Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това "чудо" върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vlado_Ts
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    ...С такова Прити на дърва, но от първите модели - без клапа на комина и разните отвори по големата врата, съм се топлил 12 години. ...
    Аз такива Прити на вилата имам в 4 стаи . Обаче и четирите доработени лично от мен за отстраняване на недостатъците . .. но излизаме от темата .
    Всъщност, недоумявам как с такава Прити Ванката Терзиев опушва цяла стая при чистене ?!
    Аз пепелника го изхвърлям дори по време на горивен процес . Е , пак с малка доработка

    Остави коментар:


  • Чавдар (V93)
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Тъй тъй.
    Аз затова му викам да 70-100 кинта да си вземе пернишка ...
    Предвид на теглото и габаритите, разходите по доставката ще са съществени, а последващата логистика - леко неприятна, като трябва да закараш едни 100-на кила на ХХХ км и да се чудиш как да ги пренасяш насам-натам.
    При отпаднала необходимост - същата история още веднъж ...

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    С такова Прити на дърва, но от първите модели - без клапа на комина и разните отвори по големата врата, съм се топлил 12 години. След първия сезон монтирахме клапа на изхода за комина. В момента, в който се наложи купуване на второ стъкло за вратичката, тя се сдоби с парче 2мм ламарина. После вече не се притеснявах как и в каква посока ще се срутят дървата в камерата. Три пъти са сменяни и тухлите.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k22.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5821825

    В горния пост показах най-елементарния вариант - цялата "печка" се изнася и се заменя с друга такава. Ако имаш хубави въглища и не ги жалиш, може да постопли 40-тината квадрата на Чавдар, но до около - 5оС и тогава вече с напълно отворени отвори за въздуха. Обаче при пълна газ ще изкара около 3 часа, та ще е хубаво да са поне две такива печки и горивото да не е много далече от обекта.
    Последно редактирано от коко келеша; 01-10-19, 22:33.

    Остави коментар:


  • жеко
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Тия кръглите по горе , с такава се топлих над 10 години , когато отваряш малкият капак да сложиш дърва печката не пуши в помещението ако е наред кумина разбира се а големия се отваря само за изваждане на казанчето . Ние топлихме стая 20 м2 и топлеше доволно за 40 м2 съм леко скептичен но може и да топли ако вън не е -15 .

    Остави коментар:


  • cnc82
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Не знам за какво спорите , но това турското чудо съм го ползвал има няма 4-5 зими . По-добра печка на тврърдо гориво не съм ползвал .
    Икономична и топлеща , като заредя казанчето с една цепеница посредата и малко кюмюр отстрани , преспокойно си изкарваше 12 часа .
    Та за мен е с пъти по иконимично от суха камина Прити .

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Тия ги гледах, има ги навсякъде, нещо не ме вдъхновяват. Хубаво, ще ходя да снимам печки като искате, дето и на сън не съм ги виждал. Едно Прити и 3 вида "Чудо" имам, 2 пернишки от тия високите, 3 нафтови, 2 Металургия. Пълна инвентаризация! Дори може у FB да ги кача, да събирам лайкчета.

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Те ти почти прити със сменяема камера

    [ATTACH=CONFIG]997275[/ATTACH]
    Аааа , не , не , това е турско . Нека Ванката да постне снимки първо, да видим за кво иде реч. Щото "Прити" подобно Чудо не знам да имат , та нямам идея за кво говори .

    Остави коментар:


  • коко келеша
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Те ти почти прити със сменяема камера

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01801.jpg
Прегледи:1
Размер:985.4 КБ
ID:5821818

    Вадиш единия казан, слагаш другия и палиш с горно горене.

    П.П. Има и още по-елементарен и лесен за обслужване вариант:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5821819
    Последно редактирано от коко келеша; 01-10-19, 21:50.

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Тухличките са нещо като топлоизолация, за да повиши температурата в горивната камера. За да се подпали кюмюро. Топлотехника не съм учил, и едва ли е интересно на темата. Явно няма да ме огрее :-) от печка на Владо. Ех, да имах неговите машини, щях да си направя.

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
    ... Прити със сменяема горивна камера. Изриването в стаята е кошмар....
    Ти или падаш от Марс , или верно не си виждАл печка на твърдо гориво . За каква "Прити " говориш тук ?
    То дали ше е "Прити", дали "Мрити" или "Мити" - евеш ли го . Това са наименования/марки на печки. Снимай една печка , да видим от какъв тип е и за какво говориш .

    ПС. Джокер : За кюмбе , тип "Чудо" - демек кюмбЕ с кожух + подвижна горивна камера , иначе казано "вътрешно" (казанче) огнеупорните тухлички са противопоказни . Ако не знаеш защо тъй - верно напразно са ви спуквали гьона от математика в Селскостопанския в Русе (дето се оплакваше преди време) . Щото това се учи в елементарния курс по "топлотехника и термодинамика".
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 01-10-19, 21:36.

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Дозарежда се и още как. Дори невинаги пуши. Тухличките като нямат отношение към паленето и горенето, хубаво, предполагам ги слагат за противотежест като на пералнята. Мани, по наше село доматите с колците ги ручаме. Ама питах за друго. Едни 800 лева бих платил за Прити със сменяема горивна камера. Изриването в стаята е кошмар.

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
    ... "Чудо"-то има 2 проблема - изпушва яко докато дозареждаш, и нямат огнеупорни тухлички, съотв. паленето и горенето е мъка.
    Глупости

    "Чудо" не се дозарежда. Това първо.

    "Тухличките" нямат отношение към паленето и горенето. Това второ.

    Като трето остава подозрението че ти такова жИвотнУ не си виждал, какво остава пък да си обслужвал

    Остави коментар:


  • ikirov
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Владо, с кюнците не знам направи ли милионите, ама 100 кила ракия давам, и страшно ще уважавам този дето изкара грамотна Прити-подобна печка със сменяема камера. Да не се чисти в спалнята. Как никой не се е сетил да пусне на пазара толкова елементарно и полезно нещо. "Чудо"-то има 2 проблема - изпушва яко докато дозареждаш, и нямат огнеупорни тухлички, съотв. паленето и горенето е мъка.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    Колкото новата "сиганската либоф" от линка на Търтея

    Тъй тъй.
    Аз затова му викам да 70-100 кинта да си вземе пернишка и поне няма да изгори на третото палене

    Остави коментар:


  • Vlado_Ts
    отговори
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    ... Или стара нафтова с 2 кофи по10лв от сегашно ,,чудо"
    Сегашно "Чудо" не пасва директно на стара нафтова . Практически от нафтовата остава само кожуха. Ако Чавдар има приятел-железар , който вечерно време в гаража ше извърши преработката доде пият по ракия - ок . Ама ако требе да я дава в железарска фирма - отидОха му 20 кинта без ДДС. Колкото новата "сиганската либоф" от линка на Търтея

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X