Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолация с американски сайдинг или стандартно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    ...
    3.Вата.Този материал според мен е много неподходящ за външно саниране.Недоумявам защо го препоръчват тук?! ...
    Защото с ватата няма да се случи това

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:52676599_607991959642977_6503692517601443840_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.7 КБ
ID:5810380

    Също така не мисля, че има вариант след някоя година изолационният ти материал да сублимира и да се "дръпне" на, примерно, сантиметър от мазилката ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      Важи, бях забравил този момент. Може би най-добрият вариант за който се сещам е вата и циментови плоскости на кнауф. После могат да си лепят и боядосват каквото искат. Реално всеки картонаджия може да им направи конструкцията.Само материалите като цена идват 30лв на квадрат, явно трябва да си измерят квадратурата и да седнат да посмятат.
      Би ли пояснил малко повече, благодаря. 250кв. м. са трите фасади

      Коментар


      • #33
        От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Защото с ватата няма да се случи това

        [ATTACH=CONFIG]983492[/ATTACH]

        Също така не мисля, че има вариант след някоя година изолационният ти материал да сублимира и да се "дръпне" на, примерно, сантиметър от мазилката ...
        Не пожелавам никому , но това е с малък шанс да се случи във всеки дом, а дори има дървени къщи (намазани с разни уж забавящи разпространението на пламъците) ,но … спасение май само ако има противопожарна система...

        Коментар


        • #34
          От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

          Първоначално публикуван от Bibo71 Преглед на мнение
          Правилния начин за ремонт на такава селска соц-къща е ремонт на:
          -покрив
          -дограма- прозорци и врати
          -ел. инсталация
          -ВиК
          -баня
          -Вътрешна шпакловка и подове
          ...
          -и чаааак тогава външна изолация да им е
          красиво пред очите на съседите и да ги е яд.

          Тези пласмасови сайдинги винаги са ми изглеждали грозни,
          но американците си ги ползват, поради спецификата на
          това от какво си строят къщите, докато не ги разкрие някое торнадо.
          Няма значение каква е (селска или градска) , въпроса е че упоменатите от теб неща са вече направени БЕЗ покрива, там само са огледани гредите и уж са здрави. Аз знам къща с американски сайдинг на 20г. и НЕ Е мръднал , намира се в Свети Влас. Според мен не трябва да се подценява, аз затова пускам темата... барем от някое мнение човек почерпи акъл и току-виж си извадил поука...

          Коментар


          • #35
            От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Защото с ватата няма да се случи това

            Също така не мисля, че има вариант след някоя година изолационният ти материал да сублимира и да се "дръпне" на, примерно, сантиметър от мазилката ...
            Не мисля че това е съществен фактор.Стиропора запечатан под мазилка - не е такава опасност.Вата за отвън много лесно се компрометира.На практика тя зависи изцяло и само от въшния слой(мазилка).А ако знаете колко лесно се наранява.Последните примери- едно петно на блок санирано с вата.И качествено положена мазилка(на една година) - и съседа реши да си сложи газов котел.Сиреч проби изолацията да извади комина на котела.И всички знаете как се слага комин-една огромна неправилна дупка и отгоре едно гумено уплътнение.Защото на 4 етаж нямаш достъп отвън.И след няколко месеца валя дъжд под наклон.Водата се стичаше по стената и напои едно хубаво ватата през този отвор.Резултата беше плачевен.За два етажа надолу.
            Голяма грешка е вата отвън.Ако я сложиш- непрекъснато трябва да и трепериш и при най малкото нарушение на външния изолационен слой(а той се нарушава често) трябва непременно да вземиш мерки.
            И не знам защо се пренебрегват красотите.Които с вата не могат да станат.В случая имаме една къща с малки прозорци.Ако се сложи стиропорена изолация после отгоре може да сложиш стиропорени профили които да обримчат прозорците.В някакъв друг контрастен цвят.Те уголемяват прозорците и веднага променят коренно стила.И веднага тази къща ще се отвори.Ще се промени стила и ще стане красива.И тези игрички със стиропорени профили са евтини.А ефекта е много голям.
            Стига еднотипни едноцветни сгради.За 500 лв всичко ще сложа профил на всички прозорци ще сложа външна евтина подпрозоречна дъска и ще я подчертая с профил отдолу.Ще тегля един дискретен профил през средата-да подчертая двата етажа и ще стане чудна.Ще и се оправят пропорциите.Като я погледнеш кеф да ти стане.

