Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Папиломен вирус - брадавици.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Папиломен вирус - брадавици.

    Здравейте! От доста години имам брадавици по ръцете си и едното коляно.. Ходил съм по клиники, горени са с течен азот, лепил съм салицилови лепенки, мляко от смокиня/което ги кара да кървят и нищо повече/, ходил съм по баби да им баят и какви ли не други неща..
    Последния път като ходих в клиника, ми беше казано, че трябва да се горят с течен азот абсолютно всички, по няколко пъти за да изчезнат, но нямам тази възможност заради естеството на работата ми а именно - миене на чаши в големи количества всеки ден..
    Чух за някакъв метод с електроди и високочестотен ток или нещо от сорта, но лекар сподели, че не върши кой знае каква работа..
    Знам, че са се появили от някакъв спад в имунната ми система, явно съм бил болен нещо, но вече нямам спомен..
    Позната ми сподели, че е пила хапчета за засилване на имунната система и така се е отървала от тях.. Но това няма кой да го докаже..

    Та, моля ви за съвет, как, с какво, при кого да се ходи за евентуално лечение, като горене то не е вариант..
    Благодаря!

  • #2
    От: Папиломен вирус - брадавици.

    И аз имам напоследък доста такива.

    Радикално ги махат с лазер или каутеризация, има известна болка.

    НЕ трябва да се махат лятото заради излагането на слънце и повишената кожна чуствиетелност тогава.

    Зависи кой вид точно имаш ти, моите се появяват на места където кожата е по-тъмна на нежни места, предимно гънки, примерно на горния клепач, на врата, подмишниците и т.н.

    Колкото и странно да звучи, от години наблюдавам тези неща у хората и дебелите хора ги имат в огромно колиество особено около врата очите мишниците... сигурно има връзка с потта, механично разнасяне на вируса и т.н.

    Слаби хора също имат но у дебелите е очевадно повече, аз от няколко години се освиних и започнаха да ми се увеличават като бройка и гъстота и все по горе описаните "типични" места...

    Това лято се наканих да ги "горя" но лятото ми казаха, че не е удачно и още си седя така не-лекуван, мисля си за лазер или нещо такова ама ще видим...
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Папиломен вирус - брадавици.

      При мен са от този вид.. Мисля, че ги водят "плоски брадавици", но това, което гледам в гугъл ме обърква..


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bradavici-raka.jpg
Прегледи:1
Размер:89.8 КБ
ID:5521384

      Коментар


      • #4
        От: Папиломен вирус - брадавици.

        Салицилова киселина на прах за 90 стотинки в смес с обикновен вазелин. Квото не ме кефи по кожата така го разкарвам, вече 5-6 пъти. Чесън с оцет като за шкембе пък върши работа за по-упорити инфекции. Говоря само проверени неща.

        Коментар


        • #5
          От: Папиломен вирус - брадавици.

          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
          Салицилова киселина на прах за 90 стотинки в смес с обикновен вазелин. Квото не ме кефи по кожата така го разкарвам, вече 5-6 пъти. Чесън с оцет като за шкембе пък върши работа за по-упорити инфекции. Говоря само проверени неща.

          Дай малко повече информация- звучи интересно.
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #6
            От: Папиломен вирус - брадавици.

            Колко повече - смесваш каквото написах. Ако е по краката в затворена обувка - дори вазелин не е нужен, махал съм наченки на кокоши трън. Лепенка и салицил на прах, умъртвява тъканта безболезнено. Ако ти се занимава - първо лепваш лепенка с дупка точно на поразеното място, третираш със салицил, и втора лепенка да държи на място. Ако се е задълбочило - налага се отстраняване на умъртвената тъкан с ножче от самобръсначка, но внимаваш да не се порежеш, че ако влезе в кръвта май е опасно.
            А това с намачкания чесън и оцет ми спести операция за 1000 и кусур лева в частна клиника, че отървах инфекцията и отиде на много зле. След няколкократно горене със сребърен йодид по рецепта на дерматолог, после с течен азот. Никва файда, отдолу продължава да работи и става по-лошо.
            Не на последно място - докторицата дето ми го гори с течен азот ме съветва да го чопля с нокти, което аз намирам за крайно опасно да се навре под ноктите. В държавната болница на Ботевград, ако някой се интересува коя е.
            Последно редактирано от Rabin; 25-09-13, 12:32.

