Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Да се уточним гайковерта от лидл трябва да раобти на 6.3 бар от книга. Пробвах с над 7 бар от моя компресор директно без да минава през група. Изход от бутилката 1/2" и маркуч 12мм на 6 м дължина. Пак казвам не отви гайките. Само тракаше нещастно. Да насилвам още повече налягането не виждам смисъл а и ме е страх.

    Въпросните гайки на джантите са стягани от мен самият с твърдо рамо на 1/2". Дължина на рамото около 50-60см. Който ме е виждал килограмите и силата хич не са ми много. Камъка за гайките е 27мм, включеният в комплекта на гайковерта. На мен не ми върши работа и ще го върна. Ще взема и от приятел гайковерт Forch за проба. Но не вярвам да имам грешка в компресорното налягане, защото манометъра ми е чисто нов и купуван от специализиран магазин.
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Пробвах със динамометричния ключ над 250 нютона стяга гайковерта..колко повече незнам.
      Аз съм Предоволен от покупката...като се сетя колко съм въртял на ръка,пробвах го на шарнирите и накрайниците,развива ги без да се замисли
      Как по точно пробва с динамометричния? Аз имам до 300 Nm което е равносилно на гайковерта....?
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Моя е до 220 + още 30 нютона със въртене на дръжката ...имам дерт с телефона и немога да кача видеото в ютуб,а форума реже до 20 мегабайта,ще пробвам тая вечер да кача видеото,според мен лидълския много си струва ,особено за цената си,това без никакви претенции за сравнение със други марки...И за мен е нова машина,изобщо не съм смятал че може да е толкова полезна машина.

        На моя компресор добавям 75-80 литра бутилка като боядисвам, отдавна не съм я ползвал но тя ми служеше да не ми мени налягането,дебит си имам....та нея я връзвам със бърза връзка и тройник.За да съм сигурен че ще дам нужното на гайковерта,заварих муфа на 1/2 ...от там 1/4 намалител и накрая 3/8 към 10 мм.щуцер,натам 10 мм.маркуч гумиран директно ...пуснах му 8 бара ...на 20 метра маркуч...работи добре,скъсих маркуча на 6-7 метра и чука със една идея по отчетливо.Аз винаги стягам със крак, гайковерта стяга със сигурност повече.
        На Форда са 21 мм.на сийда май 23 мм.
        Пробвах гайките на главините на 32 мм.там не развивах а само дозатягах.На джипа незнам размера.
        Последно редактирано от Roninn; 17-10-17, 17:04.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Ако гледахте филмчето за Нисана, изписаха, че трябва да се стяга със 133 Nm /5m45s/. С тия "динамометрични тръби", скачания 1 път с един крак и прочее шамански изпълнения, не съм запознат. Развиване с пистолет, завиване - динамометричен ключ.
          Последно редактирано от Nik Nikolov; 17-10-17, 17:21.
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Добавям видео преди преработките,тоест гайковерта не е захранен читаво!

            https://youtu.be/sCY0m2qnVZg

            Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Тук вече е захранен стабилно,но маркуча все още е дълъг 20 метра.Като тук слагам нови гайки и силата при завиване я слагам на най-слабото ,после вече завивам на макс.

              https://youtu.be/DHhlOIdUj4c


              Както се чува,въпреки работата на гайковерта ,компресора не включва,тоест имам достатъчно обем и налягане.
              Последно редактирано от Roninn; 17-10-17, 18:08.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                А тоз "гущер" дето са го пуснале и компресорът дали стават!?!?!То аз не че нямам хидравличен крик,при това 5 тонен,гепен от камиона а ма па не е "гущеров"!!!!!!И компресор имам ама нали пак мъжки играчки пускат таааа........
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                  А тоз "гущер" дето са го пуснале и компресорът дали стават!?!?!То аз не че нямам хидравличен крик,при това 5 тонен,гепен от камиона а ма па не е "гущеров"!!!!!!И компресор имам ама нали пак мъжки играчки пускат таааа........
                  Купих ги и двете преди час. В четвъртък ще сменявам гума и ще пиша отзив.

                  Изпратено от моят Apollo Lite с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                    А тоз "гущер" дето са го пуснале и компресорът дали стават!?!?!То аз не че нямам хидравличен крик,при това 5 тонен,гепен от камиона а ма па не е "гущеров"!!!!!!И компресор имам ама нали пак мъжки играчки пускат таааа........
                    Компресорчето вече една година го ползвам и върши работа

                    Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Първоначално публикуван от kamilarcheto Преглед на мнение
                      Компресорчето вече една година го ползвам и върши работа
                      И аз така! Само по някое време - то си показва кога - трябва да му се смени, или даде на късо ключето за вкл/изкл, че е слабо и се разтапя. Ново, по-добро "копче" струва от порядъка на левче (а може и в сегашните компресорчета да е поправена тая слабост).

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Не е поправена ама е дреболия. На самото копче си пише 3 ампера а компресорът тегли между 10 и 15

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          И при мен сдаде багажа копчето. Свързах го на късо, че се случи в момент в който нямах друг вариант. И така си остана ...

                          Не са точно инструменти, ама пуснаха едни стелки за автомобил тази седмица. С изрязване през някой от зададените контури станаха като правени за Vitara-та. Само май трябва да ги позамия, че да се отмеришат по-бързо.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Няма да се отмиришат.Ама за тия пари толкова.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Не е поправена ама е дреболия. На самото копче си пише 3 ампера а компресорът тегли между 10 и 15
                              То това копче го играе защита,предпазител невъзстановяем.При мен е здраво още.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Пневматичния перфоратор,някой пробвал ли го е?
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 13 потребители онлайн. 0 потребители и 13 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X