Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хранителни режими за намаляване на теглото

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Хранителни режими за намаляване на теглото

    Разбира се, че ще има интерес, нали затова коментираме тук Напиши подробно как се прави, защото когато търсих информация не става ясно как точно трябва да се направи.
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #77
      От: Хранителни режими за намаляване на теглото

      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
      Разбира се, че ще има интерес, нали затова коментираме тук Напиши подробно как се прави, защото когато търсих информация не става ясно как точно трябва да се направи.
      Има няколко варианта за лунуване с различна продължителност.
      Диетата я правя един ден в седмицата, който е точно определен според луната. От тук http://lunaf.com/bulgarian/fazi-na-l...kalendar-2010/ може да се види кога се прилага режима и от колко часа започва (продължава 24 часа). През това време се пие само вода, чай и домашно приготвен фреш (портокали, лимони, грейпфрут).

      Ето повече информация:

      Известно е, че Луната диктува не само океанските и морски приливи и отливи, но влияе по подобен начин и на човешкото тяло, съставено предимно от вода.

      Много диетолози препоръчват на пациентите си т.нар. лунна или течна диета:

      Тя се основава на цикличността на лунните фази и регулира по естествен начин състоянието на течностите в организма. Освобождава тялото от вредни вещества и токсини, натрупани вследствие на неправилно хранене.

      По време на диетата, която продължава най-малко едно денонощие, е добре да се приемат само течности - минерална вода, плодов чай без захар, прясно изцедени плодови и зеленчукови сокове, много малко рядко кафе без захар.

      Вторичен ефект от диетата е, че отслабвате постепенно - за месец могат да се свалят от 1 до 3 кг.

      Диетата се прави веднъж седмично според фазите на луната. Тя започва в определен час, който съвпада с началото на съответната фаза, и приключва след 24 часа и 30 минути. Ден преди това е добре да намалите количеството на храната, която поемате.

      Не забравяйте по време на диетата да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

      Алкохолът при диетите е направо забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

      Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

      Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

      Ако комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

      Има няколко възможности/варианти за спазване на лунната диета:

      1. за 24 часа и 30 минути по време на фазата;
      2. в рамките на 3 дни или тридневка (деня преди фазата, самата фаза и деня след фазата), тоест започва се 24 часа преди началото на фазата и се приключва 24часа след края й. През допълнителните 2 дена може да се консумират и плодове;
      3. за 4 дни по примерна диета на съфорумка, която започва 3 дни преди фазата и включва самата фаза като 4-ти ден (препоръчва се да се прави само веднъж в месеца)

      Примерно меню за третия вариант:
      Първи ден
      При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
      Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
      10 часа – сок от един портокал и един лимон,
      Обяд – чаша зеленчуков сок,
      Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
      Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
      преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.
      Втори ден
      При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
      Закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
      10 часа – сок от един портокал и един лимон,
      Обяд – чаша зеленчуков сок,
      Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
      Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
      преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.
      Трети ден
      При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
      Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
      10 часа – чаша сок от грейпфрут,
      Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
      Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
      Вечеря – чаша билков чай,
      преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

      Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – нетлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

      За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара. Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле, тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет. Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.

      Подвластни на Луната
      Това не е метафора. Още нашите прабаби са забелязали, че организмът ни реагира на лунните промени. Ако познавате фазите на Луната и какво е подходящо за тялото ви в този период, можете да си помогнете в поддържането на добра форма.
      Facebook: Galka Dany

      Коментар


      • #78
        От: Хранителни режими за намаляване на теглото

        Цитираната диета от Фани работи!
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #79
          От: Хранителни режими за намаляване на теглото

          Първоначално публикуван от Zahari007 Преглед на мнение
          Цитираната диета от Фани работи!
          Коя диета имаш в предвид? Лунната ли??
          Facebook: Galka Dany

          Коментар


          • #80
            От: Хранителни режими за намаляване на теглото

            Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
            Колеги в тази тема моля всеки който е видял положителен ефект от даден хранителен режим и е намалил теглото си, да го опише подробно.
            Нещото, което опитах и има ефект следното:
            Хапват се много грепфрути през деня. Хранителни са и сравнително добре засищат. Допълнително 1-2 пъти през деня си позволяваме по филийка с маргарин и кашкавалче отгоре (може и сиренце). Никакво месо или месни изделия!
            Този "режим" води до сравнително екстремно сваляне на килограмите и е хубаво да го прилагате ако нямате здравословни проблеми.
            Страничния ефект от диетата е, че може да станете вегирарианец ако устискате режима 10-15 дена: намразвате месата, "граниво" ви е, ако ги опитате..

