Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Умъртвяване на нерв в днешно време

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пламен С
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    В днешно време се слага упойка за да няма болка и се вадят нервите още при първия път.По преценка на зъболекаря са пътите,които ще ходиш.
    Снимката е задължителна за да се видят със сигурност броя на каналите в зъба.Да не е да извади по малко и да затвори.Другото нещо , е че за да извади нервите има причина.
    Само снимката може да покаже на какво дередже е зъба.С арсен избягват да работят вече.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
    Всичките с Арсен.Никога не съм чувствал дискомфорт.
    Да де, ама ходиш поне 2, често 3 пъти. А иначе влизаш с развален зъб и евентуално болка, и си излизаш с излекуван след примерно 1 час. Западняците и на това наблягат - излиза по-евтино (щото труда е скъп), като сметнеш човекочасовете труд на зъбаря и загубените часове болничен на пациента. Освен друго, спазвайки с точките и запетайките дадени процедури и системи за лечение, измислени и тествани от единия процент суперспециалисти в областта си в световен мащаб, имаш и гаранция за успеваемост наприемр в 90% от случаите при конкретната интервенция.

    Новите екстри не са толкова цифра, колкото цифра е труда на квалифицирания лекар, дето ги прилага. Просто разликата в стандарта си казва думата - ако изкарваш по 200 долара дневно, 3 ходения на зъбар ще ти костват примерно 1.5 работни дни, и пак ще платиш нещо на зъбаря, тоест сметката отива на 300 долара замо защото не си работил (дали си я вадиш от джоба или я плаща застраховател е все тая, поглендато глобално) + сумата, дето ще платиш. Тоест можеш да си позволиш 3 пъти по-скъпа процедура с единствено ходене, и пак ще си на далавера. Ей тия сметки тук ни куцат, и то на държавно ниво, освен като манталитет.

    Остави коментар:


  • sek.1
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    старите методи и клещи.
    Освен ако не са джедаи и не владеят силата с какво друго да извадят зъб ?

    Остави коментар:


  • мишоци
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Тук във Франция се ползва само упойка и нерва се вади веднага. Личен опит.
    Моя личен зъболекар е повече от влюбен в работата си и високите технологий, момчето няма и 30 г. и е направо ювелир, рядък талант. Та последния път и аз не издържах на любопитството и го попитах ''Абе ти защо ми вадиш нервите веднага, на място, само с упойка?'' Обясни ми, че от здравословна гледна точка е по-арно да се вади веднага, а и е по-безопасно. Допуска се понякога и одъртялата процедура с арсения, но това е само при хора, при които има странични ефекти от упойката, някои диабетици и т.н. 2 анестезий - една инжекция в езика и още една в основата на венеца откъм бузата. След 15 мин. половината ти череп вече го няма, нищо не усещаш. После вече той си знае. Накрая още на стола ти прави скенер ли е, рентген ли е, незнам. И на екрана до него ясно се вижда дали все пак случайно не е останало нещо вътре.
    Да ми е здрав и щастлив, Д-р Рение!

    Остави коментар:


  • Маркони
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Моят личен миньор ми е умъртвил четири зъба, за мое съжаление.
    Всичките с Арсен.Никога не съм чувствал дискомфорт.
    Явно знае какво прави.
    Винаги ми е казвал, че ако ме заболи, просто да изчовъркам лекарството с игла.(По-скоро друг да го направи).
    Но човека си е от старата школа.
    Доволен съм, но със сигурност би могъл да ползва нещо ново.
    Ама или е недигурен, или го е страх да не изгони клиентелата....
    Новите екстри са си цифра...

    Остави коментар:


  • trapper
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Машината на моя зъбар предава в реално време на лаптопа му какви ги върши, като на рентгенова снимка. Твърди, че ме облъчва колкото екрана на комп. Ама следващия път ще проверя това с дозиметър, че да не светя нощем в гората, когато съм там ... по работа.

    Остави коментар:


  • zik7777
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Малко спам но/Аз моя танков механик Алек го гепвам досетете се къде и тихичко проронвам , нали няма да боли.
    Сега сериозно доволен съм си от Алек и само на него имам доверие, заедно ходим да блъскаме, та той казва сега е за упойка сега не. Обяснява подробно какво прави и какво следва и досега не е сбъркал.

