Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся работа в чужбина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Търся работа в чужбина

    Първоначално публикуван от roki77 Преглед на мнение
    А на запад как са фактите с техните заплати,кеш ли си купуват жилища или стават и те роби на банките?
    Ами то мащабите са различни. Едно е с заплата от 4-5000 eu да ставаш роб и да купуваш собственост за 300 - 400 000 евро. Нали в крайна сметка, живот и здраве като го изплатиш си имаш инвестиция на стойността на имота...

    Коментар


    • #32
      От: Търся работа в чужбина

      Стойноста на имотите за последните 5 години (изкл. някои части от източната част на Германия - там е по-малко) са се увеличили с 20 %. Съответно и наемите. При лихви от 2 % за ипотечни кредити, както спомена колегата... Така, че вече си на печалба... При наем от 5 години, за малко жилище - 50-60 м2, купено на по-ниски цени, вече е изплатено на 1/2... А търсенето, многократно надвишава предлагането - та така...

      Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
      с заплата от 4-5000 eu да ставаш роб и да купуваш собственост за 300 - 400 000 евро.
      4-5 бона нето или бруто а за тия 300-400 х. може да се намери перфектна къща, която примерно в/около София вече би струвала повече, ако вкл. и другите фактори... Тук в примера по-горе, споменах за "малко" жилище - съответно на доста по-ниска цена...
      Последно редактирано от ivied; 28-05-17, 16:52.

      Коментар


      • #33
        От: Търся работа в чужбина

        Докато питаш по форуми няма да стане.
        А и каквото да казваш и мислиш сега, после ще е малко по-различно. Но пиши, след време може сам да видиш как ти се е променило мнението.
        Повечето плюсове в чужбина наистина ги има, но има и минуси и трудни решения и пр. Така че разликата с България, всеки я оценява за себе си.

        За имотите е така. Но и там не е съвсем просто ако тръгваш от нулата. Още по-сложно е, ако не си убеден че там ти е мястото за години напред. Никой обаче не може да ги направи вместо теб нещата и да вземе нужните решения.
        Щото живота не е само материално осигуряване, а цялостно усещане.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          От: Търся работа в чужбина

          Нищо ново под слънцето,балона отново се надува след като му сложиха няколко временни лепенки.
          Но следващият път няма да фъсне като 2008г. а ще гръмне както никога до сега.

          За въодешевените от ниските нива на лихвите в момента ще кажа следното,всеки който се занимава с така наречената спекулативна търговия на финсовите пазари знае това основно правило,след спад следва възходящо движение.
          В този случай и тъй като е стигнало минимума следва възходящо движение до нива на нов връх а не корекционно движение на предходното.
          И това възходящо движение вече започна след като ФЕД повиши лихвите и не само това ами в прав текст заяви намерение да ги повиши няколко пъти в периода до 2020г.
          А и споменаха че можело да се наложи шоково вдигане на лихвите ама те не искали така да става.

          Така че пичове тази промоция е към своя край!

          А защо ли златото се е засилило към нов връх,историята показва че златото поскъпва по време на криза.

          Както ми е лафа,аз много не разбирам и само така си говоря,но мнението ми е издържано не само на база финансови пазари а и на много други различни и разнообразни фактори.

          Коментар


          • #35
            От: Търся работа в чужбина

            На "средния" човек, визирам в немскоговорящите страни, не му пука, много много от разни спекулации... Тук има силно регламентиран сектор и истинска социална държава - с всички +/- от това...
            Та, ако той си е купил жилище на цената на чисто ново БМВ 5 серия с 1/2 екстри (подчертавам не с всичките) него го устойва, че след 5-10 години то ще струва повече от чисто нова 7-ца с всички екстри...
            Докато колата (не че не си купуват и коли) след 5-10 г... ще е на цена

            Коментар


            • #36
              От: Търся работа в чужбина

              Понеже се занимавам със почти 100% същите работи като Glow пуснал темата, съжалявам за това че търсиш начин да напуснеш родината.Може би това заслужава тая скапана държава.
              Аз не мисля да напускам ,а трябва.
              От над 20 години работя това,от 1 г.със собствена фирма,пукам се от работа,имам клиенти на които отказвам,до обяд в петък имах над 40 разговора,записвам заявки за месец и повече който може да чака.
              И...като си покрием разходите ,данък печалба,банковите таксички,наем офис,ток,вода, интернет,разплатим се със доставчиците и т.н Ни остават две средни работни заплати на човек.
              Труда не е оценен в тая държава.Да работиш по 12 часа всеки ден,понякога без почивен ден цял месец ,няма събота и неделя.Имаше години в които съм си купувал нова кола,сега за да го направя трябват лишения,ми няма как да стане.
              Та напълно го разбирам ​Glow
              А какви пенсии ни чакат само в Бг....мечта.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Търся работа в чужбина

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Понеже се занимавам със почти 100% същите работи като Glow пуснал темата, съжалявам за това че търсиш начин да напуснеш родината.Може би това заслужава тая скапана държава.
                Аз не мисля да напускам ,а трябва.
                От над 20 години работя това,от 1 г.със собствена фирма,пукам се от работа,имам клиенти на които отказвам,до обяд в петък имах над 40 разговора,записвам заявки за месец и повече който може да чака.
                И...като си покрием разходите ,данък печалба,банковите таксички,наем офис,ток,вода, интернет,разплатим се със доставчиците и т.н Ни остават две средни работни заплати на човек.
                Труда не е оценен в тая държава.Да работиш по 12 часа всеки ден,понякога без почивен ден цял месец ,няма събота и неделя.Имаше години в които съм си купувал нова кола,сега за да го направя трябват лишения,ми няма как да стане.
                Та напълно го разбирам ​Glow
                А какви пенсии ни чакат само в Бг....мечта.
                Това е защото не си с някоя "държавна поръчка" х10 на цените.Тогава ще е друго.

