Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъклен парапет за тераса.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стъклен парапет за тераса.

    Здравейте колеги. Искам да попитам дали някой е виждал стъклен парапет за тераса, който може да става 2 пъти по-висок, когато задуха вятър и е нужен завет. Имам една тераса, която е на последен етаж и ще я правя на градина, но ми се иска да стоя комфортно на масата, дори когато духа вятър. Когато е спокойно обаче, трябва да сваля горната част на парапета и той да стане със стандартна височина. Предполагам, че ще трябва подвижното стъкло да се плъзга по някакви релси. Дано съм се изразил правилно. Та въпросът е дали някой има идея това постижимо ли е и къде мога да го открия?
    П.П. Може би трябва да спомена, че не ми се иска аз да си го правя. По ми харесва идеята някой да има готово решение.
    Последно редактирано от Бай Гуджан; 19-03-14, 20:19.

  • #2
    От: Стъклен парапет за тераса.

    Потърси представител на профили Рехау.Мисля, че е възможно със системата им "Фолксваген" ако се монтира за вертикално отваряне.Скоро не съм ги търсил но преди няколко години са ни изпълнявали доста нестандартни поръчки.Но, изпълнителя не трябва да е някой който просто работи с профили Рехау, а който им е представител.Идваше на обектите с лаптоп и намираше решение на доста неща.Виждам, че си от София, ако имаш време мини през представителството на околовръстното, някъде преди/след Кзичене, от външна страна.Успех, и пиши и снимай

    Коментар


    • #3
      От: Стъклен парапет за тераса.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:87_big.jpg
Прегледи:1
Размер:41.9 КБ
ID:5572037

      правиш го от две, долната част си стои, горната от стъклен параван за баня......... проектират се и изработват по размери...... като задуха го разпъваш, иначе си стои кротко в ъгъла и не ти пречи на теферича
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Стъклен парапет за тераса.

        Аз се занимавам с части за стъклени парапети и подвижни стени от стъкло.

        Има варианти и мога да те насоча към някой изпълнител, имай предвид, че напора на вятъра си е фактор и конструкцията ще трябва да е много яка и сигурна.

        А ако е нещо такова може направо да ти го монтираме ние.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kam type C_2.jpg
Прегледи:1
Размер:74.5 КБ
ID:5572043
        Т5
        Crossrunner

        Коментар


        • #5
          От: Стъклен парапет за тераса.

          Много благодаря за включването Ви колеги. Ще потърся представител на Рехау утре, да видим каквп ще предложат.
          С паравана няма да стане, защото ще има само една опора и при вятър ще падне.
          Това, което ми се върти в главата е като последната снимка, но с някакъв механизъм, допълнително стъкло да може да се издърпа нагоре, така че височината на парапета вече да стане двойна. Линкове, адреси телефони ще ми бъдат от полза.

          Коментар


          • #6
            От: Стъклен парапет за тераса.

            Наистина съклото е друго но аз в къщи сложих прозрачна тента.Не си ли мислил и за този вариант.
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • #7
              От: Стъклен парапет за тераса.

              Мислех за тента, но искам да е максимално изчистено небето, а тентата, както и решенията с парапет тип хармоника, предполагат някаква рамка. Иска ми се в нормални условия, парапета да е като на картинката на колегата Haji, а в духовити дни или вечери, да стане двойно по-висок.

              Коментар


              • #8
                От: Стъклен парапет за тераса.

                Ако парапета изглежда като от снимката на Haji, и над него няма нищо за укрепване (терасата на горен етаж), ще е доста трудна задача според мен от гледна точка ветрово натоварване. Иначе, няма невъзможни неща всичко зависи от бюджета. Успех!

                Коментар


                • #9
                  От: Стъклен парапет за тераса.

                  Ето нещо такова ми се иска. За момента съм намерил фирма, която го предлага, но го нямат в наличност и не е ясно кога ще го имат, а и ми се иска да видя и други решения и възможности.

                  Последно редактирано от Бай Гуджан; 20-03-14, 13:05.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X