Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това "чудо" върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vlado_Ts
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Слабо вероятно да е завАрвано. Най-малкото защото е по скъпо че с теларката от лидъла не става
    Ми не щото е скъпо , а щото сиганина дето го е проЙзвел нема как да "залепи" (завАри) две "стомани" една към друга , с дебелина 0,38 всека . Ако и к...а му да е ковач (по неговите думи ) и е подковавал коня още на кан Аспарух ( на цигански - Барух )

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    .... После си взех емайлирани ....
    Е те тука е тънкия момент

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Слабо вероятно да е завАрвано. Най-малкото защото е по скъпо че с теларката от лидъла не става

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    ...0.38мм е станиол....
    Цъ ! Далече си от истината . 0,38 е стандартната дебелина на кюнец. Ама по БДС при СоциализЪма . После минАха на 0,34 , че и 0,28 . От последната дебелина все още ми се подмята по складовете почти цяла пачка .
    А в линка , който си постнал , обърни Фнимание дали е заварено или " закопчано" . И ако е второто : що тъй ?

    ПС. Е па като застудя ше минеме директно на твърдо гориво
    Другата седмица се очертава да съм малко по- свободен и ако да - ше звънна.

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    0.38мм е станиол.

    ...
    Бе...

    Имам печка на дърва с въздушна риза, горнооряховска, уж 13 киловата, висока като хлаилник. Кюнците и са 0.3мм според мен и са живи вече повече от 25 години. Първите дадоха фира още на петата година, но бяха "сурово" желязо с някаква боя за кюнци. После си взех емайлирани и още се топля с тях.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Разбира се , че си прав . А в случая с въпросното кюмбе от линка на Петьо "стоманения корпус" звучи някак солидно , будещо доверие .

    Всъщност , става въпрос не за някакво "Чудо" , а за кюмбе тип "Циганска любов" във варианта " Откровена пародия" .
    Тенекето на този (практически ) кюнец е с дебелина не повече от 0,38 мм. и ако се зарежда с брикети като нищо може да издържи месец .
    Е , ако гордият собственик на това "бюджетно решение" има неблагоразумието да използва по- калорични въглища : 3-4 зареждания и 10-те лева , дадени за за "дтоманения" корпус му отиват на кино .

    Между другото : турските "ЧудА" са с дебелина 0,8 и издържат по няколко месеца . По едно време ми беше дошло до гуша да произвеждам " резервни" , от 2 мм. и срещу космическата сума от 22 лв. / бр. , като за пенционери и социално слаби . ..
    0.38мм е станиол.

    Кога ще пием бира ей. То застудЕ

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Като ползвал печка тип "чудо" на въглища кога децата бяха малки, да споделя малко опит:

    За да няма прекъсване на отопляването, добре е да се свържат на тетка две "чудеса". Когато едното изгуби мощност и калории, пали се другото до него. Като набере и тръгне да дърпа сериозно комина, първия казан се вади и се изсипва на двора за да се зареди и включи отново в тетката. Става почти без пушек защото другото вече е наело в комина. Комин с капацитет да поеме смрадта си трябва задължително.

    При всички случаи каква да е печка на дърва е по-приятно решение. Само да има кой да пъха вътре.

    Остави коментар:


  • gabocvet
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Аз съм от 15 години със сухи Прити, много съм доволен.
    На Търтей варианта е най-смислен ако е с горно горене.

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
    Е, как ве Владо, нали е сделано от стомана 3?

    Мой приятел в механото в Пловдив ми разправяше, че по стомани ако кажеш желязо и автоматично получаваш 2.
    Разбира се , че си прав . А в случая с въпросното кюмбе от линка на Петьо "стоманения корпус" звучи някак солидно , будещо доверие .

    Всъщност , става въпрос не за някакво "Чудо" , а за кюмбе тип "Циганска любов" във варианта " Откровена пародия" .
    Тенекето на този (практически ) кюнец е с дебелина не повече от 0,38 мм. и ако се зарежда с брикети като нищо може да издържи месец .
    Е , ако гордият собственик на това "бюджетно решение" има неблагоразумието да използва по- калорични въглища : 3-4 зареждания и 10-те лева , дадени за за "дтоманения" корпус му отиват на кино .

    Между другото : турските "ЧудА" са с дебелина 0,8 и издържат по няколко месеца . По едно време ми беше дошло до гуша да произвеждам " резервни" , от 2 мм. и срещу космическата сума от 22 лв. / бр. , като за пенционери и социално слаби . ..