            Коментар


            • #36
              От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

              Нещо, което забравих да спомена, един минус и един плюс.
              Слагайки сайдинг, възможността след това да подпреш например стълба на външна стена отпада като опция, защото стената напрактика е мека а и ще се пързаля.
              Плюсът е, че ако има някакви прашни/мръсни процеси около къщата, след това взимаш маркуча и парцала и къщата светва като нова.
              А, да - нещо важно, което споменава колегата mishomishev ситуацията с градушка и камък не те тревожи особено.

              Коментар


              • #37
                От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                Колега, пиши в чичко ,,опън фасада", може и ,,Баумит опънТерм 035", може и Дау Кемикъл, ,,дау хпс строителни решения". Попрочети и ще видиш колко неточни неща се изписаха за дишане, пара, вода. Направи си при спазване на технологията добра епс изолация с избран цвят правилна мазилка и си свиркай. Винаги се цели минимум кухини. Хпс по стените, освен за кърпеж и обръщане не слагай, така и ватата. По подразбиране е ясно, че кметското саниране няма общо със саниране.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #38
                  От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                  Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                  Не мисля че това е съществен фактор.Стиропора запечатан под мазилка - не е такава опасност.Вата за отвън много лесно се компрометира.На практика тя зависи изцяло и само от въшния слой(мазилка). ...
                  Това при пожар да ти гори фасадата и да отделя БОВ хич не е съществен фактор?!?
                  А за ватата ... Примерът който даваш, е някакъв частен случай, напълно лишен от връзка с темата. Някой в блок решил да си изведе комина на фасадата и компрометирал изолацията от вата?!?
                  Първо - комин, изведен на фасада, е някакъв абсурд, за който трябва да се бият тояги на голо.
                  Второ - ти с какъв акъл би сложил стиропор в близост до комин?!? Щото на инвеститора му е по йовтинко?!? Картинката отгоре е баш от такъв случай - запалил се коминът (най-вероятно направен по тънката лайсна от неподходящи "коминни" тела), от него тръгнала изолацията (стиропор) и по фасадата, по фасадата - та пламнал и покривът и от него - всичко надолу ...
                  Като се има предвид как великите предприемачи наемат евтина неквалифицирана работна ръка, която лепи стиропора на две на три с по някоя топка лепило, зад изолацията се получава един чудесен коминен ефект ...

                  Ватата със сигурност си има своите недостатъци. Един от основните е, че е по-скъпа и по-тежка и изисква по-сложни и по-скъпи решения. Ама хич не съм съгласен с това, че зависела само от мазилката. Ватата, предназначена за монтаж без окачена фасада, си е твърда и с импрегниран външен слой, така че и при компрометиране на мазилката не ще да е толкова лесно да се накваси с вода. Другата пък се монтира зад някаква обшивка и допълнително се защитава с някаква мембрана.

                  Стиропорът е лек и евтин и затова е любим на инвеститорите. Колкото по-евтин - толкова повече го обичат. Налепи сградата с "красоти", набутай я на балъците за по ХХХХ на квадрат и бягай бързо към следващия обект ...

                  Всеки път като си разхождам кучето, минавам покрай няколко сгради, строени при предишния имотен балон. Термоизолацията явно е била изпълнена с по-евтин стиропор, поради което същият за някоя и друга година вече се е свил и се е отделил на около сантиметър от финишната мазилка, зад която вече има празно пространство и при по-силно чукване се образуван едни хубави дупки, през които се вижда цялата прелест. За съжаление, не можах да си намеря снимките, които направих преди време.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    По подразбиране е ясно, че кметското саниране няма общо със саниране.
                    Друго, което трябва да стане ясно по подразбиране е, че едната топлоизолация няма общо със саниране.

                    ПП
                    Впрочем, всичките тези красоти - всякакви финишни покрития, декоративни аксесоари и т. н. - изобщо не са несъвместими с топлоизолация от вата.
                    Последно редактирано от davc; 14-03-19, 07:36.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                      Това трябва да се натъртва 24/7, от всичи, всякъде, и тук
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                        Тука може да си разтягаме лукумите много, но в първи пост е зададено питането. И най-правилния отговор е EPS на външните стени, от плочата надолу до земята с XPS. Ще стане бързо , евтино и ще има ефект. Ако говорим кво сме видели и какво може, дайте да предложим алуминиева конструкция, 10см вата и отгоре клинкерни плочи или направо еталбонт. Та роднините на питащия да се чудят що санирането е по скъпо от цялата къща ...

