Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изолация с американски сайдинг или стандартно?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

    Трислойния с различни по дебелина стъкла дава и по-добра шумоизолация, ако има значение за теб.

    Коментар


    • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

      Моя съвет е само с лепило. Човек който не му е занят сблъсъка с пяна и стиропор,може да го разочарова. Ако не е права стената сигурно ще има и наслагване на различни дебелини. С лепило като го фиксираш и му трябва само да стегне,с пяната мърда понякога.
      Обкрайчване на цялата периферия на листа и две топки като "очи" в средата-където евентуално ще са дюбелите.
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Сашо, златен си, с този съвет ти дължа черпане!

        Аз осъзнах грешката си с гаража, моя строител от УкраинПацанСтрой не направи т.н. рамка и ефекта е на лице, зимата харча за утопление доста, сега с дома тази грешка искам да я избегна.

        По темата за изолациите, струва ли си трислоен стъклопакет или хубав двуслоен е достатъчен, по мои наблюдения през прозорците си отива поне едно 1/3 от топлината на дома?
        Много добре го е казал колегата за рамката +1.
        Аз за дограмата бих сложил троен. Не се оскъпява толко. Ефект обаче има ако са правилните стъкла. Поне едното да е със селективно покритие. К или 4 сезона, а може и двете. Зависи от изложението. К-то на север, 4 сезона на юг. При дограмата много важен е монтажа. На запад уплътняват с въздухоплътни лепенки и замазват отгоре, тука не знаят строителите как се слагат тия лепенки. Виж и дали могат да ти предложат топъл дистанционер и колко ще те натоварят за него в цената.
        "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

        Коментар


        • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          ...

          По темата за изолациите, струва ли си трислоен стъклопакет или хубав двуслоен е достатъчен, по мои наблюдения през прозорците си отива поне едно 1/3 от топлината на дома?
          Относно прозорците, подчертавам, че не съм професионалист, никога не съм се занимавал с прозорци, давам мнение като физик, който преди няколко годили попроучи набързо въпроса, преди да си сложи около 50 квадрата прозорци на къща в планината

          За топлинната ефективност 95% значение има стъклопакета, а не 4-5-6-7-8 камерния профил на дограмата, който ти продават търговците...
          За топлинната ефективност на стъклопакета, най-голямо значение има к-покритието на вътрешното стъкло, след това третото стъкло (троен срещу двоен) стъклопакет, след това дебелината на стъклопакета и после другите работи, с какво ще е пълен, ще има ли покритие на външно стъкло и т.н.. От друга страна хубавото е, че оскъпяването е точно в обратния ред, т.е. за к-стъклото най-малко те дерат, за тройния също се преглъща...

          Моя съвет е: троен стъклопакет бяло - бяло - К, евтин профил (но все пак с прилично качество), скъп обков. Това, ако си броиш парите, ако не са ти проблем може всичко най....
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

            Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
            Много добре го е казал колегата за рамката +1.
            Аз за дограмата бих сложил троен. Не се оскъпява толко. Ефект обаче има ако са правилните стъкла. Поне едното да е със селективно покритие. К или 4 сезона, а може и двете. Зависи от изложението. К-то на север, 4 сезона на юг. При дограмата много важен е монтажа. На запад уплътняват с въздухоплътни лепенки и замазват отгоре, тука не знаят строителите как се слагат тия лепенки. Виж и дали могат да ти предложат топъл дистанционер и колко ще те натоварят за него в цената.
            Много благодаря за съветите колега, мислим в една посока и ще уточня нещо важно.

            Дограмата аз сам си я меря, сам си я поръчвам и сам си я монтирам.

            Имам опция от Англия или от Германия, ако нямаме твърд Брекзит може би по-евтино и по-качествено ще е да ида за 6-7 часа каране до Германия.

            Тия лепенки за които говориш ги знам но местните не са ги чували, сети се... те са май нещо като неупрен, който се надува след развиване на лентата, местните фиксират с няколко клинчета, после яко пяна + 4 до макс 6 къси болта и хайде следващия... аз слагам дълги болтове на всеки 15тина см, според предписанията на конкретния профил.

            Кое наричате топъл дистанционер, това между самите стъкла вътре в пакета ли?

            В Германия видях и още нещо, което тук не съм виждал дори веднъж, самата прозоречна рамка се слага в нещо като ъгъл, като шпакловката и боята на стените опира в този ъгъл, така ПВЦ рамката при нейните термо-свивания/разширения НЕ напуква по ъглите защото се плъзга в този пвц ъгъл, ще пусна снимка да стане ясно.

            И най-важното в Германия видях и се продават масово, някакви нещо като рамки за основа, които се закрепват към стените и върхи тях се слагат рамките с дограмата, така се прекъсва термо-моста между дограма и стена защото имаме не само 5-6 камери ами имаме 5-6 камери х 2.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-04-19 19.04.333.jpg
Прегледи:1
Размер:242.3 КБ
ID:5821136
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

              Троен стъклопакет и с аргон,ако е обикновен, пак аргон и максимално допустима дебелина за съответната система.дограма.Иначе монтажа и с пяна и след изрезването или алуминиева лепенка на руло.върху пяната или самозалепваща лепенка за покривни система ,върху изрезаната пяна.Лепенката с подходяща ширина.Отгоре вече обръщане с каквото е решено.За мене най-чисто е с гипскартон отвътре или аквапанел ,ако има паричен ресурс.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Моя съвет е само с лепило. Човек който не му е занят сблъсъка с пяна и стиропор,може да го разочарова. Ако не е права стената сигурно ще има и наслагване на различни дебелини. С лепило като го фиксираш и му трябва само да стегне,с пяната мърда понякога.
                Обкрайчване на цялата периферия на листа и две топки като "очи" в средата-където евентуално ще са дюбелите.
                Само лепило е ОК, обаче, ако основата има да се изправя сериозно и, ако направиш наистина плътна рамка за едно платно отива около 10 кг лепило... Това го казвам като изправял много къщи, а не от общи съображения. Топките в средата фиксират отлично за да не мръдне пяната докато стегне, проблеми стават, ако се бориш само с пяна... И да, все пак трябва да си пипал пистолета и да знаеш какво правиш... Използва се задължително пяна за лепене, а не за уплътняване. Първо се прави рамката, дава и се полвин минута, после се слагат топките за да са съвсем пресни при залепянето, а пяната да е отлежала точно 1 минута преди прилепването... тези подробности са доста важни за хубав монтаж...
                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                Коментар


                • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Много благодаря за съветите колега, мислим в една посока и ще уточня нещо важно.

