Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

    Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
    Активирал съм авери,майки,тъщи и прочее помощна техника да намерят кестени,до утре ще имам.Това,което ме смущаваше за пресъхването на ядката,вече разбрах,че не е проблем.
    Благодаря!
    Трябва да се разцепи на две части, после само се изпилва и се заглеждат острите ръбове

    Коментар


    • #32
      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
      Активирал съм авери,майки,тъщи и прочее помощна техника да намерят кестени,до утре ще имам.Това,което ме смущаваше за пресъхването на ядката,вече разбрах,че не е проблем.
      Благодаря!
      Вече имам,дребни,ама от душа.Два ще дялкам за тапи и два ще стържа за запичане на сух тиган.Почвам го тоя синузит круто-4 дена той,сега 4 дена аз.Да видим кой по е расъл на инат...

      Коментар


      • #33
        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

        Стискам палци и да се похвалиш с добър резултат

        Коментар


        • #34
          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

          С извинение към Макс,да му оспамя малко темата!А някакъв лек за Алергичен Ринит да знаете?

          Коментар


          • #35
            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

            Първоначално публикуван от haki Преглед на мнение
            С извинение към Макс,да му оспамя малко темата!А някакъв лек за Алергичен Ринит да знаете?

            Къща на брега на морето...далече от причинителя на алергията

            Коментар


            • #36
              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

              Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
              Благодаря и за този съвет-единственото,което няма да позволя/поне в Русе/,това е пункция.
              Mакс, не дай си Боже да се стигне до там, но в "Св. Екатерина" и други частни клиники вече правят пункцията с вакуум, а не с ИГЛА и освен това по твое желание с пълна анестезия за кратко, също както гастроскопията, мен ...така ме скопиха последния път и нищо не разбрах, освен дет бях казала на мама докато се събудя, че съм в 4-ти клас и тя ми отговорила през сълзи "Добре мама, ще ти вържа пионерската връзка"...
              Последно редактирано от Dan7; 11-05-10, 19:33.

              Коментар


              • #37
                До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                Като дете имах периодично подобен проблем. Веднъж по телевизията някакъв йога обясни, че носът трябва да се мие редовно чрез леко смукване на слабо солена вода и яко секнене, 5-6 пъти. Пробвах го и установих, че върши работа. От тогава сутрин и вечер си мия носа на чешмата и почти нямам течове.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                  Според мен е голяма грешка самолечението.Мисля,че първо трябва да отидеш на лекар,да си направиш рентгенова снимка на синусите.Щом имаш температура е задължително преминаване на перорален антибиотик в съчтание с капки за отпушване на носа и облекчаване на дишането.След спадане на температурата-"нагревки"което не е правилно като определение-за окончателно преодоляване на възпалителния процес.Рецептата с морски краставички ми е позната,но има и алергични реакции към тях,които са с доста нежелателен изход.Така че-на лекар!Скорошно оздравяване.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                    Да се изкажа неподготвен - сигурен ли си че е синузит все пак ?

                    На брат ми от малък му откриха синузит. С дядо ми Бог да го прости търчахме да му берем морски краставички (брат ми е бил три годишен тогава).

                    Уж помогна. За малко. До шестгодишен беше минал през всичкото - пункции (в ранните 80), горене с течен азот, и де що има гмеж която да влиза в носа на малко дете - всичко се пробва. То светила ли не бяха, професори ли не го гледаха, кой ли не го гледа...

                    Така си я откара с години, така и замина в Щатите, и там си продължи с капките.

                    Преди няколко години строши китка и имаше разни раздвижвания и възстановявания - лекуващият го видял как си пръска машинално капки в носа и се загледал...

                    - Абе ти що си пръскаш капки в носа бре ?
                    - Синузит. Хроничен.
                    - Аааа, ясно... Я дай да те видя тука... ха така... Я легни под оня скенер, мдаммм... Хайде сега иди при доктор еди кой си, да ти оперира костицата която по рождение ти притиска синусите и ги възпалява, и ще си поговорим за синузит.

                    Това беше. Операция за минути, три дена тампони в носа и една седмица мязаше на загубил боксьор, и синузита отиде та се не видя.

                    Та както и да е. Докато го имаше "синузита", само капки Atyrgyl го оправяха. В Щатите ги нямаше, носех му пълни кутии от България. На дузини. Бяха бели флакончета със синя капачка.

