Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

    Четвърти ден главата камбана,носа лейка.
    Пробвах с капки "Олинт","Мукосулван",таблетки "Коризалия",тампон с водка в носа-не.
    Всичко тръгна от едно невинно течение,но просперира доста чевръсто.
    Та,въпросът ми е-да минавам ли на перорални антибиотици и какви или има и други методи да сборя тая досада?
    Последният път,когато ми напомни за себе си/синузитът/беше преди 15 години,докарах го до инжекции и нагревки в болницата.
    ...и понеже в болница стъпвам,когато вече няма на къде,търся съвет тук,от препатили или квалитетни в лечението.
    Много ви благодаря предварително,голяма гадост е посред лято носа ти и ВиК да си правят гонки за дебит...

  • #2
    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

    Чети тук, от мнение 57, нататък... Ако има нещо неясно, звънни по телефона, или на скайп...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

      Може да не е синузит.
      Жена ми така дълги години и казваха, че има синузит
      и всеки ден на капки и разни илачи.
      Веднъж случайно аз отивам на доктор за ухото,
      и доктора видя, че тя ползва капки за нос и я прегледа.
      Оказа се, че има полепи, а един от тях притиска нерв
      и от него главоболието и впечатлението за синузит.
      Веднага ги махна и вече е забравила страданията си.

      Коментар


      • #4
        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

        Всичко е ясно,флората не ми е под ръка-при нас въпросните краставички ги няма.Дали въпросният сок не е синтезиран от някого и да се предлага в аптеките и с какво наименование евентуално?

        Коментар


        • #5
          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

          Първоначално публикуван от Майкъл Преглед на мнение
          Може да не е синузит.
          Жена ми така дълги години и казваха, че има синузит
          и всеки ден на капки и разни илачи.
          Веднъж случайно аз отивам на доктор за ухото,
          и доктора видя, че тя ползва капки за нос и я прегледа.
          Оказа се, че има полепи, а един от тях притиска нерв
          и от него главоболието и впечатлението за синузит.
          Веднага ги махна и вече е забравила страданията си.
          За съжаление или не,точно това ме мъчи.Напрежение в челото,очните дъна,страничните окончания на носа,както и при превишаване на количеството образувания,се свлича и към гърлото.Включи се и аварийната система на организма-38/39 градуса...
          Точно с такива симптоми бях пълен инжекцион и на нагревки...

          Коментар


          • #6
            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

            Бих препоръчал мастика или мента, или комбинацията от двете, в зависимост от поносимостта към тях в умерени количества, с идея да доминират като летливост,а не като количество. За 24 ч. трябва да има положителен резултат. Антибиотиците са мн. краен вариант.
            пп: Няма лекарство с по-силен антисептичен ефект от комбинацията спирт и билка. Поздрави !

            Коментар


            • #7
              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

              Гадно нещо е синузита, взривява ти мозъка
              Лично аз се лекувах с див кестен. От ядката се оформят с помощта на остро ножче и пила, две продълговати "тапи" с удобна форма.Препоръчително е да се завържат здраво с по един конец, който да виси. Двете тапи се напъхват в ноздрите, конците се държат за да не потънат прекалено навътре тапите и така поне половин час в легнало положение. Естествено, диша се през устата само...

              След процедурата се започва едно зверско изтичане на гной, мозък и каквото се сетиш...
              Обаче, налягането в синусите изчезва, очите се връщат на мястото си и мозъка се успокоява...
              Това наистина помага, бавно става само дялкането на "тапите"...

              Коментар


              • #8
                До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Бих препоръчал мастика или мента, или комбинацията от двете, в зависимост от поносимостта към тях в умерени количества, с идея да доминират като летливост,а не като количество. За 24 ч. трябва да има положителен резултат. Антибиотиците са мн. краен вариант.
                пп: Няма лекарство с по-силен антисептичен ефект от комбинацията спирт и билка. Поздрави !
                Ще пробвам,само с уточнението,че говорим за тампон в носа,понеже и двете за консумация ги заобикалям много от далеко-ако ги пия,ще се жалвам от гастрит,изобщо не ги понасям.

                Коментар


                • #9
                  До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                  Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                  Ще пробвам,само с уточнението,че говорим за тампон в носа,понеже и двете за консумация ги заобикалям много от далеко-ако ги пия,ще се жалвам от гастрит,изобщо не ги понасям.
                  Идеята е да ги "вдишваш",колкото е възможно повече,а ти ще измислиш как.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                    Идеята е да ги "вдишваш",колкото е възможно повече,а ти ще измислиш как.
                    Благодаря за уточнението,това е приемлива терапия.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                      Каквото и да правиш имай търпение, на това му трябват поне 5 дни за да мине с каквато и да е терапия. Аз го лекувам с хомеопатия, държи ме по две седмици. Помагат инхалации със лайка и лъжица хлебна сода.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                        За временно облекчаване на болката - синутаб, таблетки.
                        Ако липсват - синупред, пак такива.

                        Нищо не лекуват, но на мен ми действаха обезболяващо до следващия щурм. Така действа и торбичка с гореща сол. Инхалации с босилек също. Здължително чист въздух.

                        Успех

                        Коментар


                        • #13
                          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          За временно облекчаване на болката - синутаб, таблетки.
                          Ако липсват - синупред, пак такива.

                          Нищо не лекуват, но на мен ми действаха обезболяващо до следващия щурм. Така действа и торбичка с гореща сол. Инхалации с босилек също. Здължително чист въздух.

                          Успех
                          Болката не я броя,досадна е,но "кранчето" ме дразни повече.
                          Благодаря ти,ако се обостри ситуацията,ще пробвам и тези медикаменти.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                            Дългия ми опит с "кранчето" сочи, че докато тече всичко е наред. Като изключим неудобството
                            Когато пресъхне - цялата течност напира да излезе през главата, все едно рога ти никнат. Мога да го сравня само със зъбобол. Имам го от малък и ще търся "краставичките" на Джорджо да пробвам.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                              Моя го оправям с ксилометазолин , алергозан и вълнена шапка. Има също в индийските магазини едни чайничета с дълго чучурче накрая/йогите му викат "лоти за нети"/. Пълниш го с преварена вода с морска сол и сипваш във всяка ноздра наведен напред. Като сипваш през едната ноздра трябва да излиза през другата. Май помага понякога

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X