Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

    Да дам и аз един глас за горещата морска сол.
    Като ученик и аз страдах от гадното носотечение. Пробвах различни лекарства и бабини илачи, все без ефект, докато някой не ми каза рецептата с морската сол. След "терапията" до ден днешен нямам и помен от синузит. Давам разяснения как го правих, може да е полезно.
    Вземаш около половин килограм морска сол, слагаш я в метална купичка, и я слагаш на котлона. Разбъркваш с лъжица. По някое време солта започва да пука. Колкото е по-гореща-по-силно е пукането. Когато се сгорещи здраво я изсипваш в предварително приготвена торбичка от някакъв по-дебел плат. Моята беше от бархет. Завързваш торбето за да не подскачаш после от разсипалата се гореща сол във врата, лягаш и я слагаш върху челото с наблягане на областта между веждите. Горещо е, но търпиш доколкото можеш. Е, може и да можеш да си докараш изгаряне втора степен на челото, но не е нужно. Просто като започне да става нетърпимо горещо вдигаш замалко торбичката, поразтриваш малко челото, и пак слагаш. И така докато изстине солта. Аз го прилагах около седмица, и оттогава насам нямам никакви проблеми.
    На колкото познати съм казал тази терапия и съответно са пробвали все са налитали после да ме черпят
    Пробвай, може и от теб да изкарам една бира...
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #47
      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Да дам и аз един глас за горещата морска сол.
      Като ученик и аз страдах от гадното носотечение. Пробвах различни лекарства и бабини илачи, все без ефект, докато някой не ми каза рецептата с морската сол. След "терапията" до ден днешен нямам и помен от синузит. Давам разяснения как го правих, може да е полезно.
      Вземаш около половин килограм морска сол, слагаш я в метална купичка, и я слагаш на котлона. Разбъркваш с лъжица. По някое време солта започва да пука. Колкото е по-гореща-по-силно е пукането. Когато се сгорещи здраво я изсипваш в предварително приготвена торбичка от някакъв по-дебел плат. Моята беше от бархет. Завързваш торбето за да не подскачаш после от разсипалата се гореща сол във врата, лягаш и я слагаш върху челото с наблягане на областта между веждите. Горещо е, но търпиш доколкото можеш. Е, може и да можеш да си докараш изгаряне втора степен на челото, но не е нужно. Просто като започне да става нетърпимо горещо вдигаш замалко торбичката, поразтриваш малко челото, и пак слагаш. И така докато изстине солта. Аз го прилагах около седмица, и оттогава насам нямам никакви проблеми.
      На колкото познати съм казал тази терапия и съответно са пробвали все са налитали после да ме черпят
      Пробвай, може и от теб да изкарам една бира...
      Бирата е неминуема,но това мина през стенда-не продуха синусите,само облекчи болките в челото.Може и да не съм бил настоятелен с терапията,знам ли...

      Коментар


      • #48
        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

        Колега теа спрейове като олинт ксилометазолин може направо да те подлудят след впръскване.Те са само да отпушат носа и нищо повече.Отиваш в аптеката и купуваш Муконазал спрей плюс това е спасението.По бързо се запушва носа отколкото при ксилометазолина но спира секакво парене и болки много е ефикасно.Струва около 10лв. Успех в лечението и да знаеш че съм с голем опиг при синузита само това ми помага.

        Коментар


        • #49
          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

          Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
          ...
          Ще потърся тези капки-преди колко време си ги ползвал,ако пак нещо/някой не се е разбрал със здравната каса,да търся заместител със същия химичен състав.
          Пусто - преди поне десет години беше. За сметка на това се продаваха свободно под път и над път. Гугъл намира AtUrgyl, аз съм 99% сигурен че тези които купувах бяха Atyrgyl.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #50
            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

            Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
            Колега теа спрейове като олинт ксилометазолин може направо да те подлудят след впръскване.Те са само да отпушат носа и нищо повече.Отиваш в аптеката и купуваш Муконазал спрей плюс това е спасението.По бързо се запушва носа отколкото при ксилометазолина но спира секакво парене и болки много е ефикасно.Струва около 10лв. Успех в лечението и да знаеш че съм с голем опиг при синузита само това ми помага.
            Вметка-моя грешка,не "Мукосулван",а точно "Муконазал +" ползвам в момента,мирише зверски на камфор,но успеха е променлив,към минус за моя нос и в плюс за гадния синузит.

