Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся-Предлагам работа

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търся-Предлагам работа

    Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Някой предлага ли нещо като за втора работа в София?
    Нещо за половин смяна след 18:00 часа .. примерно
    Или един ден от уикенда.

    Обща физическа работа, без престъпна дейност.

    Публикувайте отговор

    Коментар


    • От: Търся-Предлагам работа

      Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
      Колко време след като замина в Германия започна тази работа? Какво трябваше да можеш и знаеш, за да я започнеш? И защо не работиш тук във филиал на немска фабрика, а отиде там? В Англия читавите оператори на ЦПУ фреза получават над 20 паунда на час, но в трите завода, в които съм ходил, нямаше нито един нашенец на такава работа.
      Нищо не става от днес за утре. Англичаните са чешити(предполагам и германците са така) и не приемат на думи "Ти знай'ш ли кой съм...". Или те знаят "кой си" със съответните документи и референции, или си никой и почваш от най-ниското стъпало докато се докажеш ... И над 20 паунда на час ми се вижда "леко" преувеличено. До преди година работех в тая сфера и не помня да съм виждал заплата над 13-15.
      https://www.totaljobs.com/jobs/CNC-P...320026366079_b
      Надявам се не бъркаш програмист с оператор, ама и за програмист май няма такива оферти.
      https://www.totaljobs.com/jobs/cnc-m...320016311191_b
      П.П. Практически е доказано, че е по-добре да работиш в немска (или каквато там) фабрика, вместо във "филиал" в България. Защото рЕзко филиалите придобиват български манталитет на управление и заплащане като стъпят на родна земя ....
      Последно редактирано от kuzdov; 19-10-19, 07:29.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Търся-Предлагам работа

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Нищо не става от днес за утре. Англичаните са чешити(предполагам и германците са така) и не приемат на думи "Ти знай'ш ли кой съм...". Или те знаят "кой си" със съответните документи и референции, или си никой и почваш от най-ниското стъпало докато се докажеш ... И над 20 паунда на час ми се вижда "леко" преувеличено. До преди година работех в тая сфера и не помня да съм виждал заплата над 13-15.
        Надявам се не бъркаш програмист с оператор, ама и за програмист май няма такива оферти. П.П. Практически е доказано, че е по-добре да работиш в немска (или каквато там) фабрика, вместо във "филиал" в България. Защото рЕзко филиалите придобиват български манталитет на управление и заплащане като стъпят на родна земя ....
        Именно! в 99% от случаите отиваш там и нито "майсторлъкът" ти е майсторлък, нито заплатата е такава, каквато се говори тук, нито работата е такава, на каквато си свикнал.

        Мой приятел, 15години тук беше ел.поддръжка в завод, и постоянно се оплакваше колко много работа има когато веднъж в месеца се развали някоя машина.
        Преди 12 години замина за Англия и първото му връщане в отпуска беше на третата. И точно той започна да ми обяснява : "Абе вие тук не сте научени да работите!"
        В миналото ще остане, каквито сме били...

        Коментар


        • От: Търся-Предлагам работа

          Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
          Именно! в 99% от случаите отиваш там и нито "майсторлъкът" ти е майсторлък, нито заплатата е такава, каквато се говори тук, нито работата е такава, на каквато си свикнал.

          Мой приятел, 15години тук беше ел.поддръжка в завод, и постоянно се оплакваше колко много работа има когато веднъж в месеца се развали някоя машина.
          Преди 12 години замина за Англия и първото му връщане в отпуска беше на третата. И точно той започна да ми обяснява : "Абе вие тук не сте научени да работите!"
          Ми,то е според зависи-моита първа отпуска беше на 4-тия месец,щото сменях фирмата.От не клалифициран труд,към нещо от това дето цял живот съм го работил.Определено нямам някакви немски,англииски или др.евросертификати за професионална клалификация.Отне ми година и седем месеца,да се преместя на сегашната работа-времето в което изкарах езиков курс.
          И да си призная,никога не съм работил по-малко,от понеделник до петък,от 8.00 до 17.00 с един час пауза.В България нямаше събота,нямаше неделя...
          Като направиш два-три дни пробна работа и ставаш,на интервюто е съвсем нормален върос "колко очакваш да получаваш".Работи се на твърда заплата + бонуси.

