Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ, изядоха ми гредите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BatGeorgeone
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Като препатил от стар покрив направен от мангали с дъски с кората(иглолистно дърво), всички химии за пръскане(без боракса) НЕ помогнаха, фирма за тия дейности идва за скромна сума, третира с някакви зверски химии(пълно бойно снаряжение, противогази и т.н.), следващата година отново и Воала, гадините са в отвъдното, ядяха със скорост плашеща, дупките бяха много стотици на 30тина м2, ужаст но вече е минало.

    Остави коментар:


  • badboy86
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    С Боракс преди години дядо ми спаси дюшемето и дограмата на вилата, въпреки че бяха лакирани. Как го е разтварял не знам, май добавяше оцет във водата... Гадините се чуваше как гризът вътре. След едно лято третиране с пръскачката за лозето и няколко ръце лак до миналата година когато сменихме дограмата и пода нямаше и следа от никакви гадове в къщата. А преди това за една нощ изметения под се покриваше с трици.

    Остави коментар:


  • gogoll
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    ? !!!
    2 кт Боракс струват 5 ЛЕФА,,
    Като се разтворят са онколо 25 литра , разтвор.!
    може си напръскаш и тераста и коридора или където искаш ,/ стига да може да "поеме " основата./
    протеив гадини.

    "Бохемит е за консервиране, мисля, че бе 5 литра и сруваше над 150 лв"

    п.п.

    Имал си БоЛ пари ,, платил си !
    цитат,,
    г-н Балкански

    Остави коментар:


  • белята
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    И при мен се появиха от някъде и започнаха да хрупат гредите на покрива преди 5-6г, даже се чуваше, как хрупат.. С пръскачка за лозе напръсках гредите на покрива 3 -пъти с Бохемит - Форте. Той действа при астивните гадове. Другият Бохемит е за консервиране, т.е евентуално, ако дойдат. Разредих го 1 към 5 части вода, а пишеше 1 към 7. Опаковката , мисля, че бе 5 литра и сруваше над 150 лв. Определено, действа.
    Последно редактирано от белята; 30-08-19, 20:01. Причина: кривопис

    Остави коментар:


  • gogoll
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Дочев ,
    не се занимавай с глупостите на търговците .
    Отиваш в най близкия магазин за инд. химия,, и си купуваш 1 -2 кг "Боракс" на прах е .! Разтваря се с вода ,, малко трудно ,/ звънни и ще ти обясня подробно как, и какво да добавиш!! / .
    След Това вземаш пръскачкта за лозе и пръскаш обилно навсякъде.стига дървото да няма лак или някоя друга гадост която да не позволява на водния разтвор да попие в него.
    мокриш обилно 2 пъти поне , ако е нужно още 1 път през няколко дена .
    Всичко що е ципокрило или насекомо ще даде фира . даже и да не е веднага , ще приключат
    И мравките и хлебаркате ше избягат.
    Тава от мен.
    п п
    Пък ако си решил , купувай готови продукти ,, и бой.!

    Остави коментар:


  • goran
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Пробвал съм с резистол имаше ефект.Резистол вече не се прави, има заместител от ювикс които продаваха и резистола.

    Остави коментар:


  • Asteri
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Препаратите които се считат за ефективни при нас съдържат Перметрин - същото го има във Възтак. Хубавото е че изтребва дървояда във всичките му стадии. Би трябвало да разкара гадините за постоянно. По принцип е възможно да се третира дървото след като е нападнато и да има ефект с десетилетия.

    Остави коментар:


  • hhris08
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    По разкази на познати - около втората половина на 80-те години на ХХ век, в Катунище, а май в Жеравна и Медвен е извършвано нещо като реставрация/консервация на къщи. Извършвано е от държавата. Ако откриеш някой който знае как е правено, може и да е от полза - с какво и как са обработвани дървените греди, дъски и т.н.

    Остави коментар:


  • Дочев
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    То е дупка до дупка, как ще ги инжектирам. Звучи ми като лафа за въшките и начина за избиване/ по една лъжица на всяка/.
    Ще пробвам с две пръскания с Възтак и после с Бохемит.

    Остави коментар:


  • santaclash
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    От студ. Ако прекалено дълго се задържи студено, умират. Дървоядите са от гадините, които следват промяната на климата и сега са много по-разпространени. Ако са били тук в сегашните количества преди 150 години, нашите дядовци е трябвало да си правят нови къщи през има-няма десетина години. Тогава не е имало Бохемит. Но и дървоядите са били рядкост. Не са доживявали, защото е имало истински зими.

    Остави коментар:


  • petkof
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    измрели са от старост

    Остави коментар:


  • faster
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    На къщата покрива е с букови,яли са от тех ,но интересно защо са изчезнали.Миналата година укрепвах с допълнителни 12 ки там където трябва.Иначе.стария бук е толкова твърд ,че бургия за метал става червена за нула време,но гадините са изчезнали.сами ,следи от тях има навсякъде!

    Остави коментар:


  • ZeroColdX
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Здравейте да се включа и аз преди време мои познат имаше същия проблем пробва какво ли не ямаше голям ефект. Накрая ми каза че се принудил във всяка една дупка да слага нафта докато е сигурен че са измрели гадовете и накрая е пръскал по гредите с лак за да е сигурен че всичко е запечатано. Каза че вече 5 година няма проблем общо взето.

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Проблемът е обсъждан тук: https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=76132.
    На въпроса ти: колко големи са дупките, колкото от игла - тогава са "1-мушици" или от кибритена клечка - тогава 2-сечко. Моята стара къща е от цер (вид дъб). Имаше и двата гада. Какво направих:
    Ако е 1 - напада гредореда. Пръсках го периодично с инсектицид и сложих тънки мрежи на всички прозарци, да не долитат други;
    Ако е 2 - напада покривната конструкция. Работещите дупки се познават по триците под тях. Вътре гризат ларвите. Напълних ги със спринцовка и спирт 96%, покато пукнат. После ремонтирах покрива и направих обшивка с чамови дъски. Така на тавана вече няма и съсели.

    Остави коментар:


  • ALEX_Z
    отговори
    От: Помощ, изядоха ми гредите

    Помага , за нападната дървесина. И упоритост ,съизмерима с тази на дървояда. На практика става след 3- 4 пъти инжектиране.Обаче оголваш всичко, оглеждаш, и след инжекции на локалните дупки, като се убедиш че са изтребени , още 2 пъти цялостно пръскане.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X