Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Абсурди в БАНЯТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Абсурди в БАНЯТА

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Пешо и Кире са си Пешо и Кире - могат да са "свободно летящи", може и да са през фирма/посредник/буфер/, но именно и точно те са тези, които вършат работата (добре, или зле) при всички случаи. Всичко, което съм казал, е че именно от техните способности (или не) зависи какво ще се случи, а не от каквито и да е лепенки около тях.
    Тези двамата, ще направят всичко за което им се плати, при единственото условие - да са в състояние. А, ако не са в състояние - към колкото и гръмка, и претенциозна структура да принадлежат, пак няма да го направят...
    Да бъдат обвързани (реално) с гаранационни задължения, не е нито по-трудно, нито по-лесно от какъвто и да е друг субект.

    Ако някой сам е убеден, че собствените му работници, се нуждаят непрекъснато от личен контрол - значи е от отбора на разбиращите от строителство дотолкова - доколкото, да съберат от пиацата барабите и да разчитат на надзиратели и пр. "косвени специалисти".
    Съвсем друг е случаят, в който клиента държи да упражнява контрол. Но тогава и десет надзирателя с бичове да се поставят, веднага лъсва факта, че "плочкаджията" маже лепилото откъм глазираната страна на плочките...
    Явно трябва да се канализира дискусията по темата-а тя е за очевидни недомислици по замисъла на показаните снимки.Тук не става дума за паднали плочки или протекла връзка-т.е. майсторската отговорност.Изначално липсва мислещото техническо лице ,което трябва да даде на майстора указания как да работи и после да го изконтролира.
    А по нашите земи ,някой колега вече по-горе писа , че не е модно да се плаща за логистиката-било то проект /организатор/ инв. контрол. Абсолютно е прав.
    Гръмкото название "майстор",от 09,09,44г. е без покритие.Наскоро прелистих "Правилник на занаятчията" от 1937 г. ако не се лъжа.За повечето строителни занаяти,срока за обучение за 1 степен-т.е. чирак-калфа е 3 /три/години.За следващата калфа-майстор -още три.Това са правила заимствани от Германската политехническа школа.Ако някой има възможност да го издири и публикува тук, мисля че ще е много полезен.Нивото на подготовка на тези хора е видно в сградите от 30-те и 40-те години.
    Е ,няма как сегашните работници да имат пространствено виждане, архитектурни познания, и ред други,без да са прочели една строителна книга,или без да са отишли на едно изложение.Поради което се налага намесата на техническия кадър/не кафеджийки и секретарки/.
    А ако някой все още мисли , че работниците му нямат нужда от контрол,и че няма нужда от лейтенатите/т.е. техн. ръководители/,го съветвам незабавно да си направи цялостна ревизия на качеството на дейноста,ако държи на клиентите си.

    Коментар


    • #62
      От: Абсурди в БАНЯТА

      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
      ...Е ,няма как сегашните работници да имат пространствено виждане, архитектурни познания, и ред други,без да са прочели една строителна книга,или без да са отишли на едно изложение.Поради което се налага намесата на техническия кадър/не кафеджийки и секретарки/.
      А ако някой все още мисли , че работниците му нямат нужда от контрол,и че няма нужда от лейтенатите/т.е. техн. ръководители/,го съветвам незабавно да си направи цялостна ревизия на качеството на дейноста,ако държи на клиентите си.

      Общо взето съм напълно съгласен. Особено със това, че много голяма част от евентуалните възложители правят всичко възможно да спестят някой лев и го правят по най-неадекватния начин (правят се на ударени и очакват някой да им предостави проектирането без пари). С което предпоставят големи неразбории впоследствие, които неразбории са напълно предвидими за кадърната част от "ПешоиКире-тата" (която пък от своя страна, не е в крайна нужда от поръчката на някой "измекяр") и затова такива клиенти са великодушно предоставени на другите Пешо и Кире и свитата им от кафеджиийки. Това, за сегашните работници-илитерати, може би се отнася за споменатите бараби от пиацата - Моите, аз си ги уважавам и те си го заслужават!

