Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Акумулаторни електроинструменти

    Девалта щр ти изрони костите в китката, ако му стигне мощноста др, но не и редуктора. Много с акъл е правен.
    Не трябва да се пропуска момента, че сега искам да купувам новия модел, който е и безчетков. Да не излезе, че е като новите коли. Дали има някъде чертеж на устройството му?
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #77
      От: Акумулаторни електроинструменти

      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
      Девалта щр ти изрони костите в китката, ако му стигне мощноста др, но не и редуктора. Много с акъл е правен.
      Не трябва да се пропуска момента, че сега искам да купувам новия модел, който е и безчетков. Да не излезе, че е като новите коли. Дали има някъде чертеж на устройството му?
      Виж няколко поста по нагоре,накупихме за около 4000 лв.всичко безчетково,че се стягаме за яка работа това лято.Предупредиха ни че всички безчеткови да не се изпускат без значение макита деволт,но пък ремонта бил 14 лв.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #78
        От: Акумулаторни електроинструменти

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_erläuterung-akku-produktbe.png
Прегледи:1
Размер:7.2 КБ
ID:5784067Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_csm_Kontaktplatten_02_183fe2593.jpg
Прегледи:1
Размер:22.2 КБ
ID:5784066Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_csm_Sternchen_in_Kontaktplatte_.jpg
Прегледи:1
Размер:25.4 КБ
ID:5784065

        Преди да почне да кастри батериите, е добре човек да се информира какво купува.

        Картинките са от официалния сайт на Макита, и са пределно ясни.

        Защо са го направили така е друга тема, но най вероятния отговор е - за повече пари
        Последно редактирано от wert; 18-03-18, 13:01.

        Коментар


        • #79
          От: Акумулаторни електроинструменти

          Извинявай,нищо не разбрах
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #80
            От: Акумулаторни електроинструменти

            Новите батерии на Макита имат петолъчна звезда. Погледни си машините отдолу, където влизат батериите. Ако има символ звездичка, независимо дали на жълт, или черен фон, или има жълта платка без символ звездичка - значи става за новите батерии. По спомен - ако е само жълта, без звездичка е съвместима и със старите, и със новите батерии, но вече нямам от старите батерии, и няма как да проверя. Ако е черна платка без звездичка - става само за старите батерии.Зарядните и радиотата стават заабсолютно всички батерии. В най общ случай, ако модела на машината започва с В е съвместима с стария модел батерии, ако започва с D - е за новия модел батерии, и евентуално има някои, които стават и за двата вида.
            Последно редактирано от wert; 20-03-18, 17:39.

            Коментар


            • #81
              От: Акумулаторни електроинструменти

              Покрай акум.инструменти,да засегна разните допълнителни аксесоари към тях.Ползвам един такъв комплект.



              Освен този, ползва и един подобен на Бош,имам и 4-5 комплекта от Лидъл.

              На практика със импактите ползвам Бош.От известно време битовете на Бош почнаха да се заклещват в патронника.Не е болка,но дразни.Предлагат ми подобен комплект на макита само че всичко е черно,като оксиди рано на цена 100 лв.моя човек твърди че един път официално не се продават в Бг,от друга че било най доброто на пазара.Ще се опитам да кача снимка,някой да сподели мнение за читави.Конкретно разглеждах точно този комплект



              За тези били най-добрите на пазара в САЩ и Канада.
              Незнайно дали е така.

              Отделно ми предложи тези.

              За деволта каза някаква цена под 50 лв.нещо към 30-40 лв.



              За макитата незнам цена,но такъв комплект за мен не е подходящ,със дърво рядко работя и това не ми е нужно.

              Интересува ме ,това от серията голд на макита върши ли работа




              Отделно гледам деволт,обаче пише че са произведени от Блек енд декер..което мен лично ме притеснява.
              Последно редактирано от Roninn; 26-03-18, 22:05.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #82
                От: Акумулаторни електроинструменти

                Да споделя впечатления,винтоверт девалт 996 със 3 амперчаса батерия(която стои красиво на верта и е по лека) и бях много против да вземаме батерии различни от 5 амперчаса.

                Та ,винтоверта със 3 амперчаса батерия прави 70 отвора ф8.5 със кобалтово свредло във 4 ММ греда.

                Както споменах в началото,избрахме машини със повечко обороти от старите макити.

                Незнам дали това е грешка или плюс но срещам първия минус ,и той се състои в това че правим отвори от скеле на 7 метра в тавана,тоест се работи само и единствено над главата,скелето не ни е много удобно,но е под наем и не можем да правим промени,а да го заместим с друго(те са две)няма време.

                Та на 400 отвори за един ден над главата ти окапват ръцете,в стремежа си да си по бърз,даваш оборотите на макс и натискаш колкото можеш, ефекта е че машината става вентилатор и кобалтовите свредла се скапват от оборотите и температурата на десетата дупка,като държа оборотите по ниски,успях да докарам около 100 отвора с едно свредло.
                Ако максималните обороти на машината бяха 1200-1300 оборота, колкото и да натискаш и бързаш,не можеш да прегрееш свредлото.
                За по малките диаметри е предимство,но за по големите е недостатък,но пък този модел е предвиден за тежко натоварване.При добра опора и натиск,стружките излизат червени и като допрат на открито по кожата,залепват и горят моментално.Ходя като настинал,с шапка,очила,ръкавици и яке закопчано до носа.А жегата доближава границата ми на търпимост.
                Последно редактирано от Roninn; 12-04-18, 22:42.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #83
                  От: Акумулаторни електроинструменти

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Да споделя впечатления,винтоверт девалт 996 със 3 амперчаса батерия(която стои красиво на верта и е по лека) и бях много против да вземаме батерии различни от 5 амперчаса.

