Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Акумулаторни електроинструменти

    Темата е за акум.инструменти,но на флекса на батерии слагам и такива дискове,режем една интересна техническа пластмаса негорима и издържаща до 600 градуса.

    Та да питам ,читави такива дискове,както казах по нагоре,взехме нова машина за правене на канали,както е видно Спарки,
    На пробата единия диск замина,другия си бачка все едно нищо.

    Гледам от 5 лв.до 80-100 лв.за брой.На старата машина никой не помни какви са дисковете и кога са слагани,но гарантирано не са скъпи и си бачкат години.Дискове имаме,но комплект не мога да събера,а ми се ще да са чифт.

    На долния канал долния диск се вижда какви ги върши.


    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Акумулаторни електроинструменти

      Виж хилти.Бях доволен преди 2-3 години.А много режехме.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • От: Акумулаторни електроинструменти

        Взех Бош,по 32 лв.бройката,да видим.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Акумулаторни електроинструменти

          От утре ще съм си попълнил колекцията с това:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:akku-schlagschrauber-te-cw-18-li-bl-solo--28675253-11-BD.jpg
Прегледи:1
Размер:31.8 КБ
ID:5801515

          + още една 4Аh батерия.

          Утре ще е тук и ме сърбят ръчичките.

          Безчетково е и си има и преход от голям квадрат към шестогран за битове в комплекта. Снощи изпитах силна нужда от такова и реших да не се стискам повече.

          Иначе впечатления от останалите:
          - Ъглошлайфа - за мен перфектна машинка. Все по-често се хващам че предпочитам да работя с него, вместо с електрическия. Страшно удобен и тих, сравнено с нормален. Много удобно за кофти места - прагът му за изключване от претоварване при нормално заредена батерия е подбран достатъчно добре та хем да позволява и да понатиснеш, хем да изключи преди да стане беля. И точно това му качество, заедно със значително по-ниските децибели при работа, страшно ми допада.
          - Безчетковата ударна бормашина/винтоверт - еми на светлинни години от Лидъския не-ударен и четков винтоверт. Много по-голям въртящ момент, шума при работа гали ушите. Патронника засега се държи перфектно. Просто върши това, за което е създадена.
          - Перфоратора - удара му е слабичък, но е много удобен и лек. Вече издупчи доста дупки и признаци за проблеми няма. В комплекта има и преходник да стане винтоверт, а някъде гледай и преходник към стандартен патронник за обикновени свредла. Приятна машинка и удобна за места, където работата с кабел е неприятна. Позагрява при работа, но нищо съществено. За отвори до към 8мм би-трябвало да изкарва доста с 4Ah батерия. Тормозих го с до 12мм (колкото му е капацитета по спецификация) - не че не се справя, но пробиването трае дълго заради по-слабичкия удар (за протокола - не съм го сравнявал с нищо друго батерийно, сравнявам го с доволно тежкия ми електрически перфоратор), и се налага по-често смяна на батерия, и чат-пат време за почивка да поизстине.

          Батериите:
          - 2Ah - за работа с винтоверт и бормашина е ОК, с уговорката че при дълго пробиване на високи обороти не изкарва чак толкова. На флекса свършва сравнително бързо (но далеч не като при разни клипчета по интернет след рязане на един винкел), на импакта - средна хубост.
          - 3Ah - Докато е прясно заредена имам чувството че това е батерията, която е в състояние да даде повече ампери дори от 4Ah батерията. Нормално се работи и с флекса и импакта с нея.
          - 4Аh - За флекса и импакта си е благина.
          - 5.2Ah - Нямам такава. Цената на 4-ката е 119лв, а на 5.2-ката е 180 и кусур. Предпочитам да си взема допълнителна 4Ah вместо да дам толкова пари за 5.2Ah. Предполагаемо особено на флекса ще дава още доста време за работа, сравнена с 4-ката.

          Замислям се за второ зарядно, ама засега се въздържам. Ако изпитам нужда ще поръчам.
          Последно редактирано от sparkybg; 29-10-18, 12:27.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Акумулаторни електроинструменти

            Нямам никакъв допир с ейнхел все още,освен по разните хипер маркети ,като работа на празен ход и ергономия ми се струват добре.Цените на батериите мисля че споменах,никак не ми допадат,цените на девалт батериите са същите и дори по ниски,струва ми се че и бодита при девалт ще са с малко по скъпи от ейнхел.

            п.п Визирам цени на девалт не от Бг разбира се.
            Последно редактирано от Roninn; 29-10-18, 20:13.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Акумулаторни електроинструменти

              При акумулаторните инструменти никога не съм имал проблеми с "мотора" (четков,безчетков) ,проблемите са само и единствено в батериите. "Заложих " на едномаркови основни инстументи (доколкото е възможно) с взаимно заменяеми батерии ( 4 и 5.2 Ач 18 в.) на Метабо. Така винаги имам 3 свободни и заредени батерии което ми е предостатъчно.

              Коментар


              • От: Акумулаторни електроинструменти

                Roninn, ако пазарувам техника и батерии в количествата, в които ти го правиш, със сигурност ще намеря от къде да си измрънкам поне 20% отстъпка. Аз минах на тая марка първо защото са широко достъпни и второ заради добрата цена на фона на по-марковите им събратя по тукашните магазини, особено покрай промоциите.

