Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бойлерна неволя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бойлерна неволя.

    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    Бойлерът е на три месеца експлоатация. Неръждавейка 150 литра, от Светлю Шишков.
    ...
    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Е гаранция няма ли?
    ...
    Да, де ?!


    Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
    ... Проблемът е, че през фланеца влизат тръбите за серпентината от ТП и евентуална смяна на нагревателя ще ме остави и без отопление.
    Много интересно !
    Всички подобни бойлери, които съм виждал, имат отделна серпентина за слънчев панел и отделна за котела, които обикновено влизат отстрани, а ел. нагревател е най-долу.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Бойлерна неволя.

      Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
      ...
      От три дни се главоблъскам с бойлера. При опит за включване пада ДТЗ.
      Нов. Нагревател.

      Най-вероятно и да елиминираш ДТЗ пак ще го смениш, при това скоро.

      Впрочем ако серпентината няма байпас или поне кранчета е крайно време да се поставят.

      Коментар


      • #18
        От: Бойлерна неволя.

        Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
        МОя като включа ел.нагревателя и започва да шуми.Дали е пробил нагревателя,и има ли някаква опасност от това?Как мога да премеря дали има проблем/утечка?
        Или слабо налягане или пробил нагревател. За котления камък не знам, но ми се чини че би трябвало пак да е пробил за да шуми, или котления камък да е само на опредлени места, а други да прегрява. Шума е от кипяща вода - тихичко "фъщене".

        При мен понеже налягането е силно и котлен камък не се образува, това е еднозначен признак за сцепен/пробил нагревател.

        ...и не на последно място - не е съвсем задължително да го сменяш, щом си топли и не бие ток. Може да отложиш поне 2-3 месеца. Моя си работѝ фъщящ сигурно половин година.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Бойлерна неволя.

          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
          " При опит за включване пада ДТЗ"
          Знам че е противно - махни го .Освен ако не е нещо публично. И задължително да ти трябва .
          До преди 10 години го нямаше това чудо и си живеехме харно .
          От издънен бойлер никой не е умрял.
          Не знам, дали си прав.
          В Габрово автобусната спирка след Пощата се казва "БОЙЛЕРА"- няма да ти казвам защо.
          Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

          Коментар


          • #20
            От: Бойлерна неволя.

            В интерес на истината,моя фъщи така сума ти време,може би 3-та година.Просто ме интересува,дали всичко е ок,и как да разбера това.
            Yamaha Yz450F
            Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
            Всичко с ''рошави''гуми!

            Коментар


            • #21
              От: Бойлерна неволя.

              В твърда вода или при ниско налягане бойлерът шуми и когато е напълно изправен.

              Коментар


              • #22
                От: Бойлерна неволя.

                Щом от 3 години и още работи, значи всичко е наред. Не го мисли. Сцепен нагревател не може да изкара толкова време. Вероятно налягането е ниско и/или нагревателя малко "по-горещ".
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Бойлерна неволя.

                  Днес не остана време за мултицет. Да поясня - бойлера е в гаранция, но е преустроен - през фланеца влиза бакърена серпентина, в която циркулира фреон. Няма меки връзки и кранчета. Тази система също има гаранция, но разбирате, че ремонта няма да е безобиден. Ако утечката е от нагревателя, с какви параметри ДТЗ да сменя настоящата временно? Бойлерът е в самостоятелно сухо топло сервизно помещение. Никой не го докосва принципно, та може да си живее и без ДТЗ. Само че имам две щури хлапета, та затова навсякъде съм сложил ДТЗ.

                  Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бойлерна неволя.

                    А си погледни да не би заземяването(корпуса)на бойлера да е свързано с Нулата?
                    УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бойлерна неволя.

                      ПС Бойлерът си произвежда в момента топла вода от термопомпата, та не сме се вмирисали. Ако някой има желание и мултицет може да мине да замерим. За Бояна иде реч.

                      Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #26
                        От: Бойлерна неволя.

                        Първоначално публикуван от dragon_hifi Преглед на мнение
                        А си погледни да не би заземяването(корпуса)на бойлера да е свързано с Нулата?[emoji38]
                        ДТЗ не би работила поначало при подобно свързване. Проверил съм тези неща над 100 пъти.

                        Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk

                        Коментар


                        • #27
                          От: Бойлерна неволя.

                          Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                          ПС Бойлерът си произвежда в момента топла вода от термопомпата, та не сме се вмирисали. Ако някой има желание и мултицет може да мине да замерим. За Бояна иде реч.

                          Изпратено от моят Hasee X50 TS с помощта на Tapatalk
                          А гаранцията ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: Бойлерна неволя.

                            Звънни си нагревателя с мултицет.Провери си и ДТЗто ,защото може да не работи коректно,напарви механична проверка ,след това и с напрежение.Най -лесно е ако имаш изправно под ръка,пробвай с него.По принцип колкото и да е сигурна ел.защитата на бойлер ,в къщи се ползва баня след изключването му от ел.захранване ,което е много рядко може би на ток ползваме месец,два в годината,така че и без ДТЗ ,пак става.Най вероятно е точно нагревател или хлабава връзка,огледай и за мокро по ел .елементите,да не прехвърля утечка от влага,конденз!Нагреватели ,обаче обикновено пробиват в кантала вътре и спира да грее едната половина,много рядко към външна част.Можеш да хванеш и по времето на греене за `определената мощност нагревател.След като ползваш на ток ,трябва да имаш представа как ти е греел преди и след проблема,ако е пробил трябва да е много бавно ,а и до време ,ако дълго време кара така може и да не е той!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Бойлерна неволя.

                              Ок! Това е добре.Нагревателя вероятно е отлетял.Сменяй го.Далече си ми иначе е за 1 минута проверката.Дано да си решиш проблема в утрешният ден.Успех.
                              УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                              Коментар


                              • #30
                                От: Бойлерна неволя.

                                Първоначално публикуван от Savov Преглед на мнение
                                ...с какви параметри ДТЗ да сменя настоящата временно...
                                Временно я махни и просто си провери заземяването на корпуса да е наред. Ако ДТЗ-то беше толкова задължително, за колкото го приемаш, да не е останал жив човек до сега. ДТЗ-та по частни апартаменти и къщи надали имат и 1% дял.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X