            Коментар


            • #51
              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

              Щом муконазал не те облекчава.Значи си задължително за доктор и може би за антибиотици.Утре на доктор иначе има тежки последствия.

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Пусто - преди поне десет години беше. За сметка на това се продаваха свободно под път и над път. Гугъл намира AtUrgyl, аз съм 99% сигурен че тези които купувах бяха Atyrgyl.
                Благодаря за пътечката,ще намеря вратата-имам познати фармацевти и лекари,ще се разбере има ли го или не,както и новото му име,ако има такова.

                Първоначално публикуван от DIZELA_86 Преглед на мнение
                Щом муконазал не те облекчава.Значи си задължително за доктор и може би за антибиотици.Утре на доктор иначе има тежки последствия.
                Рано е за доктор ,толко джипки сме излекували тук,един прокапал "поялник" ли ще ни се опре...

                Коментар


                • #53
                  До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                  Рано било! Какво точно чакаш да се случи? Щом имаш температура не си прави опити, а бягай при УНГ, че мозъка е близо!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Рано било! Какво точно чакаш да се случи? Щом имаш температура не си прави опити, а бягай при УНГ, че мозъка е близо!
                    Падна,два дена държа и се кротна.Явно е било настинка,която е отминала,но е подсърдила стари болежки,та сега се занимавам с тях.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                      Колеги несъм сигурен за това дали става ан ми акзаха хора който са го изпробвали.
                      Значи първо взимаш труна (от плевня) и я възваряш във вода после вземаш един чаршаф и с водата (от труната ) с намокряш го и си увиваш главата с него. и така в продължение на 4-5 дни и от ноздритети започва да акпе кафява течност.
                      надявам се да бъде ефектно.
                      Поздрави!!!
                      [SIGPIC][/SIGPIC]Марин Илчев

                      Коментар


                      • #56
                        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                        Първоначално публикуван от Марин Илчев Преглед на мнение
                        Колеги несъм сигурен за това дали става ан ми акзаха хора който са го изпробвали.
                        Значи първо взимаш труна (от плевня) и я възваряш във вода после вземаш един чаршаф и с водата (от труната ) с намокряш го и си увиваш главата с него. и така в продължение на 4-5 дни и от ноздритети започва да акпе кафява течност.
                        надявам се да бъде ефектно.
                        Поздрави!!!
                        "труна" как да си го преведа по нашенски?
                        Извинявай,не се будалкам.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                          maxxx,отиваи на море,някои да те топне в дълбокото,внимателно,налягането ще напълни 2-3 маски със слуз и кво ло не,и си като нов!Досега двама минаха по този път -успешно!Няма маитап!

                          Коментар


                          • #58
                            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                            И аз съм го чувал от излекувани ..... само че условието при потапяне /гмуркане/ да си без маска закриваща носа та да се напълнят синусите със солена водичка.
                            Да, забравих да я спомена тази подробност

                            Аз смъркам вода през носа и я вадя през устата - трябва обаче много да се внимава - желателно е първите опити да се правят на плитко

                            А началното прочистване наистина е сериозно - изтичат доста гадории, обаче болка няма.
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • #59
                              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                              "труна" как да си го преведа по нашенски?
                              Извинявай,не се будалкам.
                              Тринатова е ситното от сеното където остава в плевнята като свършат балите.Основно съдържа цветчета и семена от треви и билки сигурно за това помага.Абе моя нос тече почти целогодишно но нищо не ме боли и така си карам.Успех в лечението
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • #60
                                До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                                Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                                Вече имам,дребни,ама от душа.Два ще дялкам за тапи и два ще стържа за запичане на сух тиган.Почвам го тоя синузит круто-4 дена той,сега 4 дена аз.Да видим кой по е расъл на инат...
                                maxxx,

                                как върви лечението, има ли подобрение ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X