Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на дограма

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ при избор на дограма

    По-ясно ще стане /надявам се/ след като покажеш някаква проста схемичка с отделните профили и контактните зони между тях, а също и към зида.

    Коментар


    • #32
      От: Помощ при избор на дограма

      Ето:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SDC13301.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5567664
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Помощ при избор на дограма

        Първоначално публикуван от Bistra1984 Преглед на мнение
        Моля помогнете ми да избера дограма за прозорците на терасата в кухнята. Трябва ми нещо, което да уплътнява добре и да е до 2000 лева. Сама жена съм и се чудя на какъв профил да се спра. Четох в интернет много, но така и нещо ми обягва......
        За да може да се отговори коректно на този въпрос, важни условия донякъде са тези от #4 , както и за каква квадратура става въпрос ,с колко отваряеми прозореца ще бъде и каква ще целта на самото остъкляване.
        Естествено 2000лв. може и да са достатъчни, но може и да не са.
        Това е дългосрочна инвестиция / не е като тапети или латекс-утре не ти харесат и ги сменяш/ и си заслужава малко повече средства, за да не съжалявате после.
        Във вашия случай,за предпочитане е ПВЦ дограма, но е от значение на кой производител ще се спрете, има евтини и скъпи -некачествени, но и малко по-скъпи но качествени.Не на последно място е и кой ще я изработи и как ще я монтира.
        Като заключение, до момента съм най-доволен, от ПВЦ-то на "Саламандър" но напоследък с цел сваляне на цената някои големи фирми които я предлагат, започнаха да я побългаряват.
        Ако се спрете на тази марка, мога да дам кординати на читава фирма, която съм ползвал три пъти, от която съм много доволен и не съм имал никакви проблеми.Успех.
        / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

        Коментар


        • #34
          От: Помощ при избор на дограма

          Това, което си нарисувал вероятно се отнася за дървена дограма. Като говорим за пвц или алуминиева дограма, касата е това, което си кръстил майка.


          Профилите от ляво на дясно са: каса, крило, стъклопакет, крило, делител, крило, стъклопакет, крило, каса, сиреч двукрил прозорец с неподвижен делител.

          Коментар


          • #35
            От: Помощ при избор на дограма

            Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
            Това, което си нарисувал вероятно се отнася за дървена дограма. Като говорим за пвц или алуминиева дограма, касата е това, което си кръстил майка.
            Аз нищо не съм кръщавал, така седят нещата откакто има изобщо дограма - нещо като 2000(две хиляди) години. Дограмата, дори и от „ве'ти кириши“ да е направена, се състои от едни и същи елементи. Някои от тях може и да се спестят, някои не. Освен за спестяване, разни детайли може да отсъстват по други - най-различни съображения. Например, тези стъклените врати/витрини, нямат и майка - по съображения за естетика (в този случай, търговците сигурно биха нарекли каса силиконовите уплътнения).
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #36
              От: Помощ при избор на дограма

              Не споря с дърводелците за дърводелските детайли и наименованията им. Питането беше за остъкляване на тераса. ПВЦ и алуминиева дограма са каса, крило и съклопакет или само каса и стъклопакет за неотваряеми части. А стъклените витрини имат "черна каса", не са само стъкла лепнати за стената.

              Коментар


              • #37
                От: Помощ при избор на дограма

                Касата си е каса, майката - майка (и така поред за целия набор) - независимо дали конкретно изпълнение ги включва, или не. Вратите/витрини, също невинаги имат „черна каса“ (както на жаргон се означават разни усилващи елементи) - само шарнири.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ при избор на дограма

                  Не е зле да попрехвърлиш някой и друг каталог с профили и аксесоари за която система пвц или алуминий си избереш и да актуализираш понятията, с които жонглираш за да не объркваш хората. Дори дървената дограма в днешно време е на същия принцип /справка "Камбера и син" примерно/. Каса, крило, делител -това са основните профили без значение от материала. Майки, фризове и други роднини останаха някъде в началото на миналия век в дърводелските работилнички на прадЕдо.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ при избор на дограма

                    Аз каталози прехвърлям непрекъснато.
                    Последното, за което го правя е образоване обаче. Като същевременно не се вълнувам от понятийната система на образовалите се по рекламни дипляни. Колкото и масово наистина да става това явление.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ при избор на дограма

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Аз каталози прехвърлям непрекъснато.
                      Последното, за което го правя е образоване обаче.
                      Това вече всички го разбраха...

                      Надявам се авторката на темата да се включи и да изясни критериите, за да се опитаме да сме и полезни, вместо да я пращаме при...майка и...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ при избор на дограма

                        Майката е най-важното нещо!
                        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ при избор на дограма

                          Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                          Майката е най-важното нещо!
                          Ай стига с категории от работилничката на баба ти. Виж к'во пише в лайфстайл дипляните - сега е фьешън с епруветки!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ при избор на дограма

                            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                            Майката е най-важното нещо!
                            На жената ли.....майката?
                            И после джипа как му викам....?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ при избор на дограма

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              ... - сега е фьешън с епруветки!
                              Щом и семката почнахме да я точим от скандинавско, егати и фешана ни прехвален.
                              п.п.там ни пълнят епруветките
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X