Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджетен покривен прозорец (табакера)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

    Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
    Може би точно това ще направя ако не намеря бюджетно решение за табакера. Като го смятахме излиза горе-долу на цената на прозорец от Велукс. Повече занимавка е, а целта е да се инвестират колкото се може по-малко средства и време.
    Само да ти обърна внимание, че все пак при табакера влиза повече светлина.

    Коментар


    • #17
      От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Сложи троен стъклопъкет на мястото на армираното стъкло.
      Какъв процент е площта на прозореца от площта на покрива?
      Всъщност в момента прозорецът представлява една "рамка" с армирано стъкло, която стои свободно върху друга "рамка" от дъски облечени с ламарина. Даже и панти няма Площта на покрива в частта на помещението е около 25 м2, а прозорецът е около 0.45 м2


      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
      Само да ти обърна внимание, че все пак при табакера влиза повече светлина.
      За това не бях се замислял. Благодаря! Наистина е хубаво да влиза колкото се може повече дневна светлина тъй като в помещението ще се работи. Продължавам с проучването.

      Като цена ми пасва серията VLT на Velux, но тя е предназначена за необитаеми помещения - изработена е от алуминий и със сигурност ще има сериозен конденз, което се опитвам да избегна.
      "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

      Коментар


      • #18
        От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
        Всъщност в момента прозорецът представлява една "рамка" с армирано стъкло, която стои свободно върху друга "рамка" от дъски облечени с ламарина. Даже и панти няма Площта на покрива в частта на помещението е около 25 м2, а прозорецът е около 0.45 м2




        .
        Значи може да промениш до ококло 4% от загубите Струва ли си?

        Коментар


        • #19
          От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

          Търся варианти, които са по-евтини от Велукс, за два прозореца на скатов покрив. Две са стаичките (ще е с опция за спане) - 8 х 4м, камък и тухла; 2.10м на страна (скат). Има и странични прозорци.
          Кое е по-добро като цена/качество и какъв размер ще препоръчате? Велукса идват скъпи.
          За монтажа може ли сам да се справи човек (сръчен)?


          Странично, тента или с централна ос?
          Понеже ще полагаме сега гредите се чудим през колко да са 50, 60, 70см...

          ПП: За стойка за слънчева инсталация (вода) - може ли постфактум да се пробият керемидите с боркорона или от сега да го предвидим?

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04_maistorplus_pokrivni_prozorci.jpg
Прегледи:1
Размер:45.4 КБ
ID:5821550
          Последно редактирано от hakama; 29-09-19, 09:19.

          Коментар


          • #20
            От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

            Първоначално публикуван от hakama

            ПП: За [B
            стойка за слънчева инсталация[/B] (вода) - може ли постфактум да се пробият керемидите с боркорона или от сега да го предвидим?....
            За стойката на солара,не е необходимо да се дупчат керемидите.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #21
              От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

              Зависи какъв е солара!Професионално се поставят чакащи елементи под керемидите ,за да не поемат керемидите никаква тежест и каквото и да било натоварване,освен по предназначението си.Това говориме за много години без касвито и да било проблеми.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

                Аз даже в подпокривното съм слагал стойките на плочата анкерирани и излизащи през покрива през конкретният покривен елемент спрямо марката керемиди.
                Хептем и покрива да не се товари.Ама както каза колегата всичко зависи от солар и покрив.
                Примерно брамак имат солар дето се вгражда в самият покрив е такова
                Ама има и мнооого други варианти и решения.
                Няма страшно в умирачката...
                Страшното е да си жив!...

                Коментар


                • #23
                  От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

                  Точно така !На керемидите монтаж само на полиетиленови колектори тип "воден килим",защото са леки и с подходящи дюбели и качествен силикон става ,защото те лежат на керемидите!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

                    Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                    Търся варианти, които са по-евтини от Велукс, за два прозореца на скатов покрив. Две са стаичките (ще е с опция за спане) - 8 х 4м, камък и тухла; 2.10м на страна (скат). Има и странични прозорци.
                    Кое е по-добро като цена/качество и какъв размер ще препоръчате? Велукса идват скъпи.
                    За монтажа може ли сам да се справи човек (сръчен)?