            Коментар


            • #7
              От: Папиломен вирус - брадавици.

              За съжаление салицила не работи при показаните по-горе брадавици.. Пада каквото пада, става си някаква рана след това, зараства, пада коричката и после пак си никне на същото място със същия размер..
              Чувал съм, че с мравчина киселина става, но не мога да намеря такова вещество..

              Коментар


              • #8
                От: Папиломен вирус - брадавици.

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Салицилова киселина на прах за 90 стотинки в смес с обикновен вазелин...
                Когато бяхме 3-4-ти клас, една съученичка имаше много брадавици по ръцете, ама много. И ние хлапетата се подигравахме естествено. Като дойде следващата учебна година - идва момичето без нито една брадавица, без никакви белези. На въпроса как ги е махнала, отговора беше - "Салицилова киселина с вазелин"
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Папиломен вирус - брадавици.

                  Изпитано средство морска вода и на слънце по често.
                  Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Папиломен вирус - брадавици.

                    Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                    Позната ми сподели, че е пила хапчета за засилване на имунната система и така се е отървала от тях.. Но това няма кой да го докаже..
                    Доказвам го. Хапчетата се казват ''Изопринозин''. Не са най-евтини, но помагат. Пият се доста време, около 6 месеца. Само, че в твоят случай, не знам дали ще са ефикасни, защото се пият когато брадавиците са изчезнали, за да не рецидивират.

                    П.С.- Ако твоите са като тези на снимката, това не е брадавица, а вид кокоши трън.
                    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                    0878 23 58 34- Радо

                    Коментар


                    • #11
                      От: Папиломен вирус - брадавици.

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      Колко повече - смесваш каквото написах. Ако е по краката в затворена обувка - дори вазелин не е нужен, махал съм наченки на кокоши трън. Лепенка и салицил на прах, умъртвява тъканта безболезнено. Ако ти се занимава - първо лепваш лепенка с дупка точно на поразеното място, третираш със салицил, и втора лепенка да държи на място. Ако се е задълбочило - налага се отстраняване на умъртвената тъкан с ножче от самобръсначка, но внимаваш да не се порежеш, че ако влезе в кръвта май е опасно.
                      А това с намачкания чесън и оцет ми спести операция за 1000 и кусур лева в частна клиника, че отървах инфекцията и отиде на много зле. След няколкократно горене със сребърен йодид по рецепта на дерматолог, после с течен азот. Никва файда, отдолу продължава да работи и става по-лошо.
                      Не на последно място - докторицата дето ми го гори с течен азот ме съветва да го чопля с нокти, което аз намирам за крайно опасно да се навре под ноктите. В държавната болница на Ботевград, ако някой се интересува коя е.
                      Колко пъти мажеш на едно място ? И колко време държиш лепенката ? И последно ,това за кокоши трън ли е или за брадавица ?
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Папиломен вирус - брадавици.

                        Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                        Колко пъти мажеш на едно място ? И колко време държиш лепенката ? И последно ,това за кокоши трън ли е или за брадавица ?
                        Всеки ден лепиш, може и по 2 пъти. В начална форма - трепането е около седмица. По твое осмотрение - дали си утрепал инфектираната тъкан. Ако не е - като падне умъртвената тъкан - продължаваш. За кокоши трън, предполагам и за брадавици важи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Папиломен вирус - брадавици.

                          Забравих да добавя и високо прехваленият спрей Вартнер, който не стига, че е скъп, но и не върши това, което трябва.. Работи по начина на течния азот с разликата, че болката е по-малка, ефекта същия..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Папиломен вирус - брадавици.

                            Прехвалени и скъпи неща - бол. На доктор Шол ли беше - козметика я водят, че и дефицитна. Някви немски шишенца като лак за нокти - също. Пак на база салицил, ама разреден. На мен и 100% концентрат ми идва слаб, аптекарката много ме плашеше какви страшни изгарания щял да ми направи. Сега отпуската пак чистих едни неща.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Папиломен вирус - брадавици.

                              Добре де, тези образувания под мишниците, дето се появяват (вероятно след бръснене) какво са точно и кое ги провокира да се появявят? Странични ефекти от салицила могат ли да се очакват?

                              Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X