Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави ракия?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение

    Захарта не е ли много, май ще трябва да разредиш и съответно за рикия. Даф се слага 24ч след като си сложил дрожди, а за толкова захар трябва и киселинка- аз слагам лимонтозу ама по магазините има и друго.
    За първи път ми се случва,винаги така го правя и го подгрявам

    Коментар


    • Ще пробвам на ново и с лилонтозу,колко да сложа

      Коментар


      • Къде държиш джибрите, температура на помещението, че сутринта при мен беше 6 градуса.

        Коментар


        • В помещение,топло е около 20 градуса

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Karushev Преглед на мнение
            Къде държиш джибрите, температура на помещението, че сутринта при мен беше 6 градуса.
            Аз моите ги държа навън, но гледам септември да съм започнал с виното и ракията ,защото тогава е топло и превира за 2 седмици, на третата - четвъртата е препичне.
            Вчера варих ракията дето я правя със мед. Там ми е много трудно с мерните единици, защото го правя с джибрите от виното и бера още малко от асмалъка. Но сложих една тенекия мед с вода 3 към 1, 20 бр лимонтозу, дрожди, ДАФ.... При варенето добавих 20 кила вино от миналогодишното и 7-8 литра паток от муската.
            Изкарах 45 литра на 48 градуса общо и 5-6л патоки.... Това нещо ми струва 30лв(цената на казана) меда си е мой.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • Ей тва счетоводителите са голяма работа Миналата година нали го коментирахме ценообразуването... Ако и казанът е твой, себестойността ще отива ли на нула?
              Спирт на аптеката нали знаеш колко струва.

              Коментар


              • Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Ей тва счетоводителите са голяма работа Миналата година нали го коментирахме ценообразуването... Ако и казанът е твой, себестойността ще отива ли на нула?
                Спирт на аптеката нали знаеш колко струва.
                Забележи,че не слагам и дървата в уравнението, защото са бракувани палети . А меда съм го коментирал, специална селекция за рикия - рядък неузрял мед със склонност към вкисване зареди високото си водно съдържание (потенциален брак и нулева възможност за реализация на пазара, за да не ставам кепазе).
                Ако имах казан за ракия щях да го избия от съседи и приятели още на първата година, ти кажи колко ще ми струва ракията тогава?
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • Аааа, туй вече не мога да ти го кажа... Тръгнеш ли на услуги, вече излизат едни други фактори, най-паче едно нещо дето някои му викат рентабилност и дето само сайбията си го знай
                  Важно е да си доволен от резултата

                  Коментар


                  • На какво може да се дължи оцветяването на ракията в сиво-черно вместо златосто-жълто от третирането й с дъбов чипс. С чипс от същата опаковка пликче съм третирал и други ракии и стават златисто-жълти. Ракията е гроздова, бутилирана 95' без да е отлежавала в дървено буре.
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • veskov
                      veskov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ако е преседяла повече, но ще има и променен вкус (неприятен за мен, патил съм), или въгленче, но тогава би се е утаила и се оправила. Едно прекарване много бавно, на капки през филтър от кана за пречистване на вода би помогнало
                      Последно редактирано от veskov; 08-02-20, 13:51.

                  • Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    На какво може да се дължи оцветяването на ракията в сиво-черно вместо златосто-жълто от третирането й с дъбов чипс. С чипс от същата опаковка пликче съм третирал и други ракии и стават златисто-жълти. Ракията е гроздова, бутилирана 95' без да е отлежавала в дървено буре.
                    Някое парче от чипса може да се овъглило при сушенето или да е било загнило предварително, което е по-неприятно. Едва ли ще е отровно, как е на вкус?

                    Коментар


                    • Обикновено (със същият чипс и същото количество) ги оставям около 4-5 дни. Тази се оцвети за една нощ. на вкус почти няма промяна спрямо изходното положение. Това с филтъра за вода е интересна идея - мисля да пробвам и ще споделя резултата...

                      п.п. ето как изглежда:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2020-02-08_17-47-44.jpg
Прегледи:200
Размер:183.4 КБ
ID:6557817

                      на заден план се вижда и нормално оцветена ракия.
                      Последно редактирано от bushiDO; 08-02-20, 16:50.
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • Някой да е правил тука ракия само от захар ?

                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • gecata1059
                          gecata1059 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Ролята на зърното е храна за дрождите.

                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Храната на дрождите е захарта.
                          Зърното е за животните-да направят мезето

                        • белята
                          белята коментира
                          Редактиране на коментар
                          Правил съм бърбън от царевица ечемик и захар. Промиват се добре 10 кг царевица и 5 кг ечемик. Останят се една нощ накиснати. Изцеждат се добре. . Сваряват се и са добавя 15 кг захар разтворена в 50 л вода. Слага се пакет винени дрожди и добива е към 12 литра 56 гр. уиски. Вкуса му се подобрява след отлежаване в дъбова бъчва. Пробвано е и резултата е хубав

                      • Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Обикновено (със същият чипс и същото количество) ги оставям около 4-5 дни. Тази се оцвети за една нощ. на вкус почти няма промяна спрямо изходното положение. Това с филтъра за вода е интересна идея - мисля да пробвам и ще споделя резултата...

                        п.п. ето как изглежда:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2020-02-08_17-47-44.jpg
Прегледи:200
Размер:183.4 КБ
ID:6557817

                        на заден план се вижда и нормално оцветена ракия.
                        Сигурно чипсът не бил изварен както трябва. Ако не нагарча, просто си го раздели по малко с другата ракия, ако не стане номера с каната. Това има цвят на билкова ракия.

                        Коментар


                        • Кольо
                          Кольо коментира
                          Редактиране на коментар
                          Аз бих подходил малко по-внимателно с тази ракия.
                          Оцветяването за да е толкова интензивно черно-няма да се получи от едно въгленче, даже и от няколко. Станала е някаква химична реакция според мен.
                          Аз лично бих дал да се изследва в някоя лаборатория.
                          Колкото и да съм настроен насмешливо към поривите за здравословен живот.

                      • Пробвайте да я прецедите през едномикронен филтър за вода.
                        Ако се получи - после с друг оцветител.
                        Лично аз предпочитам черница.

                        Коментар


                        • veskov
                          veskov коментира
                          Редактиране на коментар
                          И аз, сухи черница или акация. Не променят вкуса и по- бавно оцветяват. Суха синя слива също, но може да позатрие кристалния вид.

                      • Не става с кана, а с филтър за кана. Бавно, на капки, чрез лумена на маркуча. Съдът с ракията високо, съд с по- голям обем ниско, свързваш и отиваш на бачкане.
                        пп Все едно, че чистиш оцветено гориво за жипа
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X