    Остави коментар:


  • Frysco
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    За статистиката, аз ходя на един зъболекар от юноша.Навремето умъртвяваше с арсен, сега слага упойки.Но когато пълни канали, предпочита да използва болката от боцването на иглата, за обратна връзка... демек щом измрънкам, значи е стигнала края на канала.Работи безотказно, нямам недопълнен канал, а е много важно това.А с болката се свиква и като знаеш какво те очаква, не е толкова неприятно.Упойката в тоя случай е излишна, а ако се ползва, после задължително снимка...
    Последно редактирано от Frysco; 30-11-15, 19:24.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    ...недопустимо пациент да изпитва болка.
    За съжаление интересите на пациента често се разминават с това изискване. Особено за някои значения на думата "болка".

    Обезболяващите средства си имат токсичност и други странични ефекти.

    Остави коментар:


  • s_s1
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Не знам как трябва да де умъртвяват или вадят нерви, но още през 1990 г. лелята на мой приятел, която е стоматолог и работи в Италия каза, че при тях е недопустимо пациент да изпитва болка. Това го каза по повод, че в Бг стоматолозите за да разберат кой зъб те боли почукват по зъбите с метален предмет. А в Италия правят снимка. Още тогава в кабинета и имаше апарат за зъбни снимки и си водеше досие на компютър за всеки пациент.

    Остави коментар:


  • djipa
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    На мен също ми вадиха нерви днес с упойка и после веднага снимка да видят какво са направили

    Остави коментар:


  • Джоу (x3mrjoe)
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Преди година и половина ми ремонтираха зъб.
    С иглата директно в нерва и така няколко пъти във всички канали, и веднага скубане с тирбушона.
    Първите 2-3 боцкания ми се къдреха ноктите на краката, и се изпъвах като уморен ресор, после болеше, но по-малко.
    Споделих ситуацията с един физиотерапевт-разбирач (това с него е съвсем друга работа) и той каза, че към 2015 като ходиш на зъболекар не трябва да усещаш нищо, и да ходиш с кеф, както и той правел при неговият, а последният път бил уморен, щото било и късно, та чак заспал.
    (Това е повод да му звънна за координатите му.)

    Един друг познат, който не търпи болка, каза, че зъболекарката му за вадене вика хирург, и докато той си е гледал филмче му извадил 3 зъба, а след това тя му направила и пломба без да усети нищо.

    Що не, все пак сме 2015.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Ми моя е на другата "крайност". Ползва новото, в пълния му обем, спазва процедури, ползва набори от препарати и материали и т.н., и прави от прости пломби до операции, импланти, и т.н. Зъб не ми е умъртвявал де. Само покрай обясненията ми че арсен при мен не работи ми е обяснявал какво прави и какво се ползва сега. Казвал ми е че ако е възможно пациента от веднъж да си тръгне с решен проблем, е редно така да се работи.

    Мен на определени места и упойка не ме хваща (или не са уцелвали къде да я бият), та цирка е пълен - като си плащах след подобна процедура банкнотите в задния ми джоб се бяха намокрили от пот. 3 нерва, горе на последен кътник - сигурно за минута човъркане бях свалил поне половин кило. После няколко дена и с чук да ме бяха халосали по канчето, нямаше да ми направи впечатление.

    Поне ако зъболякаря е чевръст, процедурата не трае дълго де.

    Остави коментар:


  • Ясен
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... имаш чувството че ти се навива цялата физиономия върху иглата.
    Е, на мен са ми вадили нерв без упойка и без арсен. Не имаш чувството, ами реално ти се навива цялата физиономия на иглата.

    ----
    това че нещо е отживелица не значи че не се практикува. Медиците са страшно консервативен народ и вода от 9 кладенеца носят за да си ползват старите методи и клещи.

    Остави коментар:


  • sparkybg
    отговори
    От: Умъртвяване на нерв в днешно време

    Моя хаймана буха упойка в нерва, вади, чисти и промива, пълни, и си тръгваш с пломба. Това при "нормално" състояние. При усложнени истории ходиш на проверки и промивки няколко пъти. Използва нещо, миришещо на белина, обилно, и това докато прецени че има нужда. Прелекува по същия начин - прокарва каналите с разни мищящи машинарии, промива обилно, затваря, и си тръгваш с пломба, за един сеанс.

    За арсена ми е казвал че е отживелица, отделно дето при мен ефект няма, а съм стоял и по 2 седмици при предишин зъболекари - умъртвява се горния милиметър от нерва, а надолу си е жив и здрав и ваденето на живо хич не е приятно преживяване - имаш чувството че ти се навива цялата физиономия върху иглата.

    Остави коментар:

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X