Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трънака - малка вила до София

    И пак в тотална НЕпоследователност - постройката е едва затворена, а я оборудвахме с малко техника

    - интернет - 4G рутер с дейта карта
    - наблюдение - 4 китайски камери с DVR + един хартисал 2ТВ диск
    - музика - китайска акумулаторна караоке колона 15"

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190407_165215.jpg
Прегледи:1
Размер:54.2 КБ
ID:5812363Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190407_165039.jpg
Прегледи:1
Размер:38.4 КБ
ID:5812362Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20190409-093005.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5812364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190405_181132.jpg
Прегледи:1
Размер:67.8 КБ
ID:5812361

    Всичко е нахвърляно само за проба. Нета е ок - 54MBit/s изкара. Камерите са ОК, но ги пуснах през китайския "cloud" и през интернет вадят кофти резолюция (CIF). Като стигна до тях ще уредя статичен адрес и ще заобиколя китайските сървъри. Имам и един излишен рутер и PicoIP, та май насред гората ще затрупам половината барака с полу-излишна техника Идеята на камерите не е толкова с цел охрана(не оставям техники там), колкото като реша да видя какво става на мястото, пече ли.. вали ли да имам вариант. И колконката е ОК. За тихо слушане не звучи особено добре, но за "джангър" след определен брой напитки е супер.

    Идната седмица се хващаме в ръце и започваме сериозните неща

    Коментар


    • От: Трънака - малка вила до София

      Ако от другата страна имаш статично ип може да си настроиш едно тунелче и да ги гледаш през него.
      Тези колони са ужасни, на мен ми се повръща, като чуя такава. Огледай из продавалниците се продават читави колони и усливателчета, няма нищо общо с тази грачеща и бръмчаща кутия .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • От: Трънака - малка вила до София

        Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
        Ако от другата страна имаш статично ип може да си настроиш едно тунелче и да ги гледаш през него.
        Тези колони са ужасни, на мен ми се повръща, като чуя такава. Огледай из продавалниците се продават читави колони и усливателчета, няма нищо общо с тази грачеща и бръмчаща кутия .
        тук само мога да потвърдя, но без фактолофия...
        ;-)
        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

        Коментар


        • От: Трънака - малка вила до София

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Ако от другата страна имаш статично ип може да си настроиш едно тунелче и да ги гледаш през него.
          Тези колони са ужасни, на мен ми се повръща, като чуя такава. Огледай из продавалниците се продават читави колони и усливателчета, няма нищо общо с тази грачеща и бръмчаща кутия .

          Така или иначе мисля да вържа и Pico-то и ще ми трябва статичен адрес за нетбокса. С DDNS-и и тунели не ми се занимава. ДВР-а си има web-че - ще тествам него(ще си оправя port forwarding-a за него, пикото и ако връзвам още нещо).

          Иначе колоната не свири толкова лошо (стига да не си някой аудиофил и да очакваш наистина качество). Харесва ми идеята и - един "куфар" и всичко вътре барабар с акумулатор и микрофони. Кеф ти вън, кеф ти вътре без кабеляци. Ако в последствие почне да бръмчи/шуми ще подходя с друго стъпало/захранване/говорител.

          Тия дни се хващам да дооправя каналите и стълбите.
          Улуците мисля да ги хвана в един 300 литров PVC бидон с преливник. Дали ще я ползвам тая вода незнам, но имам бидона и няма какво да го правя лошото е че денивелацията от дъното на бидона до градината е 20-30см. Ще мисля вариант за друга локация по-високо. Въртеше ми се идея за нещо като капково, но без помпи и усложнения.

          Дойде време и на площадките. Ще има малко "ръчно терасиране". Никак не ми се занимава с кофражи и все си мисля за кухите бетонни блокчета. Височината която ми трябва е около 70 сантиметра. Видях на Ботевградско някаква борса, която ги предлага:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:22.1 КБ
ID:5812429
          Разминати, с по някоя пръчка арматура вътре се надявам да са достатъчно здрави.

          Коментар


          • От: Трънака - малка вила до София

            Не става с блокчета. То ще стане, ама няма да изтрае много, и хамалогията си е като с кофража. Пробвал съм. Моето още стои, но сега не бих го направил така.
            Блокчето от снимката е рехаво, няма дори тел вътре и се разпада от само себе си.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • От: Трънака - малка вила до София

              Има едни за тази цел
              Рустик блок се казва
              41 кг на бройка, вътре се пълни с чакъл, редят се под ъгъл
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Трънака - малка вила до София

                Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                Не става с блокчета. То ще стане, ама няма да изтрае много, и хамалогията си е като с кофража. Пробвал съм. Моето още стои, но сега не бих го направил така.
                Блокчето от снимката е рехаво, няма дори тел вътре и се разпада от само себе си.
                Така е! Тези блокчета са за вътрешна употреба. Навън ще изкарат до първия студ.

                Коментар


                • От: Трънака - малка вила до София

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Така е! Тези блокчета са за вътрешна употреба. Навън ще изкарат до първия студ.
                  Ъ? Ко?
                  Те са за огради
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Трънака - малка вила до София

                    Те така се прави по принцип

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pic.jpg
Прегледи:1
Размер:207.1 КБ
ID:5812430
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: Трънака - малка вила до София

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Ъ? Ко?
                      Те са за огради
                      Огради, ама измазани. Това пие яко вода и на първия студ.....

                      Коментар


                      • От: Трънака - малка вила до София

                        Четем един от производителите на такива


                        Тухлите с размери 15/23,8/50 cm и 20/23,8/50 cm се използват за външни и вътрешни преградни зидани стени на производствени халета и селскостопански сгради, подложени на преки атмосферни влияния.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: Трънака - малка вила до София

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Четем един от производителите на такива


                          Тухлите с размери 15/23,8/50 cm и 20/23,8/50 cm се използват за външни и вътрешни преградни зидани стени на производствени халета и селскостопански сгради, подложени на преки атмосферни влияния.
                          По 2 лева ли ги дават?

                          Коментар


                          • От: Трънака - малка вила до София

                            На село преди 11 години градих ограда от такива и до сега нищо им няма. Разбира се по-добре да са измазани.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • От: Трънака - малка вила до София

                              Ето как се прави на 66,1 градуса северна ширина, не е като да не замръзва.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1202.JPG
Прегледи:1
Размер:283.8 КБ
ID:5812432
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: Трънака - малка вила до София

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                По 2 лева ли ги дават?
                                Май да, за момента само ги гледах на сайта. Ако ги шпакловам външно и от двете страни преди да натрупам пръстта?
                                Последно редактирано от koleff.hk; 12-04-19, 14:28.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X