Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетен покривен прозорец (табакера)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сианга
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Колега виж и това предложение. Има размери и цени. Струват ми се малко по-евтини от Велукс. Все пак когато се предлага цялостна система - прозорец и монтажни елементи можеби си струват парите.
    Успех и дано намериш удовлетворяващото те решение.

    http://pvc-salamander.com/pokrivni-prozorci-cena.php

    Остави коментар:


  • prascho
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
    Може да се изработи или да се вземе друг, не от Велукс. Цената е така да се каже "различна" понякога, а гаранции пак си има.
    Трябва ли да се отваря, колко е наклонът на покрива, трябва ли да има щора, колко да топлоизолира (стъклопакет с три стъкла) и с какво е покрит и в кой край е? Щората, наклонът и отваряемостта влияят силно на цената.
    От Велукс колко поискаха - 550 лв?
    Прозорецът трябва да се отваря изцяло, понеже е единственото място за достъп до покрива. Наклонът е 25 градуса. Отворът се намира в "долния" край на покрива. Щора на първо време не е необходима, може би е добре да го има като опция. Задължително трябва да има възможност за монтаж на комарник, понеже през по-голямата част от годината ще седи "открехнат".
    Троен стъклопакет също не е необходим. Покривът е стандартен, скатен, греди с дъски върху които има изолационна мембрана и стандартни керемиди. Прозорецът гледа на юг. Помещението е сравнително изолирано - под дъските има каменна вата с пароизолация. На стените има вътрешна изолацоя с EPS.

    От дистрибутора на Велукс ми искат около 600 лв без монтажа, който възнамерявам да направя сам, ако се стигне дотам - имам известен опит, а имам и компетентни помощници, но все се надявам да намеря по-евтино решение.


    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Малко еретично ще прозвучи, ама преди да има Велукс тука, ги правехме от винкели и армирано стъкло на място.
    При интерес - телефона ми е в подписа.
    Забравих да спомена, че в момента е направно точно така - винкел и армирано стъкло, което искам да сменя тъй като няма никакъв изолационен ефект - направо се поставя върху рамка от дъски.

    Остави коментар:


  • ALEX_Z
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Освен Велуксите, другите които са надеждни са Факро.
    Иначе може и по старият тертип,както писа Пенчо,ако конденза няма да е проблем.
    Ако е много стръмен наклона,съм виждал и изпълнение с фасадни профили,но пак подчертавам за наклона.

    Остави коментар:


  • Пенчо
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Малко еретично ще прозвучи, ама преди да има Велукс тука, ги правехме от винкели и армирано стъкло на място.
    При интерес - телефона ми е в подписа.

    Остави коментар:


  • lodkar
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Мога да кажа повече само за правените, конкурента на Велукс не го помня - миналата година търсих това.

    Остави коментар:


  • cveta68
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    И мен ме интересува вариант хем евтин, хем надежден покривен прозорец. Ако не е удобно тук, моля за по-конкретна информация на ЛС!
    Благодаря!

    Остави коментар:


  • lodkar
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Може да се изработи или да се вземе друг, не от Велукс. Цената е така да се каже "различна" понякога, а гаранции пак си има.
    Трябва ли да се отваря, колко е наклонът на покрива, трябва ли да има щора, колко да топлоизолира (стъклопакет с три стъкла) и с какво е покрит и в кой край е? Щората, наклонът и отваряемостта влияят силно на цената.
    От Велукс колко поискаха - 550 лв?

    Остави коментар:


  • joe
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Най-евтиният прозорец на велукс е капандура която се отваря странично. Ползва се за изход на покрив, при необитаемо помещение. Виждал съм го монтирано и мога да кажа, че е доста качествено и ако не държиш на външния вид, става и за обитаемо помещение. Може би има по-големи загуби на топлина, от останалите прозорци, но това е само мое предположение. Провери в каталога на велукс, там има и цени. Търсиш модел GVT, по-големият размер би трябвало да стане. Допълнително можеш да спестиш от монтаж,ако не си съвсем вързан в ръцете. Има си ръководство с картинки за монтаж в кашона на прозореца. Дано да съм бил полезен.

    Остави коментар:


  • cveta68
    отговори
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
    Някой може ли да ме посъветва дали е възможно да се сдобия с евтин покривен прозорец (табакера)? Таванското помещение ще се използва за склад и малко за работа - нещо като временен кабинет, т.е. няма да се живее там и не е нужно да е перфектно. Има вътрешна изолация от вата на тавана и EPS на стените.

    Размерът на съществуващия отвор е 60 х 75 см, като може да се коригира по дължина, но не и по ширина, тъй като е между 2 греди.

    Навсякъде ми предлагат само "Велукс", което е доста над бюджета, който съм склонен да отделя. "Дограмаджиите", които съм питал до момента отказват да се заемат, тъй като не могат да дадат гаранция за изпълнението.

    Някакви идеи по въпроса?
    Проблемът най-често се явява с обшивките, които уплътняват фугата между покривния прозорец и покривната конструкция. За сега май само Велукс предлагаг надежден детайл и система. Без значение дали ще се живее в помещението или ще бъде склад, от покривния прозорец НЕтрябва да тече !

    Остави коментар:


  • Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Някой може ли да ме посъветва дали е възможно да се сдобия с евтин покривен прозорец (табакера)? Таванското помещение ще се използва за склад и малко за работа - нещо като временен кабинет, т.е. няма да се живее там и не е нужно да е перфектно. Има вътрешна изолация от вата на тавана и EPS на стените.

    Размерът на съществуващия отвор е 60 х 75 см, като може да се коригира по дължина, но не и по ширина, тъй като е между 2 греди.

    Навсякъде ми предлагат само "Велукс", което е доста над бюджета, който съм склонен да отделя. "Дограмаджиите", които съм питал до момента отказват да се заемат, тъй като не могат да дадат гаранция за изпълнението.

    Някакви идеи по въпроса?

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X