                        Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Това при пожар да ти гори фасадата и да отделя БОВ хич не е съществен фактор?!?
                          А за ватата ... Примерът който даваш, е някакъв частен случай, напълно лишен от връзка с темата. Някой в блок решил да си изведе комина на фасадата и компрометирал изолацията от вата?!?
                          Първо - комин, изведен на фасада, е някакъв абсурд, за който трябва да се бият тояги на голо.
                          Не си прав! Не само че се извежда ами и се узаконява.Става дума за комини на газовите котли.Очевидно говорим на различни езици.Даже и да не така явно ти нямаш представа колко лесно се дупчи фасадата.Ако не е газов котел то ще е климатик.Там пък кви дупки се пробиват няма да говорим.Освен това когато ползваш вата трудно се обръщат прозорците.И обикновено там в ъглите има напрежение и се пука мазилката.Затова като светнеш с термокамера всичко се вижда.В смисъл теча.
                          Това е болна тема за мен.Присмях се на един приятел задето сложил вата.Минали тайфа деца и с някъв кол(отде пък го намерили) набучили изолацията.Бая дупка бяха пробили.Не че нещо ама после трябва спешно да запушваш.Което на практика не може да стане.И си е голям проблем.Това са няколко операции на неудобно място и после както и да сложиш мазилка(която вече е в друг цвят) винаги изглежда като кърпено.Като петно.То си е такова де.
                          Както и да е.Избягвам споря.Това е въпрос за много пари е важно(според мен) затова положих толкова труд да го уча.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                            Локумите са си локуми и двата варианта си имат плюсове и минуси.При сайдинга има добър външен вид и да има неравности не се личи.Ефективен е .В запрашени райони е кофти за подръжка при високи къщи.В изолацията се завират всякакви бобулечки.При стандартната изолация е рисков фактора от некачествено изпълнение .Като видя фасада огряна от светлина под кофти ъгъл се личат и най-малките кривини,другия риск е слаб повърхностен фасаден слой и при първата градушка става мазало.Пълно щастие няма,това е.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              Тя темата е обширна и явно всеки има мнение!
                              Без да съм краен мога да кажа основните плюсове и минуси защото практиката е показала че всеки случай си е уникален.
                              Слагал съм следните изолации:
                              1.Стиропор - евтин определено върши работа.Ако е повече от 8 см става тегаво.Защото примерно 8 санта стиропор+2-3 см въздушна междина и трябва да набиваш дюбели 16см.Не че няма ама не държат.Ако примерно стената е голяма площ и завали мокър сняг полепне-рано или късно ще падне.Така че за сигурноста има ограничение-8-10 см максимум.Ама риск.За малки площи става.Ефективен е.Средно пропуска водни пари(диша).Можеш да правиш красоти върху него.
                              2.Фибран.Повече изолира в сравнение с стиропора.Ама не диша.По скъп.Рядко се използва за стени.Преди всичко за под под замазки или за цокъл.
                              3.Вата.Този материал според мен е много неподходящ за външно саниране.Недоумявам защо го препоръчват тук?! Изолационните свойства на ватата са долу горе прилични но тя има два огромни недостатъка.Мека е.Това означава че не можеш да правиш красоти върху нея.И най сериозния и недостатък според мен-като се намокри става ужас.Губи всички свойства бавно съхне абе кошмар.А тя се мокри.И то лесно.Например удариш изолацията и се счупи мазилката.И като вали дъжд вече влиза вътре.Ако хвърлиш як камък също.Случвало ми се е.Или най тъпото.Няма какво да крием че често външната мазилка (която е най скъпото и деликатно нещо) се пука.Ако се вгледате отблизо ще видите микропукнатини.Оттам също влиза влага.И какво става с ватата? Мокър парцал. Ватата обаче има едно много важно предимство което другите изолации нямат.Тя има най добрия кофициент на пропускане на водни пари.И поради тази причина ватата е номер едно ако изолираш тавани примерно.Просто я разстилаш над бетонната плоча.Като юрган.Евтино и ефективно.И влагата с парата се издига нагоре минава си през бетона и през ватата.Там тя е номер едно.А не отвън.
                              4.Сайдинг и други.Ефективно е.Щото на практика това са две прегради с въздушна междина пълна я с вата я с друго.Сайдинга е устойчив на агресивни външни въздействия.Само един път слагах и не съм спец толкоз.Много индустриален вид има и не е толкоз за фамилни сгради.
                              5.Итонг - Последния обект го направихме с Мултипор.Нямах избор.Трябваше най високи изолационни свойства в много малко сантиметри дебелина.Затова. Твърд е.Лесно се работи с него.Можеш да правиш красоти после.Носи на бой и ако се повреди мазилката нищо му няма- което не може да се каже за ватата.Отлична паропропускливост.Тепърва ще се налага.Недостатъци.Скъп е.Ама много което рязко го ограничава.
                              В заключение мога да кажа че най добрата изолираност съм постигал с итонг екстра АА плюс. Не съм видял нещо да го бие засега.Елиминира човешката грешка- няма вариант да падне мазилкататрудно се поврежда мазилката тъй като има твърда подложка сякаш и по малко се пука.И нещо страшно важно.Можеш да правиш красоти.Да редиш камък отгоре.Така че това ненадминато за цокъл или ако ще лепиш тежък камък отгоре.Понеже ставаше дума за много пари не вярвах само на приказки и документи.Имах възможност и да меря.Еднакви обекти.Което не се оказа толкоз трудно.Просто зимата затоплих обекта на 15 градуса и снимахме с термовизионна камера.То тъй или иначе трябваше да правим енергиен паспорт на сградата та така...
                              Днес почваме с Мултипор в малко апартаментче. Ще ми показват сутринта. Целта е вътрешна изолация на външна стена на 8 етаж.
                              Относно изолациите ..масово използваните изолации........
                              Попаднах на материал в Ютуба ,който ме накара да се замисля много.Филма е немски и разкрива другата им страна.......Пожаро опасни.Недай Боже да се случи нещо подобно...През дюбелите на външната изолация може да попадне влага и вода,последствията са ясни. Мога да снемам и нашата кооперация пусната 2003та с мухъл по външните стени ( стиропор е излоцията) За вътре ..оле мале ,включая и нашия апартамент както беше ....

