Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ, изядоха ми гредите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • гоше
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    За подобно, ползвах Резистол - обилно мазане и инжектиране в отворите. Мисля, че имаше резултат.

    Остави коментар:


  • krassitch
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Бохемит.
    Пръскаш, мажеш, инжектираш в дупките.
    Успех!
    Това го ползвах-не помага...

    Остави коментар:


  • gucko
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Наскоро подочух за метод който действал на принципа на микровълновата.

    Остави коментар:


  • Savov
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Бохемит.
    Пръскаш, мажеш, инжектираш в дупките.
    Успех!

    Остави коментар:


  • santaclash
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    На тавана имахме от тия гадове-бяха подкарали носещите греди. Нищо не помогна. Цяла година разправии с фирми, пръсканици. Стана....от примерно осмия път! Това е много корава гад.
    Чам наистина не харесват.

    Остави коментар:


  • faster
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Ако материала е.широколистен и не е мазан ,налазват.От иглолистни ,особено ако е смолист материала,не налитат,ако няма кора.Лично наблюдение на навес от иглолистни.и под него бук за горене с много стържещи гадини.Ако е обмазан чама с нещо предварително,дори безир ,никакви проблеми.

    Остави коментар:


  • chrichri
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Дървояди.
    Изядоха ми дървената дограма преди време. За един работен ден правеха една шепа стърготини. Смених дограмата, но преди това ги прогоних с нафта. Съвестно ми стана, като видях как кервана се изнася по един дълъг бордюр към комшията..., а той ги гледаше и се чешеше по главата. Разбира е казах му какво съм направил.

    Остави коментар:


  • petroffbg
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Инсектицид по твое усмотрение (нуреле,вастак,агрия 10-50).Пръскаш(обливаш) гредите до мокро поне два пъти през 4-5дена.Ще ти трябват ЛПС,а най-добре протовогаз.

    Остави коментар:


  • Дочев
    започна тема Помощ, изядоха ми гредите

    Помощ, изядоха ми гредите

    Здравейте съфорумци!

    Имам сериозен проблем с дърво-ядящите твари. Собственик съм на 240 годишна къща в Сливенският балкан, която реставрирахме преди 20 години. Основните покривни греди са от ръчно дялан дъб и изглеждаха напълно здрави и непокътнати и не ги смених. От едно известно време забелязвам по земята следи от стърготина и видях, че има дупчици по гредите. Лошото е, че се увеличават пораженията, дори една греда издава различен звук при почукване. Та питането ми е следното: как мога да ги затрия тези твари и да си спася къщурката?

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X