Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна шунка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Домашна шунка

    Първоначално публикуван от poptolev Преглед на мнение
    Няма никакъв проблем в шунковара да се сложи цяло парче от бут или друга част за да направите шунка. Има и такива рецепти. Разликата е, че няма да варите цял бут, а само парче от него.
    Колега, може ли само малко да уточним технологията. Гледам снимката в амазон на уреда и не ми става ясно следното :
    1.Дъното на самия уред затворено ли е ? /на снимките не се вижда/
    2.При варенето водата около съда има ли допир с вътрешността на съда и месото или е само отвън като водна баня? Ако водата няма допир с месото каква е целта на варенето, същото би станало и с постоянна температура на печене. Месото би се варило в собствения сос изпуснат при термообработката.
    3.Ако съда е затворен от едната страна и месото се притиска от другата от пружината с капака къде отиват соковете отделяни от месото при варенето?
    Изобщо дай малко повече яснота в техническата страна на въпроса. Благодаря.

    ПП. За да не трия поста. Открих видеото на шунковара и нещата се изясниха.
    Последно редактирано от piron45; 15-07-15, 20:44.

    Коментар


    • #32
      От: Домашна шунка

      Аз поръчах един брой за Таргата. В края на месеца , или първите дни на август се прибирам в Бг. Ако се заявят определен брой , бих могъл да ги поръчам. До Варна ще стигнат на цената на която се купуват . От Варна към други градове с Еконт , като транспорта си е за ваша сметка.

      Коментар


      • #33
        От: Домашна шунка

        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение

        Иначе съм гледал по Дискавъри как се прави испанската шунка Хамон - от специална порода прасета, раснали на определено място и хранени с жълъди и един бут струва 2000 долара ...
        Лекинко да опонирам: Този хамон може да струва толкова единствено на Пуерто Банус, в някой ресторант, където само резервацията е 300 пари и крал Хуан си паркира яхтата, както и тази на лейди Ди-Маора, както и някои други простотии. Всъщност това е обработен свински бут, който виси цяло лято на слънце, добре обгрижван от мухите и малко преди да се развали го вкарват в магазини заведения и го продават на слайсове. Имаше го и тук в Метро и поради липса на консумация и изтичане на срока го преоцениха.
        При италианците прошуто е просто свинско-видове бол.
        В смисъла на темата, при нас шунката е варено свинско.
        Друг въпрос е, че определението за шунка е просто-месо, от всякаква гад и обработено по произволен начин.

        Коментар


        • #34
          От: Домашна шунка

          Като прочетох това - " [FONT=Georgia]Сигурен съм, че и до днеска в България не може да се открие в обикновен магазин - само Шел го предлагат срещу тяхните точки от Шел-карта. " - викам си ще проверя . Обърнах целия магазин , даже каталога четох - няма . ...Влязох за тенджера , а си тръгнах с джип [/FOНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1380.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5671270NT]и
          Последно редактирано от aldr; 16-07-15, 12:25.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #35
            От: Домашна шунка

            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
            ...... Ако се заявят определен брой .....
            Ще може ли едно и за мен?
            MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
            (А1+)
            О877ООО98О

            Коментар


            • #36
              От: Домашна шунка

              Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
              Аз поръчах един брой за Таргата. В края на месеца , или първите дни на август се прибирам в Бг. Ако се заявят определен брой , бих могъл да ги поръчам. До Варна ще стигнат на цената на която се купуват . От Варна към други градове с Еконт , като транспорта си е за ваша сметка.
              Нека има една бройка и за мен моля.
              ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
              ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
              0896 846 246

              Коментар


              • #37
                От: Домашна шунка

                Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                Ако се заявят определен брой , бих могъл да ги поръчам.
                Записвам се за един брой ако има доставка до БГ

                Коментар


                • #38
                  От: Домашна шунка

                  Днес пристигна бройката на Таргов . За колегите изявили желание , ще взема необходимите бройки. До края на седмицата да видим колко мераклии ще има, и в понеделник ще ги поръчам . Комплекта си пристига без термометър , пише го и на сайта на продавача . Моля за тези които искат да си поръчат , да пратят данни на лични - адрес,телефонен номер и име на получателя .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Домашна шунка

                    И за мен една бройка, мога да си я взема от Варна.
                    Nissan Patrol Y60

                    Коментар


                    • #40
                      От: Домашна шунка

                      Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                      Днес пристигна бройката на Таргов . За колегите изявили желание , ще взема необходимите бройки. До края на седмицата да видим колко мераклии ще има, и в понеделник ще ги поръчам . Комплекта си пристига без термометър , пише го и на сайта на продавача . Моля за тези които искат да си поръчат , да пратят данни на лични - адрес,телефонен номер и име на получателя .
                      Може ли само да сложиш един линк към стоката да видим кое точно поръчваме, че на горния линк към Амазон на колегата уреда е с термометър Благодаря

                      Коментар


                      • #41
                        От: Домашна шунка

                        На всякъде снимките са с термометър , но в описанието пише че няма. Прегледай същия линк в описанието . Цените на термометрите са същите както и в Бг , но се продават отделно.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Домашна шунка

                          Термометрите се купуват отделно (поне при иноксовите модели е така) и погледнато реално у нас излизат по евтино и по изгодно.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Домашна шунка

                            И за мен 1 брой от 1,5 кг. Изпращам данни.
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • #44
                              От: Домашна шунка

                              Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                              На всякъде снимките са с термометър , но в описанието пише че няма. Прегледай същия линк в описанието . Цените на термометрите са същите както и в Бг , но се продават отделно.
                              Ясно, само да уточним за металния ли говорим или за пластмасовия? Ако са от металния тип и за мен 1бр от 1.5кг. Пратил съм данните.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Домашна шунка

                                Метален , на линка от Амазон. Този който е на снимката в първи пост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X