Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дърводелец във Варна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дърводелец във Варна

    Здравейте колеги....
    Малко предистория.
    Преди 4-5 години поръчах кухненски ъгъл за сядане, който се състои от свързващо ъгълче и два дивана - единия с повдигащ седалката механизъм (за съхранение на боклуци като скрин), а втория - разтегателен диван около 140х75см (механизма извежда отдолу допълнителен матрак и го заключва на нивото на останалата част).
    Поради многото животни из къщи (2 котки и куче) кухненския ъгъл (мека мебел) придоби малко хм... нестандартен вид...
    Т.е. - бе поразръфан от котките, които си остреха ноктите по ръба, а кучето само това чакаше и почна да вади дунапренчета и т.н...
    Втория негативен ефект бе, че някоя котка бе маркирала дивана, което доведе до лавинен ефект - май и кучето започна да го освежава... Да, изливам на дивана литри вода и препарат, след което изсмуквам с перяща прахосмукачка, но явно това не може да продължава...


    След целия този цирк реших да променя концепцията...
    Идеята ми е да заменя ъгъла с масив (чам или друго нескъпо дърво) със същата функционалност (да се използват идеално работещите механизми) и разпределение. Практически да може да се сяда и направо на 'пейката', а за удобство смятам да поръчам правоъгълни 'възглавници' 140х75х~5см, листов дунапрен и калъфки. Калъфки да могат да се перат (смятам да са с цип). А да им се сменя дунапрена при нужда. Така ще може да се мие/избърше масива, а възглавниците ще бъдат лесно обслужваеми и подменяеми...

    Имате ли идея кой във Варна може да изработи нещо такова на поносима цена (поне дървената част с напасване на механизмите)?
    Ако някой има по-добра идея за решение на въпроса - надявам се също да сподели...


    П.С. за да придобиете идея за какво става въпрос:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:034812267-big.jpg
Прегледи:1
Размер:126.6 КБ
ID:6079399
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X