                Иначе това последното го намирам на 75 евра тялото и на 55 евра 4Ah батерията из Европа. Цените на конкуренцията за тялото са минимум двойни тук. При това някои екземпляри на конкуренцията хич не съм убеден че са с нещо по-добри, да ме кажа тъкмо обратното.

                Иначе съм далеч от мисълта че са върха на сладоледа. Това от край време си е бюджетна марка, но спрямо по-стари техни машини, с които съм имал досег, и външно и като усещане качеството ми се струва сериозно дъпнало напред.

                ПП: Еквивалентния модел на DeWalt с 2 4Аh батерии, зарядно и куфар е на промоция -45% и е 535лв. На всичко извън промоция отиваме на едни сериозни кинти, които в моя случай са неоправдани. Иначе не се съмнявам че са добри машинки, но просто финансово на нашия пазар не са за домашни самодейци като моя милост.
                Последно редактирано от sparkybg; 29-10-18, 21:50.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Акумулаторни електроинструменти

                  А, някои отзиви за тази марка?


                  Паджеро 2.8Д ,Ауди а3 1,9 куатро

                  Коментар


                  • От: Акумулаторни електроинструменти

                    Дойде. Без да зареждам батерията (идват с батерия на около 50%) ми отви гайките на гумите, макар и с малко замисляне. Аз повече и не искам. Ще ми спести доста усилия заради мързела ми да опъвам маркучи.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Акумулаторни електроинструменти

                      Днес поработих с това ,учуден съм,страхотна машина,единствен недостатък,тежи повече от всички машини с които съм работил.Лидълския импакт ряпа да яде по отношение на теглото






                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Дойде. Без да зареждам батерията (идват с батерия на около 50%) ми отви гайките на гумите, макар и с малко замисляне. Аз повече и не искам. Ще ми спести доста усилия заради мързела ми да опъвам маркучи.
                      Днес бях по друг повод в представителството на ейнхел в Пловдив.Имаха огромен асортимент,хората бяха доста отзивчиви,поиграх си с доста от машините им,за хоби мисля са супер,а някои от тежките перфоратори са си солидни.
                      Последно редактирано от Roninn; 31-10-18, 21:54.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Акумулаторни електроинструменти

                        Снощи поизтормозих гайковерта. Кърти, чисти и извозва! Явно си отговаря на нютоните, че и отгоре - отви гайките на гумите на всички налични возила. На старата ми джипка не бяха пипани от 2 години и с кръстат ключ ги отвивах със зор (според субективотно ми усещане - 120 - 150Nm). Отвива ги за между 1 и 2 секунди без никакви драми. Предимството му е че ударите са много за секунда на максимални обороти. Само се вдига лек прашоляк за момент около гайката и в следващия момент е отвита.

                        Като имам време ще проверя с динамометъра на колко помръдват.

                        Определено съм доволен от придобивката. Ще ми спести МНОГО хамалогия. Препоръчвам! Още повече че в разни магазини може да се купи машината за 169лв + 99лв за зарядно + 3Ah батерия + 2Ah батерия. И определено и с малката батерия ще отвие много болтове - просто много бързо отвива и почти не харчи.

                        ПП: В немския сайт на Einhell се мъдри и безчетков ъглошлайф вече. Като го пуснат го отнасям като куцо пиле домат.

                        ППП: И безчетков 2.2J перфоратор.
                        Последно редактирано от sparkybg; 01-11-18, 12:18.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Акумулаторни електроинструменти

                          Einhell не успяха да ме спечелят защото количеството различни принадлежности към тяхните инструменти е по-малко .Отделно че нямаха все още безчеткови и пистолет за силикон . Иначе с цена , качество , разнобразие от инструменти и най-вече достъпност на покупка бият всички други бюджетни . Доста ги заглеждах и пробвах как стоят в ръката . Пробвах и Ryobi ама доста дървени ми изглеждаха .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • От: Акумулаторни електроинструменти

                            Е вече имат безчетков ударен винтоверт, безчетков гайковерт в 2 варианта (имам ги вече), безчетков ъглошлайф и безчетков перфоратор. Това от машинките, които съм заглеждал. Явно тепърва ще вадят още безчеткови неща.

                            На евтин батериен пистолет за силикон от картуш още не съм попадал, освен от топ марките за неприлични пари (600 и нагоре кинта). А в това, мамка му, не виждам какво е скъпото. То си е винтоверт с предавка към винт или гайка.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Акумулаторни електроинструменти

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...........................
                              На евтин батериен пистолет за силикон от картуш още не съм попадал, освен от топ марките за неприлични пари (600 и нагоре кинта). А в това, мамка му, не виждам какво е скъпото. То си е винтоверт с предавка към винт или гайка.
                              И аз не знам , обаче знам какъв кеФ и удобство е да работиш , вече . Не е с винт и гайка ,а с рейка и зъбно колело . Има обратен ход след като пуснеш спусъка и различни скорости .
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Акумулаторни електроинструменти

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                ...Не е с винт и гайка ,а с рейка и зъбно колело . Има обратен ход след като пуснеш спусъка и различни скорости .
                                Е да де - те са 3 начините - винт, рейка, хидравлика. И като изключим последното другите 2 са еднакво прости и евтини. Просто не вдявам какво скъпо има в такава машина. То реално скъпото и сложното е до редуктора след мотора.

                                Няколко пъти се каня да приспособявам винтоверт, даже и разни чертежи бях правил...
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X