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Особено кефи описанието : "Стоманен корпус"

    Вероятно е заварено със "стоманизирани електроди" .

    Не бе, просто показвах на Терзиев колко яко се е преебал със скъпа печка.

    Остави коментар:


  • KingofROAD
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    .... кефи описанието : "Стоманен корпус" ....
    Е, как ве Владо, нали е сделано от стомана 3?

    Мой приятел в механото в Пловдив ми разправяше, че по стомани ако кажеш желязо и автоматично получаваш 2.

    Остави коментар:


  • Кольо
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Още един глас за "камина". Прити, мрити, каквото има в магазина. Тук в Шумен имаме поне две фирми които произвеждат такива печки, ако не и повече. Аз съм участвал в разработването на печката в едната фирма. Това за да се надувам малко.
    Имах временен ангажимент в една фирма, където в два фургона се помещавахме работниците и администрацията. Двама човека. Аз-работник, и шефката.
    В двата фургона имаше печки точно от типа в първия пост.
    Зареждах ги сутрин, и ги палех де, и изкарваха до късния следобяд. С малко регулиране на въздуха от клапите.
    Ами-топлеха си доста добре, но за да я изчистиш и заредиш отново трябва огъня да е загаснал. Вади се "кофата" от вътре, изхвърля се каквото е останало, и се зарежда пак. Ако има нужда-палиш, ако не-за другия ден.
    За фургон, работилница, някакво производствено помешение става.
    За жилище също, ако сме много на зор, но според съвременното ниво на изгевезяване(цивилизованост му викат)-не става.

    Та печка тип камина е хем икономична, хем топли яко. Само трябва да е с тухли, а не с водна риза. Която ако е празна го играе изолатор, и топлене и икономичност вгз...

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Особено кефи описанието : "Стоманен корпус"

    Вероятно е заварено със "стоманизирани електроди" .

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Едно Прити имам захвърлено, дори за сервиза не го ща. Спукана водна риза, ама иначе на сухо е изрядно. 1. Зареждането и изриването се случват в спалнята, което дори по мои занижени критерии е дива мизерия. Особено при горене на наследени дърва от стара къща, в които е живяло какво ли не (в дървата). Много са хубави и сухи, ама да ги мъкна вътре е абсурд. 2. Вратичката на Прити-то е поне 3 пъти по-малка от горекоментираното Чудо. Има изостанали разни корени, дето нито се режат нито се цепят, нито желание има. Чудото ги дъвче, Притито и компания - не. 3. Подготовката на разпалването на Прити и компания се правят пак в спалнята. Чудото го зареждам с каквито мизерии имам, и нафта тоже - пак навън. Всеки с вкуса си, дори принудителна вентилация на комина ще правя, само и само да е някаква версия на Чудо-подобна печка. Затуй питах някой ако е виждал по-добро, дето се зарежда в двора. И специално за Пенчо - ще ми е добре дошъл да дойде да види каквото не е виждал, как всичко това се пали и гори на втечнен газ като алтернативно гориво, понеже през нощта няма кой да добавя дърва. Понеже ме набеди за канцеларски плъх. И на пустата канадка не виждам и едно предимство, освен юнашкия натопорчен вид. Има малко по-голяма площ на топлоотдаване, каквото се компенсира с 1-2 "лири" на кюнеца.

    Остави коментар:


  • veskov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Има чудо и чудо. Все са с кофи, все за горно палене. Старите турски(имаше ги и с форма на паралелепипед) горяха всичко и топлеха отлично. Разликата е в конструкцията на кофата, а и на всичко. Напоследък (кръглите), нито има от къде да смуче, нито къде да духа, ни да се регулира. Нещо подобно се обсъжда за разпалвачките на барбекюта.
    пп мокро Прити не бих погледнал никога, за сухо незнам. Канадската топли чудно, но е цифра. Гледам вече и въздуховодите са облекли

    Остави коментар:


  • faster
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Тия цигански изпълнения и с дърва и с въглища некога ми тровиха живота един сезон,накрая смачках с гуемио чук и на вторични.За 120-130 лева една суха каминка Прити и се успива .Тъста има 3 такива .2 такива са на вилата му в Балкана и са супер ефективни .Палиш и за 40 минути до час става баня .Гори перфектво големи цепеници дори и с притворени клапи на въздуха и димоотвода .Накрая остава само фина пепел.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X