Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило за меко пвц/винил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • turtey
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Гледам забравил съм да напиша какво направих.
    Имах изостанало лепило Момент, универсално. Свърши работа и за сега държи.

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    PVC - полиВИНИЛхлорид..ПВЦ

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Материята от която е направен гюрука няма много общо с винила . Обикновено е текстилно армирано ПВЦ като и то е на различни класове .
    Винила какво е, бре? Точно текстилно армирано пъ-въ-цъ. Винил е нещо като тиксо, плексиглас, найлон, ксерокс и други такива утвърдили се наименования. Доколкото знам за първи път се е ползвал този термин за грамофонните плочи.

    Остави коментар:


  • sek.1
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Материята от която е направен гюрука няма много общо с винила . Обикновено е текстилно армирано ПВЦ като и то е на различни класове .

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Петьо, що такава грешна схема си избрал - лятото ще го ползваш рядко гюрука, а като и без друго ще се прави... Единствено ако е въпроса до време или пари...
    Времето е голям фактор. Отделно рамката е покривена с годините и трябва да се изправи и напасне за да се сгъва като хората. Т.е. още време.
    Та ще стигна и до там де, ама надали тая година И затова за момента се търси решение за без пари.

    Остави коментар:


  • cecoa1
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Ще ти звънна напролет да направи нов.

    А за сега идеята е да го закрепя да не вали много вътре
    Петьо, що такава грешна схема си избрал - лятото ще го ползваш рядко гюрука, а като и без друго ще се прави... Единствено ако е въпроса до време или пари...

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Звънни ми утре горе при мен има един колега дето с това си изкарва хляба . Прави и ремонтира надуваеми лодки и всякакви такива дивотии от ПВЦ . Лепилото си е специално за тази материя . Има и специална машина за високочестотно спояване . Не е толкова просто . Лепилото го няма тук в България до колкото знам го внася от Гърция .
    Ще ти звънна напролет да направи нов.

    А за сега идеята е да го закрепя да не вали много вътре

    Остави коментар:


  • sek.1
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Трябва да си ремонтирам гюрука на Селин. Понеже е изцяло за нов се търси бюджетно решение. Парчета винил имам, и искам да подлепя два-три дупки. Какъв е най-евтиния вариант за лепило? Ако изкара до пролетта ще е програма максимум.
    Звънни ми утре горе при мен има един колега дето с това си изкарва хляба . Прави и ремонтира надуваеми лодки и всякакви такива дивотии от ПВЦ . Лепилото си е специално за тази материя . Има и специална машина за високочестотно спояване . Не е толкова просто . Лепилото го няма тук в България до колкото знам го внася от Гърция .

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Пробвах с Момент универсално, че имах малко изостанало в тубичка. Върши работа.

    Ще тествам и с пистолет за горещ въздух и евентуално с това евтиното за пвц. Напролет ще стане ясно кое колко държи.

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Площта за залепване общо е има няма 1м2. Бюджета е ок. 20 лв.

    За сега варианта на Пламен печели.
    125мг тангит е почти 7 лева в големите вериги. Мажеш на тънко само около дупката, останалото или с горещ въздух,или с ютия. Остават поне 6 лева за бира. Може и 18 за бира, два лева за найлон и тиксо през целия покрив - до на пролет все ще укряка.

    Остави коментар:


  • turtey
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Площта за залепване общо е има няма 1м2. Бюджета е ок. 20 лв.

    За сега варианта на Пламен печели.

    Остави коментар:


  • Veni1
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    И по-точно, ултразвуково, а не индукционно. Което е все тая. Това е начинът за нагряване.
    Съвършено верно!!!

    Преди години правих едни неща от винил, с прозрачни елементи в тях. Всички подгъви, залепване на "кристалното" така му викаше майстора върху винила - се правеха точно с ултразвукова заварка.
    Стана непоклатимо здраво, и учудващо добре. Дори в матрицата майстора си беше гравирал телефона, та рекламата му си висеше през 30 см на творбите му.
    За съжаление тези неща вече не са при мен, а тоя майстор затвори сергията отдавна.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Подозирам че REMA TipTop SC2000 би свършило работа. Даже без втвърдител (просто се чака повече да съхне). Това е подобно на едновремешното на TipTop лепенките за гуми и мирише по същия начин.

    Остави коментар:


  • сто
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Разтваря го циклохексанон. Някога така си правехме и лепилото за без пари, ма сега не можело
    Всички лепила за твърдо пвц вонят на това и до днес. Тая миризма не мога да сбъркам.

    За почистване обаче не е много добре - ще разложи плата и ще вкара вътре това дето уж ще го чистиш.

    Остави коментар:


  • Паджеровод
    отговори
    От: Лепило за меко пвц/винил

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    С ацетон ли се чисти?
    Разтваря го циклохексанон. Някога така си правехме и лепилото за без пари, ма сега не можело

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X