Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се прави вино?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Зряло грозде близо до Варна .. Как се прави вино?

    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
    На село имат едни бъчвички от пластмасовите ... може да им изпразня въздуха .... но не знам какъв ще е дъхът после...
    Зависи какво е имало в тях преди това. Ако са от вино няма проблем. Като се измият добре. А бе не е като дървото, ама като няма риба и рака...
    Иначе и аз съм на мнение, че за 10кг не си заслужава. Поне 40-50 килца смачкай. Труда ще е същия, а пък от 10 кила грозде 5-6 литра вино да излезне, таман ти хареса и то свършило .

    Коментар


    • До: Зряло грозде близо до Варна .. Как се прави вино?

      Първоначално публикуван от GeorgeCh Преглед на мнение
      Зависи какво е имало в тях преди това. Ако са от вино няма проблем. Като се измият добре. А бе не е като дървото, ама като няма риба и рака...
      Иначе и аз съм на мнение, че за 10кг не си заслужава. Поне 40-50 килца смачкай. Труда ще е същия, а пък от 10 кила грозде 5-6 литра вино да излезне, таман ти хареса и то свършило .
      Те са чисто нови - кафява пластмаса със вид на истинско буренце ...и канелки и капаче отгоре ... но не знам дали ще намирисва после винцето ...
      Някой ползвал ли е такова?
      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

      Коментар


      • До: Как се прави вино?

        Аз моето вино вече го пия, брах на 9.09, предимно димят и памид. Захарност 17, добавих до 22 захар, а също и 100 литра вода, също захар до 22, серниста киселина по 1 гр/л, и културни дрожди. Утре прави три седмици, и според занията получени от дядо ми и баща ми ще го източа в буретата. Предварително измити с калцинирана сода, и опушени със сярна лента.
        И на тези които ще започнат да филиософстват, че захар и вода не е добра винарска практика ще кажа: Елате да ви почерпя, ще разберете какво е добро домашно вино. Всеки който го е опитвал го е харесал. А по-важното е, че на мен ми харесва. И то много
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • До: Как се прави вино?

          захар и вода не е добра винарска практика



          ха-ха-ха - това е основна винарска практика

          Коментар


          • До: Как се прави вино?

            Снощи гледах по единия "Explorer" как се прави Icy Wine - берат го при -8, когато е замръзнало. Изцеждат сока и хвърлят чепките и люспите, при което част от водата /леда/ остава в тях. Вади висока захарност - от 35 до 50 - това, което показваха, докара до 43-44. Има риск докато стане студено, да се развали гроздето, но...

            Коментар


            • До: Как се прави вино?

              Никога у живота си на вино не съм турал шекер и не съм го мерил с уредиПа става пий и па пийДай повече грозде па знаеме що да му чинимо
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • До: Зряло грозде близо до Варна .. Как се прави вино?

                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                Те са чисто нови - кафява пластмаса със вид на истинско буренце ...и канелки и капаче отгоре ... но не знам дали ще намирисва после винцето ...
                Някой ползвал ли е такова?
                Щом са нови - измий го добре и ги остави 1-2 дни да се проветрят. Би трябвало да няма миризма. Зависи каква е пластмасата, но обикновенно миризмата идва от там, че е поета в пластмасата от нещо, което е било вътре и после преминава във виното. Затова казват хората - първо зеле, после вино - това в НИКОЙ СЛУЧАЙ! Щом са нови трябва да няма миризма.
                Държал съм с месеци вино в пластмасови туби от старите по 20л и 10-литрови бидончета от минерална вода - нищо му няма. Вярно е, че тубите са ползвани само за вино - вътре друго не се сипва

                Коментар


                • До: Как се прави вино?

                  Да споделя и аз нещичко.
                  Първо за захарта. Според мен е допустимо да се добавя само, ако гроздето е собствено и иначе ще отиде зян/ тука не се сетих българската дума/. Аз го купувам от пазара и само гледам къде са най-много осите. Те се привличат също от миризмата на оцет, но и човек лесно я долавя, което прави грешката малко вероятна. Когато ходя сутрин рано и от студа още ги няма, сам го опитвам. Ако го определя като сладко, мерим и товаря.
                  Захаромер не съм ползвал от години,а вино капка не остава.
                  Второ за бидоните. От моя опит стигнах до извода, че е най-удобно да се ползват БББ, което идва от "български бели бидони". Има прекрасни на Пиринпласт, Софияпласт и Момина крепост. Цвета им много улеснява две операции : миенето/защото лесно се вижда къде да наблегне винаря/ и претакането/ без проблем се определя нивото на утайката/. А това пък са важни фактори за приемлив краен резултат.

                  Коментар


                  • До: Как се прави вино?

                    [QUOTE=Кольо;865703]Аз моето вино вече го пия, брах на 9.09, предимно димят и памид. Захарност 17, добавих до 22 захар, а също и 100 литра вода, също захар до 22, серниста киселина по 1 гр/л, и културни дрожди.

                    Колко килограма беше гроздето.

                    Коментар


                    • До: Как се прави вино?

                      След упорито натискане на изплувалите чепки и гроздчета , в продължение на една седмица - по няколко пъти на ден и около 20 дни покой... и избистряне - преточих Отонеликата в шишета пълни до горе ... не съм добавяла нито дрожди нито захар ни серни ленти - нищо ... и така пет литра елексир ... А в аквариума с остатъците досипах чаша захар и вода - за да видя какво ще се получи....
                      Какво да правя сега? Трябва ли да добавя още грозде?
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • До: Как се прави вино?

                        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                        Какво да правя сега?
                        Ами..... почерпи
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • До: Как се прави вино?

                          Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                          А в аквариума с остатъците досипах чаша захар и вода - за да видя какво ще се получи....
                          Какво да правя сега? Трябва ли да добавя още грозде?
                          Щом си писала сутринта, значи вече имаш резултат и нищо да не правиш допълнително. Имаш бурно вторично завиране
                          Обаче какво ще правиш с тези промишлени количества направо не знам? Хе-хе, чаша захар, имам чувството, че си споделяме рецепти за кекс
                          А сериозно - ще получиш второ вино. Някои гледат скептично на него, но има случаи да е по-добро на вкус от първото.

                          Коментар


                          • До: Как се прави вино?

                            Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                            След упорито натискане на изплувалите чепки и гроздчета , в продължение на една седмица - по няколко пъти на ден и около 20 дни покой... и избистряне - преточих Отонеликата в шишета пълни до горе ... не съм добавяла нито дрожди нито захар ни серни ленти - нищо ... и така пет литра елексир ... А в аквариума с остатъците досипах чаша захар и вода - за да видя какво ще се получи....
                            Какво да правя сега? Трябва ли да добавя още грозде?
                            ..Дааа,точната рецепта за "второто". Ако говорим за мускат отонел, аз бих удвоил захарта и водата. Наистина второто се доближава много до първото. Третото вече е за "вътрешния пазар",както се изразяваше преди време Тато.... Успех с производството и най-вече с реализацията!

                            Коментар


                            • До: Как се прави вино?

                              И наш'то вече е готово. И тази година захарноста беше ниска - 19 и сипвахме захар до 22. Но се получи много добре.
                              С част от гроздето заложих само сок истискан с преса (от Ковача за стоки за 1 лв.). Там по бавно става и го чакаме още да узрее. Очаквам да е доста по качествено. Ще видим.

                              Наздраве.
                              О899 2б2 1З2

                              Коментар


                              • До: Как се прави вино?

                                Вече пием първия бидон с памидаЕликсир А втория с мерлото къв става май ше го пием на скришно
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X