Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървен покрив без колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дървен покрив без колони

    Научи коя думичка какво значи, преди да ги употребяваш.

    Коментар


    • #32
      От: Дървен покрив без колони

      Коле я разпитай колко е минималния наклон за цигански керемиди,колко ще стане високо и отделно тежко!Не се занимавай с глупости като цена ще ти излезе по скъпо макар и керемидите да са без пари!!!Пробвано е вярвай!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • #33
        От: Дървен покрив без колони

        Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
        Научи коя думичка какво значи, преди да ги употребяваш.
        Повече от 25г. си изкарвам хляба като дърводелец , направил съм десетки навеси , беседки , покривни конструкции ,.. ти си тръгнал да ме учиш коя думичка какво означава. Дървесина със сечение 25х5см. и дължина 5м. , какво е , талпа или греда? Ако не знаеш , отиди и си купи , и после покажи фактурата или транспортният билет. Явно си от висшистите дето много разбират от картинки. И за да не влизаме в тъпи спорове , направи една ферма с дължина от 8м. с твоите си греди , аз ще направя една от талпи. Подпираме ги в двата края и повдигаме на Кольо джипа закачен в средната част. Ама не начертана на хартия , а изработена , съгласен ли си?
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #34
          От: Дървен покрив без колони

          Жалко, че за 25 години не си научил кое какво е. Сигурен съм, че не можеш да обясниш защо "Талпата е в пъти по-добра за подобна конструкция" Тия слепени греди са много хубави, ама с чужди пари е лесно.

          Коментар


          • #35
            От: Дървен покрив без колони

            И кому е нужно това "пишкомерене" ... Питам аз и отговор не чакам.

            Коментар


            • #36
              От: Дървен покрив без колони

              Аз бих посъветвал Колю да не се занимава с глупости
              Да си навие на масрафа и направи бетон с метал.


              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #37
                От: Дървен покрив без колони

                Дървено е по-скъпо,трудоемко и малотрайно. С тези размери дървения ти материал ще е по поръчка, има и разни крепежи, само с цигански скоби няма да минеш, а и те са пара. Кирпича си е вечен, ако не го бие директно дъжд и не му е паднала мазилката, греди, трегери и кошаци са дъб. За обитаване от човеци бива, обитавам чат пат едно такова на+100 г.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Дървен покрив без колони

                  Едва ли от темата Кольо ще получи конкретен отговор като конструктивна схема и бюджет за материали.
                  Предлагам ти да викнеш един опитен конструктор на място и ти разработи двата варианта като монтажни схеми, оттам и калкулациите за материал.
                  Ако ти е зор за ползваш старите керемиди, сложи им едно фолио отдолу като гаранция от кофти сглобки и непревидени счупвания. Обаче те си искат наклона , така че се вътриш с материал само за това. Може да намалиш проблемацията с фолиото. Според мен си помисли направо за рулонна хидроизолация - 5% наклон и стигат , или ламарина ако ти е по Ок за монтаж.
                  С дървени талпи/така се наричат тези сечения в строителната практика/ стават такива премоствания поради съпротивителният момент като е на ребро , но със съчетаването им , снажданията и крепежите им, и разхода на време , нещата ще отидат на слепени греди като цена.Т.е. ако можеш да преглътнеш средни подпирания ще си опростиш живота и джоба значително.
                  Относно кирпича- имам си подобен личен случаи на плевнята. Вертикалните колонки са от дъб ,през около 70 см.За да натоваря стената като склад за дърва , ги обших с хоризонтални кофражни дървени платна /това имах като амортизирано за обшивка/. Новият навес обаче трябва да си носи вертикалните натоварвания сам , така че колони към тази стена ти трябват и фундиране.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дървен покрив без колони

                    Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                    И кому е нужно това "пишкомерене" ... Питам аз и отговор не чакам.
                    За покривна конструкция с размери 25х8м. без подпори в средата , е нужно доста "пишкомерене" , аз съм предложил вариант как да стане това.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дървен покрив без колони

                      Не ме разбра. Картинките и постът ти са на място. Някой се заяде, че 25х5,6,7,8 не било талпа.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дървен покрив без колони

                        Ако имаш нещо да кажеш, се обръщаш директно към човека, към когото го казваш. Така поне правят частта от населелението, която има какво да мери.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дървен покрив без колони

                          Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                          Т.е. ако можеш да преглътнеш средни подпирания ще си опростиш живота и джоба значително.
                          Да речем, че ще се прежаля вътре да имам средни колони.
                          Какво е най-простото и съответно евтино решение.

                          Пак да подчертая, че исакм да ползвам старите керемиди защото са налични. Не,ч е имат някакво супер качество което ми е нужно.
                          Но да правя дървена конструкция която да покрия с ламарина(която ще се купува) не ми се вижда смислено.
                          Ако ще се покрива с ламарина-ще бъде метална конструкция.ю
                          Най-вероято овал, част от кръг, но не половин окръжност, по-скоро четвърт.

                          Абе идеята е да е евтино, ама ако са сходни като цена-ще отида на метал.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дървен покрив без колони

                            Кольо, аз бих направил така: метални колони и метални ригели, на тях си редиш дървената конструкция, отгоре керемидите.
                            Метала решава въпроса с носенето и постигането на голям светъл отвор. Дървената конструкция става относително проста. Керемидите можеш да наредиш директно на летви, без правиш ламперия. Ако ти харесва идеята може да влезем в детайли и да посмятаме малко

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дървен покрив без колони

                              Едноскатен покрив, горната част греда върху кирпича, в средата на 4 метра още една греда по дължина и в края, може и стрехичка да пуснеш. В другата посока ребра, които стъпват на гредите през 60см и отгоре ламперия. Нещо подобно на това, в друг мащаб и противоветрови връзки естествено. За ламарина гредите и ребрата са в друга посока.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:17-09-05.jpg
Прегледи:1
Размер:215.3 КБ
ID:5819038

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дървен покрив без колони

                                Първоначално публикуван от Jimm Преглед на мнение
                                Кольо, аз бих направил така: метални колони и метални ригели, на тях си редиш дървената конструкция, отгоре керемидите.
                                Метала решава въпроса с носенето и постигането на голям светъл отвор. Дървената конструкция става относително проста. Керемидите можеш да наредиш директно на летви, без правиш ламперия. Ако ти харесва идеята може да влезем в детайли и да посмятаме малко
                                Това не е добра идея. Дървото и метала имат различно поведение при разлика в температурата и ще се разхлабят връзките.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X