          П.П. Може би е добре, последните страници да се отделят в отделна тема.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • От: Търся-Предлагам работа

            Познат облицовчик плочки,разправя:"Отидох в Швеция като развит ,мн .добор майстор от тука ,като почнах работа там ,разбрах че нищо не знам!Работих 11 години станах мн.добър майстор за там ,с фирма и професионално оборудване !Дойдох си за малко тука и пак разбрах че нищо не знам!Строителството тука е абсолютно скъпо и с много излишни технологии и неправилно изпълнено .Явно пак ше требва да се свиква,ма.не за дълго"Те така ,с тукашните работни операции.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Търся-Предлагам работа

              Тъй като чета още няма дефиниция на какво викате работа, кое е качествено, и т.н. Ама нали някой да е крив що била темата оцапана, нямам против па да съм аз, свикнал съм. Като заключват темите у политиката и почваме тука. Иначе много яко, разпитвали и за личен живот по интервютата, за колосалната сума от 30 лева надница, че и отговорности на всичко отгоре. Веднъж за малко да подходя грубо с един такъв, ама ми дойде друг акъл. Почнах аз да го разпитвам за личния му живот. Като продължих да разпитвам и за мениджмънта нагоре, та се усети. Най-яко е да намериш 25 годишен с вишо, актуална специализация, 10 години стаж, 3 деца, ипотека и 3 заема, женен естествено, па ако има 2 жени още по-добре. Ако намерите някой такъв да става всеки ден за минимална заплата - пращайте го насам, нали все сте недоволни от персонала. Не ми трябва служител, ама ще го показвам за пари, да види народът, че и такива мистични създания има. Те ти бизнес план.

              Коментар


              • От: Търся-Предлагам работа

                Първоначално публикуван от Emilppp Преглед на мнение
                Именно! в 99% от случаите отиваш там и нито "майсторлъкът" ти е майсторлък, нито заплатата е такава, каквато се говори тук, нито работата е такава, на каквато си свикнал. Мой приятел, 15години тук беше ел.поддръжка в завод, и постоянно се оплакваше колко много работа има когато веднъж в месеца се развали някоя машина.
                Преди 12 години замина за Англия и първото му връщане в отпуска беше на третата. И точно той започна да ми обяснява : "Абе вие тук не сте научени да работите!"
                Заплати има всякакви. Но дори и минималната е достатъчна да се живее прилично и да се спестява, там е основната разлика. А който си е научен да работи и не се скатава ще се оправи навсякъде, независимо дали има нужната квалификация в момента. Когато пристигнах в УК първата ми работа беше на поточна линия за торти. Хабер си нямах как се правят торти промишлено, но за няколко дни се научих. Останах там 3-4 седмици и започнах друга работа като оператор на преса. 400 и 1000 тонна преса не бях виждал и на картинка, още по-малко как се работи с листов материал и матрици, ама се научих за няколко дни. Понеже правихме детайли за Дифендър като го спряха и ни съкратиха, та станах оператор на заваръчен робот за шасита. Познай дали съм и сънувал даже как се правят шасита. Е и там се научих и пак бях от най-добрите. После реших да сменя попрището, изкарах курс и се явих на изпит за Е категория. Преди това даже не бях влизал в кабината на ТИР. Е, издържах си изпита, взех си книжката и от тогава работя това. Карал съм хладилно ремарке, пилещарско (жива стока), самосвал, в момента съм на ремарке със странични завеси. При всеки тип работата е коренно различна и единственото общо е, че ги тегли камион. Междувременно съм работил и в трафик мениджмънта в пътно строителство, аранжирал съм витрини и какво ли още не. Има ли желание, всичко се научава стига да има поне малко акъл и да не го мързи човек (поне не прекалено много )
                П.П. Колкото до отпуските, ако работиш на договор се полагат 2,5 платен отпуск за всеки отработен месец и ти се заплаща пълната надница като за 40 часова седмица. Когато пристигнах бях взел на заем 700 евро от сестра ми и имах още около 600 паунда мои. Първата ми работа беше да си купя кола за 370 паунда и да си платя застраховката и данъка. С квартира, храна и едно-друго за седмица - две хвръкнаха. След 4-5 месеца се прибрах в отпуск със спестени около 4000 паунда, като междувременно плащах битовите сметки на семейството си в България, изплащах кредит и си върнах заема на сестра ми. Та не е като да не се изкарват пари даже и без да си топ-специалист и велик майстор ....
                Последно редактирано от kuzdov; 19-10-19, 14:34.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Търся-Предлагам работа

                  Нещо ме гложди. Ако излъжа, че съм семеен с деца и ипотека - могат ли да ме изловят после по документи? Не, че ще ме уволнят ако не се оженя, ама лъжата си е лъжа, аз не практикувам. Наясно съм, че ако деца жена и банка те държат за топките си много по-работлив и търпелив, и затуй питат. Питам за следващи интервюта, явно личният живот дава доста точки при преговора с потенциален работодател. Някога пишеше семейно положение в паспорта, обаче в личната карта вече няма такива доноси. Сума ти статии има в нета как да се държиш по интервюта, ама никой не се е сетил за личния живот да напише какво да казваш.