                    И още - възможно ли е просто да имаш алергия ?
                    Тук задухаха едни пролетни вихри напоследък - носят полен на талази като пясъчна буря. Чак щерката се научи да казва "Апчиху" като ме гледа.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                      Симпрамин, без да съм сигурен в това, е ефикасен срещу сенна хрема. Което си е алергична реакция, нямаща много общо с хроничния синузит. Съдружника ми страда от такава през цъфтежа на тополите, но в момента не успявам да се свържа с него. Може би утре. Ще се опитам и да изровя една рецепта за забъркани капки от някакви софийски светила, но пак утре. Даде ми я приятел и докато бях сериозен и упорит, имаше ефект. Лошото е, че ефекта е нетраен - година, две.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                        Мога да те оправяза десет минути ама не знам дали ше издържиш
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #42
                          До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                          Максе,съжалявам че те е налегнала точно тая болежка...Преди няколко години и аз бях на тоя хал.Много ми помогна компрес със загрята в микровелето морска сол.Само внимавай да не се изгориш.Загрях солта,сложих я в стара хавлиена кърпа и на челото и носа...Мина ми...Скорошно оздравяване!
                          Виден столичен ихтиолог

                          Коментар


                          • #43
                            До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            Максе,съжалявам че те е налегнала точно тая болежка...Преди няколко години и аз бях на тоя хал.Много ми помогна компрес със загрята в микровелето морска сол.Само внимавай да не се изгориш.Загрях солта,сложих я в стара хавлиена кърпа и на челото и носа...Мина ми...Скорошно оздравяване!
                            Провали ми лечението
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • #44
                              До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                              Пробвай ГелоМиртол Форте, науката напредна доста. Иначе бабешки, котлона метален съд, вряла вода и няколко шепи едра морска сол. Хавлията на главата тип " качулка " и дишаш през носа колкото издържиш, комулативно със сол от същата в торбичка платнена и над носа и под очите / колегите писаха по-горе /. Изчиства здраво , просто ти трябват 2- 3 дни в къщи. Успех.
                              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                              Коментар


                              • #45
                                До: Запукал ме е лют синузит,давайте съвети

                                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                                Да се изкажа неподготвен - сигурен ли си че е синузит все пак ?

                                На брат ми от малък му откриха синузит. С дядо ми Бог да го прости търчахме да му берем морски краставички (брат ми е бил три годишен тогава).

                                Уж помогна. За малко. До шестгодишен беше минал през всичкото - пункции (в ранните 80), горене с течен азот, и де що има гмеж която да влиза в носа на малко дете - всичко се пробва. То светила ли не бяха, професори ли не го гледаха, кой ли не го гледа...

                                Така си я откара с години, така и замина в Щатите, и там си продължи с капките.

                                Преди няколко години строши китка и имаше разни раздвижвания и възстановявания - лекуващият го видял как си пръска машинално капки в носа и се загледал...

                                - Абе ти що си пръскаш капки в носа бре ?
                                - Синузит. Хроничен.
                                - Аааа, ясно... Я дай да те видя тука... ха така... Я легни под оня скенер, мдаммм... Хайде сега иди при доктор еди кой си, да ти оперира костицата която по рождение ти притиска синусите и ги възпалява, и ще си поговорим за синузит.

                                Това беше. Операция за минути, три дена тампони в носа и една седмица мязаше на загубил боксьор, и синузита отиде та се не видя.

                                Та както и да е. Докато го имаше "синузита", само капки Atyrgyl го оправяха. В Щатите ги нямаше, носех му пълни кутии от България. На дузини. Бяха бели флакончета със синя капачка.

                                И още - възможно ли е просто да имаш алергия ?
                                Тук задухаха едни пролетни вихри напоследък - носят полен на талази като пясъчна буря. Чак щерката се научи да казва "Апчиху" като ме гледа.
                                Синузит си е,Гоблин-дали е хроничен идея нямам,но не е алергичен пристъп,имам ясен спомен как се насадих на пачи яйца.Аз съм си крив,ама сега и да си направя носа крив за пореден път,се тая...
                                А и изследванията преди години и терапията/доколкото може да им се вярва тук/ това диагностицираха.
                                Ще потърся тези капки-преди колко време си ги ползвал,ако пак нещо/някой не се е разбрал със здравната каса,да търся заместител със същия химичен състав.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X