                              Алтернатива ,приемлива такава ми изглеждат корковите покрития и корковата боя и Мултипор за ,което съфорумец вече е писал . .......Излиза по-скъпо ,но важните недостатъци на химиите се редуцират до минимум.
                              За външна изолиция -вата ,покрита с корково покритие .Мултипора също е вариант според мене . Почвам с него ,пък да видим какво ще се стане накрая.Имаме тавани , балкони .
                              пс
                              Миналата година правихме ремонт на банята .за подова изолация поставихме корк 3 см ,монтирахме и ел.подово . Имам отлични впечатления .Нищо не е мръднало. С 350 Вата се отоплява 4.5 м2 баня. Термостата се изключва и има сравнително висока пауза . Топло е на табаните.

                              Да се върна на отворената тема за сайдинга.....Виждам предимство ,като запазване на положените изолации на външи стени. Ако се направи вентилирана фасада ОК.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                                Първоначално публикуван от papa Преглед на мнение
                                Днес почваме с Мултипор в малко апартаментче. Ще ми показват сутринта. Целта е вътрешна изолация на външна стена на 8 етаж. .
                                Ако погледнеш пълните спецификации на мултипора ще видиш че са отлични.И не лъжат.Хубав материал е.Лесно се работи.Сравнително твърд.Е чупят го при монтажа ама...
                                Скъп е доста.Ама ти го слагаш отвътре и то реално няма да имаш много квадрати.То честно казано отвътре всичко става-като няма проблемните външни тежки условия...
                                При вътрешната изолация по скоро важат основните правила че:лесно и бързо затопля ама и бързо изстива.Щото не топлиш стените един вид.
                                Много тънкости има изолацията.Аз тъкмо почнах да ги уча подробно и да придобивам някакъв елементарен опит и си смених работата
                                Много условия има и са различни.Според обекта.
                                И примерно най важното нещо което е минералната мазилка която е 50-60% от цената на нея най малко внимание обръщат.Що така? А там са хиляда видове.Със силикон без силикон с добавки с не знам си какво... Самите продавачи на мазилка и изолации не са толкоз опитни.Щото верно продават много но не са работили с нея.И клиентите не са ги били като стане проблем.А боя помага.Като те набият яко после сядаш мислиш виждаш грешки.
                                Една и съща мазилка един я хвали и другия веднага се хваща.Ама тоз дет я хвали я сложил във Варна.А другия дето иска да се бие я сложил в Плевен.Разликата е огромна.Във Варна температурната разлика е от 0 до 30 градуса.Сиреч отрицателни темп няма.Много горещи също няма.В Плевен обаче -20 градуса не е изключение.Лятото става 40.Разликата е двойна.Тази темп.разлика е голям проблем.Очевидно е че трябва различна мазилка.
                                Във Варна и София кват сложиш почти всичко става.Но във Варна е хубаво да имаш допълнителни добавки за плесен.Там пък няма темп. разлика ама пък е влажно.Абе малко са умните..Повечето чели наистина ама не са бити и не правят качествен анализ.Ако е така - защо е така!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X