Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

    От моите семенца нищо не излезе.. ама нищо!
    Нито едно не покълна. Бях оставил 3-4 само върху влажен памук и семенцата дори "краче" не пуснаха.. само се надуваха от влагата.
    Та си карам по старата схема - поръчка на готов мат'риал от Англия.

    А сега и минутка за реклама - скоро, съвсем случайно, научих за чили-хиллс фарм, които се намират в Кокаляне. Та въпросните пичове се занимават с гледане на Bhut Naga и други по-ядливи видове. Днес си взех едно бурканче сушени чушлета и като изключим по-високата цена ( на фона на Англия ) бих могъл да кажа, че съм доста доволен. Та ако някой има мерак да пробва "най-лютата чушка в света" ( до преди 2-3 години ), а не му се занимава с ибей и поръчки от чужбинско, то може да си поръча от въпросната ферма.

    Коментар


    • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

      Ето семки с описание и т.н.:
      http://hotfarm.eu/bg/top/сортове-лют...mpaign=Private
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

        Да дам отчет, как приключих с чушкопроизводството.

        След дълго гледане, треперене, поливане останаха три корена. От тях един се извиси на височина метър и нещо, и даде три-четири цветчета, другия коре - нищо, а третия беше обсипан с цветове.

        Тъкмо се зарадвах, че най-после нещо ще излезе, появи се чушле, после още едно, и...
        и толкова...

        Всичкия цвят опада, реколтата от две чушлета още не съм я разфасовал за семе, ама нещо ми омръзна..

        Баси и саксиения земеделец съм - не ставам за тая работа явно.

        Коментар


        • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

          Темата е позамряла и реших да я съживя с няколко снимки от тази година.Това което е на снимките го въдим от доста години.Мака,че не консумирам много люто все пак го събираме за зимата.Ето и снимките.Тези дребните ги въдим от тази година.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010139.JPG
Прегледи:1
Размер:1.13 МБ
ID:5797832Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010141.JPG
Прегледи:1
Размер:1.28 МБ
ID:5797833Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010142.JPG
Прегледи:1
Размер:1.22 МБ
ID:5797834 Тези ги имаме от доста години.До като са зелени не са толкова люти,но като почервенеят стават огън.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010144.JPG
Прегледи:1
Размер:1.30 МБ
ID:5797835 Един корен от тези дава реколта над половин 12 литрова кофа.
          На следващата снимка са сладки чушки,но да не ги пълниш с кайма.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010136.JPG
Прегледи:1
Размер:1,004.1 КБ
ID:5797836Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010137.JPG
Прегледи:1
Размер:1,000.7 КБ
ID:5797837

          Коментар


          • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

            Каролйна рипър завъдил ли си?

            Коментар


            • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

              Ние със съпругата сме любители градинари и за пръв път научаваме за такова наименование.Ако има възможност колега вдигни снимка за да видим за какво става дума.

              Коментар


              • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                hotfarm.eu
                Виж тоя сайт, може да поръчаш семе или разсад.
                Каролината е отрова, 1.5-1.8 милиона сковила лютост.

                Коментар


                • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                  Благодаря за информацията.

                  Коментар


                  • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                    Айде па ка ги завъдиш, ще се похвалиш.

                    Коментар


                    • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                      Зависи мярката за люти!Ям люто и се ограничавам до една много люта,но имам и толкова люти че буквално не люти ,а боли!Стават само след като си ги препекъл и пак не е приятно люто!Лютото е вкусно ,но е бич за черния дроб,дори да ти е железен!Не трябва да се прекалява!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                        Имаше го по- рано в темата, но зор се изкарва род от този разсад. Сосовете са им огнени, и чушките
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          Зависи мярката за люти!Ям люто и се ограничавам до една много люта,но имам и толкова люти че буквално не люти ,а боли!Стават само след като си ги препекъл и пак не е приятно люто!Лютото е вкусно ,но е бич за черния дроб,дори да ти е железен!Не трябва да се прекалява!
                          Най-голям бич е за стомашната лигавица и надолу по тракта...Черният дроб няма да има драма, не е токсично лютото все пак.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • От: Търси се семе за люти чушки /но само МНОГО люти/

                            www.chilli-hills.ком
                            Продават и семена.
                            0885600006 - Чичо Коце

                            Коментар


                            • Днес обрах каквото имаше останало - къде чисти, къде мелези.. гоуст чили, каролина рийпър, тринидад скорпион, хабанйеро. Вече съм си запълнил запасите, така че това на снимката е за раздаване. За вкусовите качества - сами виждате.. дребосъци и неузрели, но гаранция давам, че са предостатъчно люти! Намират се в СФ.

                              Последно редактирано от _kalata_; 06-11-21, 14:26.

                              Коментар


                              • veskov
                                veskov коментира
                                Редактиране на коментар
                                Браво! Каролината много ме ядосва, я стане колкото грах, я не. В сф е на балкона, в градината по- бива, но е слабо в сравнение с другите. С техни семена и от сухи чушки. Поздрави!

                              • _kalata_
                                _kalata_ коментира
                                Редактиране на коментар
                                Това са "изтърсаците". Ето част от "изложбените", които вече са на прах или във фризера.
                                Всичко е от семена, които събрах от миналогодишен разсад, закупен от чили-хилс. Заради студения Май, тази годината реколтата е по-слаба от предната... и чушките и доматите .
                                Като цяло съм забелязал, че хабанйерото дава най-много реколта, след това гоуст-а и последен е рийпъра. Тази година ми е първа с тринидад и нямам много впечетления откъм реколта, но май ще дойде подобна на рийпъра.
                                Бтв, всичко е от терасата, в 20-25см саксии.

                            • Консуматор съм и бих искал да попитам кой от вас предлага семе за мостри.
                              До сега все още не мога да достигна до предела на прага ми на търпимост за люто и се оглеждам за предизвикателства.
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • _kalata_
                                _kalata_ коментира
                                Редактиране на коментар
                                еми мога да ти дам малко семена на люти чушки ( мелези на гореспоменатите сортове от мен ). Аз и хора, на които съм дал постигнахме над 90% успеваемост за прокарване на въпросните семена без каквито и да било специални условия - само хубава пръст, вода и топлина.

                              • Пенчо
                                Пенчо коментира
                                Редактиране на коментар
                                Питай зайко 123. Той е в Нови Хан.
                                Ама и него го отнемА от форума. Телефона му е 0888 44 80 846

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X