                  Та ,винтоверта със 3 амперчаса батерия прави 70 отвора ф8.5 със кобалтово свредло във 4 ММ греда.

                  Както споменах в началото,избрахме машини със повечко обороти от старите макити.

                  Незнам дали това е грешка или плюс но срещам първия минус ,и той се състои в това че правим отвори от скеле на 7 метра в тавана,тоест се работи само и единствено над главата,скелето не ни е много удобно,но е под наем и не можем да правим промени,а да го заместим с друго(те са две)няма време.

                  Та на 400 отвори за един ден над главата ти окапват ръцете,в стремежа си да си по бърз,даваш оборотите на макс и натискаш колкото можеш, ефекта е че машината става вентилатор и кобалтовите свредла се скапват от оборотите и температурата на десетата дупка,като държа оборотите по ниски,успях да докарам около 100 отвора с едно свредло.
                  Ако максималните обороти на машината бяха 1200-1300 оборота, колкото и да натискаш и бързаш,не можеш да прегрееш свредлото.
                  За по малките диаметри е предимство,но за по големите е недостатък,но пък този модел е предвиден за тежко натоварване.При добра опора и натиск,стружките излизат червени и като допрат на открито по кожата,залепват и горят моментално.Ходя като настинал,с шапка,очила,ръкавици и яке закопчано до носа.А жегата доближава границата ми на търпимост.
                  Кратко и синтезирано : винаги има опасност хубавият и качествен инструмент да се използва не по предназначение и съответно някой да види и да каже че от инструмента нищо не става . Не случайно всеки може да си купи машини , но не всеки може да ги ползва по предначение и да извлече максимума от възможностите им . Много пъти и аз самият съм изпадал в подобни ситуаций . Така че Анатоли ,това че за момента се налага малко по-особено и сложно приложение на ДеВалта , предполагам че си доволен от машинките . Пожелавам ти повече приятни моменти при използването им . За мен не са много моментите когато съм използвал моите играчки за работата ми , но в моментите когато ги вадя си спестявам много време за разпъване на кабели или за чудене как безпроблемно да си свърша работата .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Акумулаторни електроинструменти

                    Мерси,машините са страхотни,нямат умора.Обекта на който работим е огромен.Може би ще работим цяло лято на него.За сега имаме по договор 40 работни дни да свършим нашата работа.Обаче извън договора имаме три пъти повече неща,земно да изградим,мълниезащита,9 табла и един трафопост да изградим и две тепо табла на ЕВН.
                    Та има една бригада които монтират отопление-охлаждане,идват само и единствено с макита в сакове.Към 20 човека са,със двадесетина сака макита сутрин и вечер строени,ще ги снимам ако мога да не забравя.Та на този обект ще тествам всичко което мога и видя..
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #85
                      От: Акумулаторни електроинструменти

                      Колега, не разбрах при какъв диаметър на свредлото и какви обороти се получават "червените стружки".
                      "Кобалтови" свредла съм скапвал при работа с неръждавейка,докато се усетя ,че лесно може да се охлажда.
                      Простото решение е в мокра дунапренена гъбичка-другия вариант - торба със свредла и много нерви!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Акумулаторни електроинструменти

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Колега, не разбрах при какъв диаметър на свредлото и какви обороти се получават "червените стружки".
                        "Кобалтови" свредла съм скапвал при работа с неръждавейка,докато се усетя ,че лесно може да се охлажда.
                        Простото решение е в мокра дунапренена гъбичка-другия вариант - торба със свредла и много нерви!
                        Сега не ми се рови,но в началото на темата го писах някъде,нещо 2000 оборота ф8.5

                        Мислих кофичка с вода на скелето,днес оставих колегите да дупчат ,и след обед във един глас ревнаха за същото.

                        Със сигурност оборотите мачкат свредлата,както писах ,със контрол на оборотите направих 100 отвора,обаче се работи цял ден над главата и по някое време ти се иска да излети...

                        Допускам и да сме попаднали на не читави свредла,аз от седмица най после схванах как правилно се точат свредла,и ще ги мъча.Но ще купя нови от друго изпитано място.Ползвах титаниеви,кобалтови ,ако има нещо още по добре,споделете?
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #87
                          От: Акумулаторни електроинструменти

                          Ползвам "кобалтови" , при подходящи обороти и охлаждане няма проблеми в разпробиването на скъсани болтове в главини.
                          Може да пробвате и с подходящ размер "центрово свредло".

                          Коментар


                          • #88
                            От: Акумулаторни електроинструменти

                            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                            Ползвам "кобалтови" , при подходящи обороти и охлаждане няма проблеми в разпробиването на скъсани болтове в главини.
                            Може да пробвате и с подходящ размер "центрово свредло".
                            Центровите при ръчна работа им виждам сметката най късно, до втория отвор.Да не би за други да визираш.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #89
                              От: Акумулаторни електроинструменти

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Центровите при ръчна работа им виждам сметката най късно, до втория отвор.Да не би за други да визираш.
                              Пробвай със свредла за бетон, заточени като за метал.
                              Без чукане, разбира се!

                              Коментар


                              • #90
                                От: Акумулаторни електроинструменти

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Центровите при ръчна работа им виждам сметката най късно, до втория отвор.Да не би за други да визираш.
                                Нямам идея защо така се получава при Вас. С тези свредла разпробивам и нитовете за освобождаване на шарнирни болтове. Центровите свредла които ползвам са 3.15Х8Х50 и 4Х10Х56мм. За заточване на малки размери свредла и центови, ползвам диамантено дискче поставено на "дремел".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X