                Коментар


                • #38
                  От: Търся работа в чужбина

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Това е защото не си с някоя "държавна поръчка" х10 на цените.Тогава ще е друго.
                  Това така, ама държавните поръчки не са за обикновените хора... И колелото пак се завърта...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Търся работа в чужбина

                    То никога не е спирало.Боклука винаги изплува(нямам обяснение как,наистина).
                    За себе си мога да кажа:
                    С жената сме на работа.И пак,ако трябва да си купя кола сега,бих се озорил(защото няма да е за 5000лв,по ред причини,но няма и за 20 000).Ще трябва да отида до банката.За близо 10г,имам само 25 дни болнични.
                    И пак на моменти бюдежта е изпилен на макс.И двамата сме инвестирали в образование,допълнителни квалификации и т.н(и продължаваме).
                    Е,как да искам да остана в тази тиня?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Търся работа в чужбина

                      Айде сега глезотии,за какво ти е кола пьк и по-нова?Е моя единия става на чертвьрт век и да сьм жив и здрав до края на седмицата ще мога да си купя 2 като него.

                      Е я разликата - спокойния живот,не кой какьв го вади и каква кола кара,а спокойно да може да го увие около някое дьрво,да се отрьска от него и да си вземе друга преди жена му да е свьршила работа / ако работи вьобще /.

                      За идейка само - за 5000 лева ако ги врьтнеш у долари се намира нормален мерник за каране тук,там ми е ясно какво има.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #41
                        От: Търся работа в чужбина

                        Не на всеки мечтата е да кара 25 годишен автомобил. Нали все пак за това говорим, бачкайки наравно поне с еквивалента в нормална държава да можеш и да си позволиш същия или поне подобен стандарт. За някои е важна къщата, за други образованието на децата, за трети пушки, важното е да можеш да си го позволиш.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Търся работа в чужбина

                          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                          Не на всеки мечтата е да кара 25 годишен автомобил. Нали все пак за това говорим, бачкайки наравно поне с еквивалента в нормална държава да можеш и да си позволиш същия или поне подобен стандарт. За някои е важна къщата, за други образованието на децата, за трети пушки, важното е да можеш да си го позволиш.
                          Че кой ти говори за мечти - аз за спокойствие говоря,спокойствието,че и да го няма утре на улицата ми е все през кой да е крачол,крьгом и си купувам друг десетина годинки по-млад без да ми се отрази ни на ваканциите ни на пьржолите,ово е стандарт

                          Да ти пратя снимки как децата се разхождат по единия?За хьлмче го ползваха та ега се изпотя ако му хврькне бутало през предния капак на прекьсвач - това на ваканцийка в гората и тук думата е ВАКАНЦИЙКА,а не автомобила,той е инструмент да си подьржам стандарта и да ми е спокойно.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #43
                            От: Търся работа в чужбина

                            Въпроса е как,инвестираш,учиш,бачкаш и българина е завистлив.Само да те видят,че малко изплуваш,поне 5 ръце ще те дърпат в казана. Но,няма да ни откажат,или те или ние или имигрант. И везните тежът за навън

                            Коментар


                            • #44
                              От: Търся работа в чужбина

                              Босе,а 600 кога?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Търся работа в чужбина

                                Моите 5 стинки, признавам си- от второ лице.
                                Имам племенник, който завърши "Информационни технологии" в Лондон (някой по- горе каза, ако ще е с английски, да е в Англия) помота се по 2-3 фирми там за 7-8 години и накрая си би камшика в София. Сега е предоволен. Единственият му коментар, когато го попитах "Що бе, Васе?" беше "Там е месомелачка. Който не е бил- нищо не знае". Възрастта ви е близка, мога да ви направя една сгляда, да си поумувате по темата.
                                Имам и племенничка, която завърши журналистика във Виена. Тя е по- малка (на 31) все още се пробва там, но последният път, когато я чух беше твърдо решена също да се връща и дори беше си уредила вече интервюта за работа на три места.
                                Детиша им работа- не знаят какво искат и те.
                                Тук не става дума да те отчайвам. На прага си на сериозна крачка и е добре да си дадеш сметка за минимум две неща. Отиваш на гурбет или отиваш с идеята да изтеглиш цялото семейство?
                                Естествено, има примери и за обратното. Единият поддържа някакъв сайт за спортни залагания в Германия (нещо като тукашния €ф-бет, примерно) замина с гаджето си, сега имат 3 деца. Той, обаче, е съвсем друго тесто:
                                – Борка, как е там, бе?
                                – Супер е!
                                – Ми, как ти се струва тука?
                                – Супер е!
                                Освен това, замина на 26.
                                Друг пример е моя близка, която просто отиде там и се ожени...
                                ...
                                Много е лесно и примамливо да слушаш истории, но в един момент става дума за собствения ти живот.
                                Китайска производителност, германски заплати, българско спокойствие... на едно място няма.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X