Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с джибре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с джибре

    Тъй е то като не се надписва. Нагласиш го за нафта, па като те затисне реколтата, слагаш у квото има и после ти иде да се застреляш
    Сега е лесно, бидони всякакъв размер има. Важно е да е HDPE, полиетилен висока плътност.

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с джибре

      По-добре внимавай ако купуваш бидони, че има всякакви. Вече всичко пътува във варели и бидони. На село имам 4 200-литрови варела- три са от някакъв подсладител-аспартам или нутрасуит, третият обаче мирише на лекарства и на петата година откак е на двора и събирам вода в него, все още мирише. Има и такива от пестициди. На нищо не миришат...
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с джибре

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        По-добре внимавай ако купуваш бидони, че има всякакви. Вече всичко пътува във варели и бидони. На село имам 4 200-литрови варела- три са от някакъв подсладител-аспартам или нутрасуит, третият обаче мирише на лекарства и на петата година откак е на двора и събирам вода в него, все още мирише. Има и такива от пестициди. На нищо не миришат...
        Имам 200 литров от раундъп, не мирише... ама много е киснат с вода, и е стоял проветрен(той капак няма)
        А сайванчето ще е на капака, защото същият е винтов и искам да го затворя а не само да го нахлупя отгоре и да го нападнат мушици и оси.
        Решил съм да е с такава канелка ,защото може да се затвори после и да се запази някаква херметичност, както преди да го пробия. За водният клапан мисля че Ф40 мм на канелката ще свърши работаи бидоня няма да се издуя.
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с джибре

          Ее, естествено, ако говорим за втора употреба всеки ще си прави сметката, големи хора сме а и за домашно производство говорим все пак. Високата плътност освен че е много здраво е с изключително ниска паро и водопропускливост, така че сравнително лесно се измива и обезмирисява, но зависи и какви гадости е имало преди в него де. Масла и разни такива неща му влияят лошо например. Белината е добър помощник по принцип.
          Аз за моя инвентар съм сигурен.

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с джибре

            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
            Ее, естествено, ако говорим за втора употреба всеки ще си прави сметката, големи хора сме а и за домашно производство говорим все пак. Високата плътност освен че е много здраво е с изключително ниска паро и водопропускливост, така че сравнително лесно се измива и обезмирисява, но зависи и какви гадости е имало преди в него де. Масла и разни такива неща му влияят лошо например. Белината е добър помощник по принцип.
            Аз за моя инвентар съм сигурен.
            Принципно знам,че оцетът помага доста с миризмите, но водата разтваря химикалите за растителна защита(те са създадени за да са водо разтворими)-маслата е ясно че не може. Аз ще търся нов бидон за тази цел.
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с джибре

              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение


              Рефрактометър не знам дали ще си купя

              В ибея са по между 20 и 35 лева!И вършат работа,пробвано!
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с джибре

                Тези за захарност са супер, тези за алкохол ги пропуснете.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с джибре

                  Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                  В ибея са по между 20 и 35 лева!И вършат работа,пробвано!
                  Може и да премисля... някой ден. За момента си действам със стъкления
                  А някой може ли да ми обясни принципа на действие на рефрактометъра?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с джибре

                    Мери пречупване на светлина през различна плътност на разтвора. Има скала, на която директно отчита еди-какво си. Много точен уред за измерване на захари, при отн .тегло 1030-1010. Говоря за рефрактометър-захаромер... При спадане на отн. тегло, ... края на фермрнтацията дава около 7% грешка и не е подходящ.

                    пп: А ти намери твоят термин "джибре" в някой тълковен речник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с джибре

                      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                      Мери пречупване на светлина през различна плътност на разтвора. Има скала, на която директно отчита еди-какво си. Много точен уред за измерване на захари, при отн .тегло 1030-1010. Говоря за рефрактометър-захаромер... При спадане на отн. тегло, ... края на фермрнтацията дава около 7% грешка и не е подходящ.

                      пп: А ти намери твоят термин "джибре" в някой тълковен речник.
                      До колкото съм чел и ако съм разбрал , резултатите се изчисляват с таблица . Това се прави точно заради променящото се съотношение на захари и алкохоли във всеки един момент.
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с джибре

                        Да, има такава таблица. Но не е коректно да се смята грешка, има точни методи.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с джибре

                          И да не си губим времето: в началото се мери с рефрактометър, в края се мери с ареометър.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с джибре

                            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                            И да не си губим времето: в началото се мери с рефрактометър, в края се мери с ареометър.
                            Това не го знаех .
                            Защото съм мерил алкохолна течност ( ракия ) с рефрактометър и показва точно алкохолното съдържание .
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с джибре

                              За Коледа ще си "подаря" един рефрактометър, няма как. Сега да питам какво да му гледам като го поръчвам - трябва да е захаромер, т.е. да има скала BRIX. Но гледам, че освен само BRIX има и комбинирани brix+alcohol (за вино, че е до 25) линк , някакви BRIX+ за бира и т.н.
                              Какво ще ме посъветвате да избера?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с джибре

                                Ще ти върши работа. Все пак ще трябва да ползваш таблица за температурна корекция, когато околната температура не е 20 гр.С.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X