Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бисерите на нашите деца

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бисерите на нашите деца

    Нашият го накарали да смята в градината и госпожата се оплаква че не се справил.А в къщи смята без грешка до 10.Колко е 3+2? 5 отвръща през сълзи, а защо не го сметна в детската?Защото госпожата ме кара да събирам 2 чушки и 3 домата!Човекът явно решил че нещата са несъвместими-ще го уча сега да прави салата

    Коментар


    • #32
      До: Бисерите на нашите деца

      Случай на братска солидарност (отпреди доста години вече).

      Минавам край по-големия ми син (тогава на около пет години). Той гледа телевизия, аз му правя забележка: "Данчо, не си бъркай в носа! Ще стане ей-такъв" (и показвам около половин метър пред моя нос).

      И отминавам.

      След минута-две усещам, че ме дърпа за крачола малкия ми син (тогава на около три години). Поглеждам го и той много строго казва:

      - Няма да приказваш такива неща!

      Пак го гледам - с недоумение. А той пояснява още по-строго:

      - Носовете не стават такива! Аааа!
      Искам България чиста!

      Коментар


      • #33
        До: Бисерите на нашите деца

        Прибираме се от бабата и дядото с подаръци.В таксито шофьора гледа дъщеричката ми (2г.5м.) и казва:
        -И аз искам подарък.Искам една кола,жълта...
        Щерката казва невъзмутимо:
        -Ами пиши на дядо Коледа !
        Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

        Коментар


        • #34
          На мой близък приятел хлапето .. (то вече си е лонгур по-дълъг от мен)
          ... у тях съм и майка му и баща му се кандърдисват дали да отскочим до близката пицария.
          Майката и таткото са в хола а хлапето е на вратата:
          Таткото:
          - Айде да идем да хапнем по нещо набързо
          Майката:
          - Бе къде ше ходим виж че на детето му се спи !
          ... и малкия изтърсва жално:
          - ДА,.... та две не виждам

          Същия тоз :
          по време на първите реклами по Коледа \\\"На сираче хляб не се отказва\\\"
          Аз съм у моите приялеи и ще вечеряме, пращат ме да мия ръцете на малкия, докаtо се до-слага масата. Малкия почва да си играе с водата, аз като не-търпелив не-родител започвам да му мия ръцете.
          Той ме пита:
          - Ти на твоите деца така ли им миеш ръцете .. ??
          - Ми аз нямам деца
          - Що? Tе да не са умрели .. от глад ...
          - !?!?

          и последно:

          Един ден сам му донесъл яйце .. давам му го, като взимам играчката да му я сглобя.. пробBам .. нещо не мога, пробва таткото - също. Пак вземам нещата в свои ръце... малкия идва, сглоби я с три движения .. и успокоително ми казва:
          - Няма нищо, ти просто ... /сконфузва се леко/ .. си....ненаучен
          Последно редактирано от cveti; 23-12-08, 23:11.

          Коментар


          • #35
            До: Бисерите на нашите деца

            На приятел детето (беше преди Мнооооого години) се провиква от спалнята си (ни сме на "купон" в хола)
            "Майко Ела Веднага... и като си дошла да си ми Донесла Чай!!!"

            Коментар


            • #36
              До: Бисерите на нашите деца

              Имам приятел мулат. Като малък, още в детска градина, майка му го праща да си измие ръцете преди да седнат да обядват. Отива той в банята да се мие. Минават две, три, пет, десет, петнайсет минути не идва на масата. Майка му отива да види какво прави, гледа го насапунисал си ръцете до горе и го пита нали какво става. А той:
              -Искам да стана бял.
              -Ама не може маме да станеш бял.
              -Еее как ще не може! Виж вече съм бял! (и показва ръцете си).