            Нещата, които написах като рецепта ми ги препоръча лекар и се убедих, че работят... Устисках 15 дена и 5 килограма "надолу"... После пак "олабих"
            Успех !
            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #81
              От: Хранителни режими за намаляване на теглото

              При мен нещата са по сложни.
              Имам да свалям 70кг.
              Трябва ми промяна на начина ми на живот.
              За 4 месеца свалих 20кг. с не много стриктна диета, но от месец съм зациклил и не мърдам.
              Ходя пет пъти в седмицата на фитнес.
              Чувствам, че движенията са ми не достатъчни, но това е, дано пак тръгне работата.
              Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
              Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

              Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

              Коментар


              • #82
                От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                При мен нещата са по сложни.
                Имам да свалям 70кг.
                Трябва ми промяна на начина ми на живот.
                За 4 месеца свалих 20кг. с не много стриктна диета, но от месец съм зациклил и не мърдам.
                Ходя пет пъти в седмицата на фитнес.
                Чувствам, че движенията са ми не достатъчни, но това е, дано пак тръгне работата.
                Колега, и аз имам да свалям едно към 35-40 килца и смятам да пробвам един курс с Madal-Bal, защото засилва метаболизма и требе "само" воля, за да се спазва технологията за режим и захранване. Поизчетох доста по темата и тъмън съм се навил...
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #83
                  От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                  Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                  Ходя пет пъти в седмицата на фитнес.
                  Ако посещаваш зали за фитнес е хубаво да се съсредоточиш върху уредите за кардио-упражнения. Хубавото на тези зали е, че винаги може да намериш някой, който да ти разкаже как е правилно да правиш нещата...
                  Бягането също върши работа...

                  Другото нещо, което съм "правил" е да сваля 7-8 кг за два дена, но то е за сметка течностите в организма. Това не го препоръчвам на никого. Получи се, когато преди години тръгнахме към морето с велосипеди, Юли месец...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #84
                    От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Колега, и аз имам да свалям едно към 35-40 килца и смятам да пробвам един курс с Madal-Bal, защото засилва метаболизма и требе "само" воля, за да се спазва технологията за режим и захранване. Поизчетох доста по темата и тъмън съм се навил...
                    Това лекарство ли е, пробвал ли е някой, за да разкаже как действа? Че да не е като онези, дето трябва и с памперс да се ходи?
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                      Колега, и аз имам да свалям едно към 35-40 килца и смятам да пробвам един курс с Madal-Bal, защото засилва метаболизма и требе "само" воля, за да се спазва технологията за режим и захранване. Поизчетох доста по темата и тъмън съм се навил...

                      Не искам да те разубеждавам, но мой приятел, който е като мен го пробва и ефекта беше следния:
                      14кг. надолу и след това за един месец пак обратно.
                      Аз мисля, че единствения начин е глад и движение.
                      Пробвал съм различни варианти и само този има ефект, но трябва да е за постоянно.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                        Не искам да те разубеждавам, но мой приятел, който е като мен го пробва и ефекта беше следния:
                        14кг. надолу и след това за един месец пак обратно.
                        Аз мисля, че единствения начин е глад и движение.
                        Пробвал съм различни варианти и само този има ефект, но трябва да е за постоянно.
                        А! Не съм се впрегнал ей-сега и веднага да влизам в режим някакъв. Ама просто като идея... Пък и на различните организми работи по различен начин, което е и нормално...
                        Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                          Я и аз да кажа нещо от опит. Диети не трябва да се спазват. Само затормозяват психиката. Следиш грамове, режими и т.н. Пълна безмислица.
                          Смяната на начина на живот е важното. Движение и по-малко, но редовно хранене, без ограничение на вид храна. Е няма да се свалят 10кг за две седмици, но за година-две ще влезете във форма. Кой каквото и да ми говори теглото си идва от папкането.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                            Има и още нещо - знае се, че една минута усилена мисловна дейност е равна по изразходени калории на една минута бъхтене с железа или тичане. Според мен се освинваме основно защото все по-малко мислим.
                            Не става дума за мислене как да прецакаме колегата или комшията, как да минем по-тънко някъде, как да барнем далаверката навреме... Това не е мислене, а сметчици. Те калории не изгарят по две причини - първата е адреналинът във вид на отрицателна емоция като се прецакат нещата и втората е банкетът, който спретваме когато нещата станат

                            Коментар


                            • #89
                              От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                              Нещото, което опитах и има ефект следното:
                              Хапват се много грепфрути през деня. Хранителни са и сравнително добре засищат. Допълнително 1-2 пъти през деня си позволяваме по филийка с маргарин и кашкавалче отгоре (може и сиренце). Никакво месо или месни изделия!
                              Този "режим" води до сравнително екстремно сваляне на килограмите и е хубаво да го прилагате ако нямате здравословни проблеми.
                              Страничния ефект от диетата е, че може да станете вегирарианец ако устискате режима 10-15 дена: намразвате месата, "граниво" ви е, ако ги опитате..

                              Нещата, които написах като рецепта ми ги препоръча лекар и се убедих, че работят... Устисках 15 дена и 5 килограма "надолу"... После пак "олабих"
                              Успех !
                              5 кг това е постижение при подобен режим според мен.
                              Филийка хляб ли имаш в предвид и то с маргаринкашкавал ОК, а защо вместо хляба и маргарина да не си хапва пиле АЛЛА ОФФРОАД с повечко салати, ако разбира се ги предпочита пред грепфрутите ДиетаЙо ЙоУспех!
                              Последно редактирано от mimi77; 14-06-10, 23:04.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Хранителни режими за намаляване на теглото

                                Имам да свалям 4-5 кг. Мисля една седмица-10 дни да изкарам на плодове (най-вече диня) и зеленчуци (салати), прави ли ли сте нещо подобно?
                                Facebook: Galka Dany

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X