Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кокоши трън

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Кокоши трън

    Салицилова киселина на прах в пакети по 20гр. може да се купи от всяка аптека. Струва стотинки. Вазелинът е точно за омекотяване и попиване в кожата.

    Коментар


    • #62
      От: Кокоши трън

      Мерси много на всички, тук крем здраве нямам нито салицилов спирт, ама май има аспирин по аптеките, което май си е салицилова к-на, почнах и със смокиня, ще видим дали ще помогне, че тия гадове са много дълбоки.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #63
        От: Кокоши трън

        Като съм на работа:
        1. Лепвам лейкопласт (или както там се казва), с изрязана дупка, малко по-голяма от поразеното място.

        2. Салицилова киселина на кристали смесена с вазелин - върху болното нещо. Малко количество, колкото водна капка.

        3. Лепенка отгоре.

        4. Разглобявам пластмасова самобръсначка, вземам ѝ острието, и всеки ден изрязвам некротиралата тъкан и нанасям нова паста от т. 2. Леко е гадно, но не е болезнено. Поразената тъкан се различава, дори след като е умъртвена. Т.е. вижда се какво трябва да се махне.

        Като не съм на работа - смес за шкембе чорба. Оцет и смачкан чесън вътре, колкото може да побере, без да се разтваря с вода. Справи се с много изтърван и дълбок трън, освен това е най-комфортното лечение. Правиш компреса, да има чесънче в/у лекуваното място, един найлон отгоре (беше върху пръст на крака). После си се къпеш и всичко, без да го разопаковаш с дни. Ако сместа е правилна и работи - болната тъкан леко позеленява. Здравата остава незасегната. Справи се с проблем, с който течният азот описан долу НЕ се справи. При дълбока инфекция течният азот запечатва инфекцията отдолу, и после мъката наново.

        Като не искам да съм на работа - течен азот и после болнични. За не много дълбоки поражения. При някои хора прави такива зверски изгаряния 2-ра степен, че дават болнични поне седмица. Боли още като излезеш от кабинета, ама пък си даваш почивка на душата. Желателно е мехура от изгарянето да не се разрушава, щото пази от инфекция. Мъка голяма, ама поне е безопасно за здравето. Самото лечение (замразяването) не боли особено.

        Горните 3 рецепти са проверени.
        Сребърен йодид и лепенки разни не проработиха при мен.
        Последно редактирано от Ivan Terziev; 27-09-18, 09:31.

        Коментар


        • #64
          От: Кокоши трън

          Аз , само да кажа ( еретично де ) , че и с баене става понякога .

          Коментар


          • #65
            От: Кокоши трън

            Миналата година ми излезе кокоши трън на ходилото под палеца. Обстоятелствата бяха такива, че нямаше как да му обърна внимание. Когато вече можех да обърна внимание на тръна, той не беше един, а вече бяха седем. Отидох при дерматолог да ги изгорят с лазер но ми казаха, че поради факта, че кожата е мноооого удебелена нищо няма да се получи, освен една голяма дупка. Изписаха ми един крем, да мажа мястото за да изтънее кожата до нормално състояние. Въпреки, че подходих доста несериозно с мазането, един ден установих, че просто тръните ги няма.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180927_23385.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5798839

            Това е крема.Нещо като на снимката от предната страница ми беше крака. Пък и болеше, чак куцах като ходех.Какво, как и защо се случи не знам. От крема трябваше само да ми изтънее кожата за да могат да изгорят тръните. Всичко стана за има няма 10 дена.
            Последно редактирано от kameno karp; 27-09-18, 13:49.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #66
              От: Кокоши трън

              Ето нещо, според мен - полезно:

              Какво представлява кокошият трън, защо се появява и как се лекува

              Коментар


              • #67
                От: Кокоши трън

                Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                Миналата година ми излезе кокоши трън на ходилото под палеца. Обстоятелствата бяха такива, че нямаше как да му обърна внимание. Когато вече можех да обърна внимание на тръна, той не беше един, а вече бяха седем. Отидох при дерматолог да ги изгорят с лазер но ми казаха, че поради факта, че кожата е мноооого удебелена нищо няма да се получи, освен една голяма дупка. Изписаха ми един крем, да мажа мястото за да изтънее кожата до нормално състояние. Въпреки, че подходих доста несериозно с мазането, един ден установих, че просто тръните ги няма.

                [ATTACH=CONFIG]969779[/ATTACH]

                Това е крема.Нещо като на снимката от предната страница ми беше крака. Пък и болеше, чак куцах като ходех.Какво, как и защо се случи не знам. От крема трябваше само да ми изтънее кожата за да могат да изгорят тръните. Всичко стана за има няма 10 дена.
                Освен 50% пикня има ли друго активно вещество?
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #68
                  От: Кокоши трън

                  Мерси много на всички, за съветите, поръчах кремче със салицил и урея, купих сапунче със сяра, мазах със смокиня, ще докладваме след време за резултати
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Кокоши трън

                    Дори не съм чел какво има. Мазах се от време на време, а за резултата писах.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Кокоши трън

                      На дясната ръка на палеца имах над 2 години.
                      Понеже тренирах активно водна топка, нямаше как да се оперира или да се гори с каквото и да е.
                      В един момент започна да кърви всеки ден докато тренирах, тогава баща ми ми каза да почна да го мажа със сока от листата на смокиня.
                      Мажех го всеки ден след тренировка (имаше случайно дърво пред басейна), и точно след месец изчезна.
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • #71
                        От: Кокоши трън

                        BatGeorgeone пробвай с Verrumal,представлява нещо като шишенце за лак за нокти.Струва 18-20 евро,без рецепта няма да можеш да си го купиш в немско.
                        След като се намажеш,след няколко дена почват да те сърбят трънчетата и докато се чешеш,те просто падат.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Кокоши трън

                          След няколко седмици борба, войната е загубена, няколко битки спечелени но категоричната победа е за гадните образувания.

                          Сега освен, че нищо не излекувах, брадавицата е два пъти по-голяма и тръните са поне с 3-4 повече и по-големи.

                          М*мка му, а всичко тръгна супер и имам снимки където крака изглеждаше почти като нов

                          За 2-3 дни всичко нарастна и стана по-зле от колкото беше, това от напълно привидно здрав крак... боли и ми пречи вече, ще си търся медицинска помощ спешно


                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2018-10-12 10.xa54.38.jpg
Прегледи:1
Размер:203.4 КБ
ID:5800327
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Кокоши трън

                            Аз с просто око от телефона ви дам 2 тръна. Ако не са изчистени всички внимателно няма как да успеете. Аз за това предватително си накисвах краката в леген с топла вода и морска сол. Копеленцата се накисваха и се издуваха, виждат се лесно и след като изсъхнат краката. После съм писал как ги третирах. Не се предавай.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #74
                              От: Кокоши трън

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              Аз с просто око от телефона ви дам 2 тръна. Ако не са изчистени всички внимателно няма как да успеете. Аз за това предватително си накисвах краката в леген с топла вода и морска сол. Копеленцата се накисваха и се издуваха, виждат се лесно и след като изсъхнат краката. После съм писал как ги третирах. Не се предавай.
                              Около десет са само тук на снимката, има още няколко които не се виждат плюс една огромна брадавица вече колкото грахче.

                              Ще видим колко бързо и дали въобще ще успея да се доредя до лекар, ако не стане бързо ще ги мятам с поялника след накисване с гореща вода и малко лидокаин
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Кокоши трън

                                За децата ползвах това https://www.scholl-fusspflege.de/de-...augen-pflaster .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X