              Или пак той, прибира се от детската градина и вика:
              -Ааа пък децата в детската градина ми викат, че съм черен...Ама те, защото не знаят, че аз съм кафяв!
              Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
              A2 (+)

              Коментар


              • #37
                До: Бисерите на нашите деца

                мои приятели известно време спяли със малкия в една стая - теснотия, та .. чакат го да заспи , .. и след което могат да си \"поприказват\" . това добре, но един ден в разгара на \"разговора\" чуват откъм леглото на малкия:
                -Я там които е отгоре да ми донесе една чаша вода.
                Което съвсем кротко навява на мисълта че малкия е бил свидетел на не един и два \"разговора\"

                Коментар


                • #38
                  До: Бисерите на нашите деца

                  Не помня кой ми го разказва, но пак така вечер късно, почти заспали и хлапето вика на майка си:
                  -Донеси ми чаша вода.
                  Тя му обяснява, че късно вечер не се пие вода, като явно не й се разкарва.
                  А то:
                  -Аа ти се радвай, че не ти накарах да ми сложиш да ям!
                  Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
                  A2 (+)

                  Коментар


                  • #39
                    До: Бисерите на нашите деца

                    Това се случи преди 20-тина години...Моя приятелка, помагаше на брат си в гледането на детенче, и се занимаваше с нея, но това е история, а предисторията е, че детето беше с доста ненаднормена глава ,и всички й викали тиква...и така като стана време да учат азбука и стигат до буква Т ,то като нагледно беше нарисувана тиква и приятелката ми казва, ..това е буква Т тиква, на което детето плачейки й отговаря това не съм аз...това не съм аз...
                    Бог мой, как я стара - я еще помню порядочных людей!

                    (Ф.Раневская)
                    _________________
                    [url]http://aset.medipharmwiki.com/index.php[/url]

                    Коментар


                    • #40
                      До: Бисерите на нашите деца

                      Брат ми беше на около 4-5 годинки... 2-ри юни..12 часа.. започват да вият сирените и той пита какво е това. Ние с майка ми започваме да му обясняваме за героите, за борбите, за това как Ботев е загинал геройски и изведнъж детето започва да реве..ама яко реве и ние го питаме защо плаче, а той милия казва: ми жал ми е за Ботев, че е умрял. Половин час плака за него

                      Коментар


                      • #41
                        До: Бисерите на нашите деца

                        Преди 2-3 месеца жената отби сина ми /2,8 г./ от кърмене. Маза се с някакви горчилки за да го откаже. Беше много трудно и с голяма мъка. По празниците жена ми се преоблича в спалнята, а малкия се мотае около нея и по едно време изтърсва:
                        -Мамо, дай Нани пробва наната...
                        наната=цицата
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Бисерите на нашите деца

                          Жена ми се произнася по адрес на съседка-"Патка заспала!".
                          Дъщеря ни (на 4г.) започна ведага да я разпитва:
                          -Мамо, на кой патката е заспала?
                          -На никой, казвам "патка" в смисъл патица.
                          -Аааа, знам, на тати патката е заспала-вика щерката.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Бисерите на нашите деца

                            Между 3 и 4 години, детската градина, след обед дъщеря ми не ще да спи: "Не ме слагайте да лягам, че баща ми ще ви настреля с пушката!"..не, че имах пушка тогава.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Бисерите на нашите деца

                              Първоначално публикуван от kpaco Преглед на мнение
                              Жена ми се произнася по адрес на съседка-"Патка заспала!".
                              Дъщеря ни (на 4г.) започна ведага да я разпитва:
                              -Мамо, на кой патката е заспала?
                              -На никой, казвам "патка" в смисъл патица.
                              -Аааа, знам, на тати патката е заспала-вика щерката.
                              Ооо, много внимавайте какво говорите пред малките, защото са опасни
                              Мъжа ми като кара и някой се мота отпред или не дава мигачи и пр. имаше навика да вика "Глей я тая/тоя - п...ка/х..й заспал/а!", а децата отзад: какво, какво каза тати? И той: "ааамиии, нищо, нищо - патка заспала казвам" Ама големия не моеш го излъга така лесно - "Ааа, татее, не - буква заспала каза"... А малкия вика: "И пледи малко пал х..й също каза"...
                              Само, че постепенно се усетиха какво всъщност е било и почнаха и те така бурно да възклицават
                              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Бисерите на нашите деца

                                Фани, твоя вариант сме го разигравали и ние-май повечето от мъжете ни не стискат зъби пред децата В нашия вариант вашите "епитети" се заменят с п...раст.Когато един такъв подобен ни засече на едно кръстовище, маминият пръв извика:"Ей, п..ст! Що плечиш на татко ни бе?"...тогава татко ни много внимателно го попита знае ли каква е тази дума и детето отговори компетентно:"Знам! Луд човек! " Така нямаше как да забраним термина по време на път.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X