Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти от Лидл

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Инструменти от Лидл

    Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
    Я кажете, на този малкия акумулаторен флекс с дискове 115 мм на ,.Бош" няма ли са реже повече? 125 мм диск също става, ако се демонтира щита за искри...
    Щитът за "искри" е също щит за пръсти, очи и много други органи. Който има съмнения, може да попита един колега тук, как се режат пръсти.
    Не знам как имат кураж някои хора да работят без предпазител... Аз дори няма да го включа така.
    Сори за офтопика!
    Иначе, лично за мен, леките флексове под 900 вата са в пъти по удобни със 115, отколкото със 125. При тях не се търси мощност а компактност и лекота и да може да се работи удобно дори с една ръка.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Инструменти от Лидл

      Първоначално публикуван от Любенов Преглед на мнение
      Или след като се установи че елементите са нормални 18650, просто да си тунинговате наличните батерии с елементи с по голям капацитет?
      Задачата не е тривиална. Можем да си отворим отделна тема.

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Щитът за "искри" е също щит за пръсти, очи и много други органи.
      В интерес на истината не знам някой да е пострадал от флекс. Но аз само като видя диска и ме е шуууууубе.

      Коментар


      • От: Инструменти от Лидл

        Питай Чаро, Ясене. Как се работи без предпазител.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Инструменти от Лидл

          Няма да го питам.

          Коментар


          • От: Инструменти от Лидл

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            Питай Чаро, Ясене. Как се работи без предпазител.
            Нещо за Пат-Патаран имаше ...ама е оцелял
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • От: Инструменти от Лидл

              Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
              Нещо за Пат-Патаран имаше ...ама е оцелял
              То беше на дядо владо - и не с абразивен диск, а с диск за дрво. Там предпазител нямаше да го оправи.

              Коментар


              • От: Инструменти от Лидл

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Щитът за "искри" е също щит за пръсти, очи и много други органи. Който има съмнения, може да попита един колега тук, как се режат пръсти.
                Не знам как имат кураж някои хора да работят без предпазител... Аз дори няма да го включа така.
                Сори за офтопика!
                Иначе, лично за мен, леките флексове под 900 вата са в пъти по удобни със 115, отколкото със 125. При тях не се търси мощност а компактност и лекота и да може да се работи удобно дори с една ръка.
                Земляк, аз щитонвете от ъглошлайфите, които притежавам / 3 броя /, не съм ги демонтирал...Просто попитах, защото ми предстои покупка на малки дискове / диаметър 115 мм - 125 мм //
                Ъглошлайфът и рязането/пшлайфане с флекс,, сами по себе си не са опасни...Опасно става, когато някой ,,умен" реши да използва ъглошлайф д циркулярен диск, за да реже дърво...Това наистина е страшно...Но самите дискове за ъглошлайф, не могат да нанесат големи поражения по тъканите, в случай на изтърване на ъглошлайфа...Знам от опит..Vпреди близо 9 години се порязах леко при рязане на теракотна плочка за тераса..
                https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                Коментар


                • От: Инструменти от Лидл

                  Не могат я. Един приятел, стар майстор работеше без предпазител в работилницата. По цял ден, че правеше железни врати и куп други машинарии все от джилязо. Скрах му се, но ме отряза и ми показа как го държи за да не го удари в лицето ако се пръсне диска. Е, удари го в лявата мишница. Сега гледа внучета в Америка, но с една ръка. Лявата му ръка пак си е там да пълни ръкава, но е нацелил някакви нерви и не работи и не я чувства въобще. Парчетата летят със 70 метра в секунда.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • От: Инструменти от Лидл

                    Сега разбирам че на някои хора никога не им се е пръскал 115 мм тънък диск ,че даже с предпазител ,осколките болят.
                    За да не решите че съм некой светец,често злоупотребявам и почти винаги белите стават точно когато имам под ръка и очила и ръкавици,и понеже само за малко и между другото и хоп....

                    Забелязал съм че при определени работи вероятността да пострадаш от флекс е почти 100%.Например при рязане на кабелни скари ,едно че режеш на нивото на очите или гърдите,всичко което отрежеш само по себе си ,реже като нож.В такива случаи независимо колко градуса е ,всички ги задължавам да са с ръкавици и очила,дълги панталони и ръкави.

                    Има неща които не може да не свалиш предпазителя,но винаги с мисъл и подготовка.Както в инструктажа се казва....предварителна оценка на риска.
                    Последно редактирано от Roninn; 21-06-17, 20:20.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Инструменти от Лидл

                      Най лесно става белята като се реже нещо под напрежение, стар парапет примерно и метала стиска диска и хоп

                      Коментар


                      • От: Инструменти от Лидл

                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        ....Опасно става, когато някой ,,умен" реши да използва ъглошлайф д циркулярен диск, за да реже дърво...Това наистина е страшно...
                        Ако е стационарен и му намалиш оборотите става ли? Брой зъби, с/ без видия има ли значение?
                        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                        ......Но самите дискове за ъглошлайф, не могат да нанесат големи поражения по тъканите, в случай на изтърване на ъглошлайфа....
                        Особено и ако предпазните средства по теб са като на ония по инструкциите. Не че ги спазваме, тия не са с всичкия си щом и на цигарите има упътване как се отварят, кога и къде да хвърлиш фаса
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Инструменти от Лидл

                          125мм диск си влиза без проблеми в предпазителя. Преди малко ми се наложи да ползвам ъглошлайфа. Изключва се от температурата на батерията. Дойде един момент в който спря и не искаше да се пусне доста време. Батерията светеше зелено, сложих другата и довърших работата. Така мога да кажа че с работата днеска, която свърших, си изкарах парите на ъглошлайфа. Иначе трябваше да млатя с чук и секач или да опъвам около 100м кабел.

                          Коментар


                          • От: Инструменти от Лидл

                            Който иска да се трепе да се трепе.Тука говорим за машинки.Което ми напомня,че утре ще водя един колега да си купи маска.
                            Ще споделя после дали е читава.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Инструменти от Лидл

                              Тия 80м/с за какво са?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Инструменти от Лидл

                                Не разбирам френски,но ми се струва,че французина твърди,че и18 и 20 волтовите батерии са все 18.5.
                                https://youtu.be/q12aQ80wkF8
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X