Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трънака - малка вила до София

    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
    На мен ми се струва, че с тая концепция за две бунгала в това място излишно си усложнявате живота...
    Има ли валежи там? Поройни? Мислете за отводняването тогава. Щото сте изчистили гюрлюка, направили сте големите изкопи и тераси, а па глупава вода няма. Стълбите сега както са изкопани, първи ще заминат.
    И това, нужника, що не си го направихте както си му е редът? С дупка е по-натюрлих някак си
    Иначе - браво, успех и приятно изкарване на обекта
    +100

    То мястото на мен ми прилича на дере ?!
    Там ще се стичат огромни количества вода и точно ще минават през къщата.
    Не виждам решение на проблема освен някаква бетонна дига от горната страна.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #17
      От: Трънака - малка вила до София

      Има такава работа, особено горе в гората си 3 направо улей . Учудващо обаче дори при порой не става река надолу. Едното съседно място е по- ниско. Долу под пътя закопах тръба към същинското дере. Мисля като правим пътеките да направим бетонен улей и да отведем водата в шахтичката на паркинга и от там под пътя.

      А за изолация на бунгалото според вас кой е по подходящия материал? Вата? EPS залепен с пяна в кухото на стената? Май с EPS-a ще е по-приятно за работа.

      Коментар


      • #18
        От: Трънака - малка вила до София

        Както прочетох по-нагоре, май си почнал всичко без да е вред документално, и ако е така, много си сбъркал, и те съветвам много бързо да оправиш нещата, което няма да те натовари финансово, особено ако почетеш, но ще ти спести проблеми и разправии, а и ще се отрази в цената на имота.

        ... иначе, успех с начинанието !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Трънака - малка вила до София

          Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
          ЕТАП 4 – Багери – Терасиране, заравняване на паркинг, изкоп на яма и шахта за хидрофорна инсталация:
          Първо с малък багер оформихме няколко тераси, септична яма и шахта за хидрофора. Голям багер изкопа "Паркинга". Взех един нискобюджетен хидрофор RAIDER, налепих всмукател от полипропилен с възвратен клапан. Взе че заработи.
          [ATTACH=CONFIG]978102[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]978106[/ATTACH]
          Това си е бая откос. Смяташ ли да го укрепваш с нещо?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Трънака - малка вила до София

            абонат
            Който оцелее ще закусва!

            Коментар


            • #21
              От: Трънака - малка вила до София

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Както прочетох по-нагоре, май си почнал всичко без да е вред документално, и ако е така, много си сбъркал, и те съветвам много бързо да оправиш нещата, което няма да те натовари финансово, особено ако почетеш, но ще ти спести проблеми и разправии, а и ще се отрази в цената на имота.

              ... иначе, успех с начинанието !
              Удостоверението за търпимост до колкото знам не прави строежа законен, но е със статут на търпим строеж и никой няма право да претендира срещу него и да иска събарянето му. Бих се радвал на насоки в областта най- вече за бъдещия навес. Знам, че проектите са бая скъпи. Какви са по леките варианти?

              Относно шкарповете - като цяло са полегати. Почвата е ерозирала скала и като цяло е адски твърда. Ще видя напролет дали ще има поражения. Ако няма ще опитам да го затревя с нещо. В тази област дайте някой жокер.

              Поздрави и благодаря за насоките.

              Коментар


              • #22
                От: Трънака - малка вила до София

                Ако не мърда зимата няма да мръдне изопще. То в дефилето обикновено почвата е 10 см и после камънак. Можеш при желание да направиш каменни зидове, уплътняват се със здравец и алпийски рози.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Трънака - малка вила до София

                  Аз пък трудно си представям "вила"на която не можеш да поканиш гости с преспиване.

                  Moже нещо и да бъркам, ама според мен му липсва поне една стая.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Трънака - малка вила до София

                    Гледайки ситуацията, като че ли нарочно не се предвижда допълнителна стая. Това местенце и тази малка вила ми приличат на място тип "Искам да избягам от градското напрежение.".

                    Коментар


                    • #25
                      От: Трънака - малка вила до София

                      Не се подвеждай по приказки от рода на "ми то тука е така, всичко е строено без документи".
                      Отвори ЗУТ-а, избери си постройка 6-та категория, за която ти трябва само конструктивно становище, намери конструктор който да ти го направи, и се разходи до архитектурният отдел на общината.
                      Каква ще е постройката по предназначение, и за какво ще я ползваш, си е твой проблем, но ще я има нанесена.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Трънака - малка вила до София

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Не се подвеждай по приказки от рода на "ми то тука е така, всичко е строено без документи".
                        Отвори ЗУТ-а, избери си постройка 6-та категория, за която ти трябва само конструктивно становище, намери конструктор който да ти го направи, и се разходи до архитектурният отдел на общината.
                        Каква ще е постройката по предназначение, и за какво ще я ползваш, си е твой проблем, но ще я има нанесена.
                        +1
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          От: Трънака - малка вила до София

                          Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                          Щом още не е залято с бетон, смени този възел. За няколко лева не си струва да правиш компромис...
                          Тука изцяло подкрепям. Наистина не си струва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Трънака - малка вила до София

                            Отвън за изолация обикновен стерупор, поне 5 см. с пяна за лепене и винтове с големи шайби. Шпакловка с мрежа и няма да мръдне, На мойта вила е така.

                            Поздрави за проекта. Абонирам се.
                            Nissan Terrano 2.7 TDi
                            ----------------------------
                            Нещо което работи - не се пипа!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Трънака - малка вила до София

                              Поздравления за проекта!
                              Ще следя с интерес!
                              0осем9осем7шест0осем7едно
                              Миро

                              Коментар


                              • #30
                                От: Трънака - малка вила до София

                                Първоначално публикуван от D. Bibov Преглед на мнение
                                Отвън за изолация обикновен стерупор, поне 5 см. с пяна за лепене и винтове с големи шайби. Шпакловка с мрежа и няма да мръдне, На мойта вила е така.
                                ...
                                Фибран. Стиропора е хигроскопичен, освен че е по-мек, и трябва веднага да се запечата със замазка, а и фибрана го има на плоскости по 2.5m.
                                Никакви винтове или дюбели не му трябват при лепенето с полиуретанова пяна, която също е допълнителна изолация.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X