

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Знам, че не съм ти от любимците, ама точно такова инсталирам в момента. Има уникалната способност да гори НЕнацепени дърва. Дори умувам вариант да се вади цялото кюмбе за почистване, че в стаята не си е работа. Конструкцията е лека и го позволява. Мисля и да изрежа табелката дето е емблемата, някаква подвижна врата, и оттам да се пускат малки дърва, за да не пуши както имат навика тия кюмбета, при презареждане. Мога да снимам, ако има интерес.

    Остави коментар:


  • Това "чудо" върши ли работа?

    Това кюмбе "Звезда" ще върши ли работа?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9315696836638.jpg
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:6159620

    Идеята е да докарва що годе поносима за пребиваване/работа температура в затворено неизолирано помещение 40-на квадрата.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X