                  Коментар


                  • От: Търся-Предлагам работа

                    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                    Нещо ме гложди. Ако излъжа, че съм семеен с деца и ипотека - .
                    Ако ще лъжеш - по добре е семеен с деца, без кредити и с кинти в акции или на влог.

                    Коментар


                    • От: Търся-Предлагам работа

                      Напротив, дори тук съм мяркал такива мнения. Тия с ипотека са за предпочитане. Някаква нова мода било да питат и за такива неща. Като ти писне и се издървиш на някой шеф идиот - после може да ти вземат апартамента. От колегите както само аз съм без кредит и шефът с години не успя да го запомни. Все влага в довод - като ти е гласувала банката доверие, значи може да носиш отговорност, нещо в тоя контекст.

                      Коментар


                      • От: Търся-Предлагам работа

                        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                        . Все влага в довод - като ти е гласувала банката доверие, значи може да носиш отговорност, нещо в тоя контекст.

                        Доверието от страна на банката е хубава работа, ако ти е издала златна кредитна карта.
                        Ипотеката е съвсем друга бира.

                        Коментар


                        • От: Търся-Предлагам работа

                          Пробвай да изтеглиш не ипотека, ами дори дребен потребителски кредит, ако нямаш постоянен трудов договор с поне 6 месеца история. И то с приличен доход, щото на минимална заплата пак не дават. Ходи им обяснявай, че получаваш останалите под масата. С граждански договор или самонает хич не дават. Ако нямаш шеф - за банките в кредитния отдел си персона нон грата. Затуй бързите кредити цъфтят и вържат, щото банкерът ти дава чадър когато не вали.

                          Коментар


                          • От: Търся-Предлагам работа

                            Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                            Пробвай да изтеглиш не ипотека, ами дори дребен потребителски кредит, ако нямаш постоянен трудов договор с поне 6 месеца история. И то с приличен доход, щото на минимална заплата пак не дават. Ходи им обяснявай, че получаваш останалите под масата. С граждански договор или самонает хич не дават. Ако нямаш шеф - за банките в кредитния отдел си персона нон грата. Затуй бързите кредити цъфтят и вържат, щото банкерът ти дава чадър когато не вали.

                            Няма какво да пробвам. От 25 години не съм на трудов договор. Последно ползвах заем преди 10.11.1989г. - тъй наречения "младоженски заем" 2х 5000лева - за мен и жената. Ама не защото ми трябваше, а защото го даваха. След време го изплатих със седмична заплата.
                            Под масата не получавам нищо и никога не съм получавал, но за сметка на това съм плащал 40% ДОД, както и 15% ергенски данък.

                            Съвета ми е - стига рев в нета . Наблегнете на образование. В 2020г. няма как да очакваш кинти от блъскане с чУко и кирката. щото накрая става така, че всяка жаба трябва да си знае гьола.

                            п.с Нищо лично.

                            п.п.с. Киров, киров, мъчно ми е за теб.

                            Коментар


                            • От: Търся-Предлагам работа

                              Пенчо, до колкото разбирам, по тукашния форумен жаргон - рев казвате на всичко, с което НЕ сте съгласни. Или което не разбирате. Къде видя рев пък сега? И за какво ти е мъчно за мен, като си нямаш дори бегла идея за основни мои параметри. Образованието ми е много вероятно да е далеч по-актуално от твоето, предполагам от ВМИ Ленин. Дето основния ви изпит е бил история на БКП, и тогавашните даскали са казвали, че докато не го вземеш си кандидат студент. Инфото за кредитите ми е от първа ръка. Дори доходи от наем не признават, нотариално заверени, ако са за под 5 години сключени. Също така ти бидейки наследник на голямото софийско добрутро - я си видял и 1/10 от туй което аз съм измизерствал, я по-малко и от десета. Няма лошо да се родиш със сребърната лъжичка в устата, ама не разбирам що постоянно ме преследваш за убежденията ми. Очакваш абсолютно всички да се казват Пенчо ли? Как ще се различаваме тогава?

                              Коментар


                              • От: Търся-Предлагам работа

                                Аз спирам. Явно говорим на различни езици.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X