                    Странично, тента или с централна ос?
                    Понеже ще полагаме сега гредите се чудим през колко да са 50, 60, 70см...

                    ПП: За стойка за слънчева инсталация (вода) - може ли постфактум да се пробият керемидите с боркорона или от сега да го предвидим?

                    [ATTACH=CONFIG]996912[/ATTACH]
                    Не те съветвам да рискуваш с калпави прозорци.
                    Цените са почти изравнение.Аз лично монтирах 8 прозореца Рото(конкурента на Велукса) на две големи стаи.
                    Тези разстояния между ребрата ми се струват много малки.Според мен слагай на 50 или 60 обикновенно на където ще е прозореца трябва да е повече.Не по малко от 80-90 примерно.Това е светло разстояние между ребрата.И като сложиш прозореца който има рамка обшивка... ми направо нищо няма да остане...
                    Освен това ако погледнеш статистически цените ще видиш непропорционални цени.Примерно можеш да сложиш един голям прозорец който е равен на 3 малки..
                    Категорично не се правят компромисии с това - ще плачеш после и цените на щетите са жестоки...
                    То не че ако платиш много ще имаш гаранция...Много са незнаещите експерти.А за успешното функциониране има значение къде точно на покрива е монтиран прозореца(площа над него, район в България и други).Ако проникне малък теч само щетите ще са ...а лесно прониква вярвай ми..Особено с тези катаклизми...
                    Аз лично монтирах "Рото" щото не ми хареса заключването на Велукса както и обшивката му и ред други подробности.
                    Абе много особености има.. Иначе на брошурката изглежда супер и едва ли не плащаш и няма проблеми..Ама има...
                    Най глупавото е да купиш прозорци и да търсиш кой да ти ги монтира или да ги монтираш сам(ако не знаеш как).Препоръчвам човека който ще ги монтира той да ги купи или избере(щото си е комплект прозорец обшивки и други) и после той да носи гаранция.Да знаеш кого да биеш после.Изобщо да няма оправдания после...
                    П.П
                    Не мога да отрека че е супер гъзарско.На практика спиш и гледаш звездите..Много е...романтично..Даже и като сняг вали.Дъщеря ми е влюбена буквално.
                    Не устоях и на изкушението вместо два големи да сложа 3 по малки в редица..Невероятно красиво е.Обшито с дървени панели...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Бюджетен покривен прозорец (табакера)

                      Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
                      Търся варианти, които са по-евтини от Велукс, за два прозореца на скатов покрив. Две са стаичките (ще е с опция за спане) - 8 х 4м, камък и тухла; 2.10м на страна (скат). Има и странични прозорци.
                      Кое е по-добро като цена/качество и какъв размер ще препоръчате? Велукса идват скъпи.
                      За монтажа може ли сам да се справи човек (сръчен)?


                      Странично, тента или с централна ос?
                      Понеже ще полагаме сега гредите се чудим през колко да са 50, 60, 70см...

                      ПП: За стойка за слънчева инсталация (вода) - може ли постфактум да се пробият керемидите с боркорона или от сега да го предвидим?

                      [ATTACH=CONFIG]996912[/ATTACH]
                      Ако имаш странични прозорци и достъп до покрива,спокойно слагай фиксирани.Ако нямаш друг достъп,поне единия трябва да вариант 3.Аз съм с 4 покривни прозореца и за три години съм мил само кухненския,отвън.Продъжавам да твърдя,че за стойките за солара не е необходимо да се дупчат керемидите!Ако наистина се наложи,бележиш,сваляш и пробиваш или режеш с малък ъглошлайф.Успех!
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X