      По-добрата позиция е клиентите да държат на теб - вЕрвай ми...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #63
        От: Абсурди в БАНЯТА

        Eдиници са тея "Пешо и Кирета" които като разгледат един проект им става ясно какво трябва да правят и да се оставят на спокойствия и без контрол за да си свършат работата. Моите не ги изпускам изобщо от постоянен контрол може би щот не си разбирам от работата, а пък тези с по няколко човека фирма занимаващи се с некви козметични ремонти неща които са доста далеч от сериозното строителство, който иска да си ги оставя на воля, аз не мога, но като се съберат 100 човека на обект със различни специалности тези дето разчитат на "Пешо и Кире" първи ще изреват на умряло, защото "шедьоври" ще има и то много и ми е жал за инвеститора кой ще му покрие загубите. Ама тогава няма да има време да си търсят подходящите техн. ръководители защото със сигурност отдавна ще са аут от обекта за разлика от тези които разбират от футбол, жени а и строителство за цвят. Другия неприятен момент е че "Пешо и Кире" по презумция нямат навика да си направят елементарна сметка колко и какви материали и инструменти ще им трябват и може да им станеш линейка за пръмък отмък на по горните неща, просто тези хора нямат и най-малка бегла представа от общата картинка на последователноста а си гледат на парче тяхното.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #64
          От: Абсурди в БАНЯТА

          ........Съжалявам за проблемите ти около въпросното жилище, но не позволявай, те да изкривяват възприятията ти, относно обективната реалност.
          Нямах никакви проблеми по ремонта на жилището,защото знаех какво искам.
          Възприятията въобще не са ми изкривени.Има богове в отделни области,но не и върховни такива.
          Широки специалисти имаше по социализЪма.
          На един обект изпълняван от лицензирана фирма водопроводчика нагряваше ПВЦ със запалени вестници.На въпроса Защо?отговори:То така става най-добре.
          Последно редактирано от Krelion; 02-06-11, 17:30.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #65
            От: Абсурди в БАНЯТА

            Не очаквах снимките да предизвикат такава дискусия . С темата исках да се опитам да покажа до къде може да стигне липсата на предварителен план . С един от последните ми клиенти 6 часа избирахме тоалетна чиния и биде и чак не ми се говори колко време ни отне да обиколим една камара магазини за плочки и душ кабина . Общо взето преди да почнем нещо да правим три дни само купувахме и обикаляхме по магазини . Когато всичко е купено предварително лесно може да се планира и нагласи без подобни изпълнения .
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #66
              От: Абсурди в БАНЯТА

              Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
              Eдиници са тея...
              Може би са единици, но съвсем не е като да ги няма. И никакъв проблем не е да работиш точно със такива - достатъчно е да знаеш какво искаш и да уважаваш това, което те искат!
              Строител съм. Довършителните работи и ремонтите (около които се върти темата) не са ми "стихията". Правя и такива - луксозни и свръхлуксозни, след много кандърми, препоръки и гаранции относно клиентите. Занимавам се със промишлено строителство (все още, в тази държава има и такова) съвсем съзнателно пропуснах "бума" на жилищното строителство и не съм приемал поръчки свързани със строителството на MALL-ове (приемам тези неща, под достойнството на професионализма ни). Разбира се, имам назначени и технически ръководители, но това са хора (също доказали се пред мен професионалисти), занимаващи се с организацията на по петдесет души (със всички подробности, произтичащи от това) а не да гледат в ръцете на по трима "майстори" (от пиацата)!!!
              Последно редактирано от davc; 02-06-11, 20:18.
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #67
                От: Абсурди в БАНЯТА

                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                да обиколим една камара магазини за плочки
                И това не помага. И моите така избираха и каквото избраха не пожелавам на никой да го види. То си е до вкус де, но в такива случаи трябва дизайнер и то не такъв като инджинерите и докторите.
                Като знам какъв инжинер съм не смея да отида на доктор!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #68
                  От: Абсурди в БАНЯТА

                  Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                  Не очаквах снимките да предизвикат такава дискусия . С темата исках да се опитам да покажа до къде може да стигне липсата на предварителен план . С един от последните ми клиенти 6 часа избирахме тоалетна чиния и биде и чак не ми се говори колко време ни отне да обиколим една камара магазини за плочки и душ кабина . Общо взето преди да почнем нещо да правим три дни само купувахме и обикаляхме по магазини . Когато всичко е купено предварително лесно може да се планира и нагласи без подобни изпълнения .
                  Точно за това казвам,че много от клиентите не знаят какво искат.За средна цена на баня3000лв,50лв за проект са нищо.
                  Дизелов Jeep, не е Jeep.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X