                  Дограмата аз сам си я меря, сам си я поръчвам и сам си я монтирам.

                  Имам опция от Англия или от Германия, ако нямаме твърд Брекзит може би по-евтино и по-качествено ще е да ида за 6-7 часа каране до Германия.

                  Тия лепенки за които говориш ги знам но местните не са ги чували, сети се... те са май нещо като неупрен, който се надува след развиване на лентата, местните фиксират с няколко клинчета, после яко пяна + 4 до макс 6 къси болта и хайде следващия... аз слагам дълги болтове на всеки 15тина см, според предписанията на конкретния профил.

                  Кое наричате топъл дистанционер, това между самите стъкла вътре в пакета ли?


                  И най-важното в Германия видях и се продават масово, някакви нещо като рамки за основа, които се закрепват към стените и върхи тях се слагат рамките с дограмата, така се прекъсва термо-моста между дограма и стена защото имаме не само 5-6 камери ами имаме 5-6 камери х 2.
                  За лепенките виж фирма Судал. Пробвай да ги чуеш по телефона за една безплатна консултация. Не знам как са с цените, ама може и по-евтини да се намерят, важен е монтажа.

                  Дистанционера е точно алуминиевото между стъклата. Вече има решения от пластмаса. Не знам колко са скъпи ама алумина си е термомост от всякъде. От там почва конденза по стъклото зимата.

                  Тези рамки за основи се слагат когато правиш външен монтаж, т.е изнасяш целия прозорец в равнината на топлоизолацията. Ей това ми излезе https://www.dogrami.bg/sistema-za-iznesen-montazh-greenteq-klima-komform/ ама пиши в гуглето изнесен монтаж на прозорец. Та тази рамки за основи са скъпи от някакъв не нам къф си материал, и върху тях лежи прозореца. Захваща се за стените с т.н. котви (https://silico-bg.com/product/justa-ba/). Тази основа спокойно можеш да замениш с дървена греда върху която да легне прозореца и отгоре обличаш с топлоизолацията .
                  "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                  Коментар


                  • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                    Първоначално публикуван от ssaattyyrr Преглед на мнение
                    За лепенките виж фирма Судал. Пробвай да ги чуеш по телефона за една безплатна консултация. Не знам как са с цените, ама може и по-евтини да се намерят, важен е монтажа.

                    Дистанционера е точно алуминиевото между стъклата. Вече има решения от пластмаса. Не знам колко са скъпи ама алумина си е термомост от всякъде. От там почва конденза по стъклото зимата.

                    Тези рамки за основи се слагат когато правиш външен монтаж, т.е изнасяш целия прозорец в равнината на топлоизолацията. Ей това ми излезе https://www.dogrami.bg/sistema-za-iznesen-montazh-greenteq-klima-komform/ ама пиши в гуглето изнесен монтаж на прозорец. Та тази рамки за основи са скъпи от някакъв не нам къф си материал, и върху тях лежи прозореца. Захваща се за стените с т.н. котви (https://silico-bg.com/product/justa-ba/). Тази основа спокойно можеш да замениш с дървена греда върху която да легне прозореца и отгоре обличаш с топлоизолацията .
                    Много благодаря за подробните обяснения!
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      .... с аргон,......
                      Аргона е добро нещо........
                      Обаче след 2-3 години изфирясва и трябва да се допълва

                      Това по технология.


                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Аргона е добро нещо........
                        Обаче след 2-3 години изфирясва и трябва да се допълва

                        Това по технология.
                        Може ли малко по-подробно?
                        Като изфиряса вътре вакуум ли става?

                        И каква е технологията - трябва ли да се демонтира стъклопакета?

                        Коментар


                        • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Може ли малко по-подробно?
                          Като изфиряса вътре вакуум ли става?

                          И каква е технологията - трябва ли да се демонтира стъклопакета?
                          Като изфиряса става въздух т.е.все едно няма аргон.
                          Сваля се и във фабриката.
                          Така процедират в немско.


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                            Как изфирясва, че нещо по-тежък от въздуха, може би изтича, ами една кофа под прозореца и си го доливаш от време на време.
                            Съвсем друга е причината в немачко, а и не само, "да има работа за всички" е верният отговор.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Като изфиряса става въздух т.е.все едно няма аргон.
                              Сваля се и във фабриката.
                              Така процедират в немско.
                              Аз пък си мислех, че направо идват с нови джамове. Че иначе ще е доста духовито, еле пък в северно немачко.

                              Коментар


                              • От: Изолация с американски сайдинг или стандартно?

                                Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                                Как изфирясва, че нещо по-тежък от въздуха
                                Нялягане - ту над, ту под атмосферното. Изфирясването няма връзка с колко е тежък. Същото се забелязва при прозорци без аргон - в началото при жега и студ се изъпват или вдлъбват, след време спират да го правят, познай защо.

                                Сигурно има по-читави и по-нечитави в това отношение, но това е, което ми е направило впечатление.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X