Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Буре за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Буре за ракия

    Бъчварят каза - за 1/2 пробиваш с 18,5 мм, вземаш първи метчик 1/2 и правиш резба, после навиваш крана. За ракия по-голям диаметър не ми трябва.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Буре за ракия

      Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
      Бъчварят каза - за 1/2 пробиваш с 18,5 мм, вземаш първи метчик 1/2 и правиш резба, после навиваш крана. За ракия по-голям диаметър не ми трябва.
      Е цолажа на резбата вече по избор да.
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • От: Буре за ракия

        A как центрирате канелката да сочи надолу? С подложни шайби?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Буре за ракия

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          A как центрирате канелката да сочи надолу? С подложни шайби?
          Завиваш на ръка и като стигне края , оставяш я да сочи надолу на последната възможна навивка . Даже и да не е затегнала както трябва , ще затегне като напълниш бурето с вода .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • От: Буре за ракия

            OK.. Тъкмо утре ми идва едно 10л дъбово... Ще пробвам
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Буре за ракия

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              OK.. Тъкмо утре ми идва едно 10л дъбово... Ще пробвам
              Със здраве да си го ползваш !
              Сподели на по-късен етап резултата .
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • От: Буре за ракия

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                OK.. Тъкмо утре ми идва едно 10л дъбово... Ще пробвам
                Не знам, с какво ще го пълниш, но да знаеш, че изключително бързо "огрубява" сипаното.
                Всички мои нови бурета(дъбови) ги третирам с водно/алкохолен разтвор с хидромодул около 50% за 2-3 седмици, който после се използва за "състаряване". После ракията може да постои от 1 до 3 месеца в бурето, според вкуса, имам предвид-редовно опитване.

                Коментар


                • От: Буре за ракия

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  ...бързо "огрубява" сипаното..
                  Приготвих 20 л 95 % етанол за изтощаване на бурето /50 л/. Чудя се дали е приемливо да добавя вътре патоките и първака от същата варка? Да не умириша бурето на гадости? Какво значи "за състаряване"?
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • От: Буре за ракия

                    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                    Приготвих 20 л 95 % етанол за изтощаване на бурето /50 л/. Чудя се дали е приемливо да добавя вътре патоките и първака от същата варка? Да не умириша бурето на гадости? Какво значи "за състаряване"?
                    Не ! Не слагай патоки и първак !

                    Етанола е напълно достатъчен . Аз моето го киснах с 30 % разтвор на етанол ( 2 седмици )и съм доволен.
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • От: Буре за ракия

                      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                      Със здраве да си го ползваш !
                      Сподели на по-късен етап резултата .
                      Той резултата е ясен - не е първото ми буре Просто първото бе 5л и се оказа малко за консумацията
                      Та при него действах така - киснене само с гореща вода (и отвън) - директно го вкарах в банята и го пълних с душа... Миене докато започна да излиза чиста вода след неколкочасов престой....
                      След това - ракийката бе около 50 градусова. Оцвети се юнашката след около 2 седмици...
                      Втората серия - месец... Сега е около 4-5 серия и стои по около 6 месеца, като я вадя малко по-слабо оцветена от първата 'двуседмична' Просто няма време да я чакам повече...
                      Затова и взех 10л... Ако не стигне - ще вземам още по-голямо
                      Но реших да ползвам оригиналната дървена канелка, защото е по-безопасна за моят начин на експлоатация - имам домашни любимци, които са доста любопитни и като нищо могат да решат да пипат лесноподвижна метална 'канелка' и да изпият ракията
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Буре за ракия

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        Купих и аз буре. От "летището" до Ботевград. Общо взето първото попаднало ми. Дъбово било...
                        Пустото му буре, вече 24 часа стои пълно с вода и още сълзи от три места. Мих го предварително вчера три пъти с гореща вода от бойлера, после го напълних с вода да се задуе. Колко време му е нужно да спре да сълзи? Ей му снимките, протеклото личи ясно:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:буре1.jpg
Прегледи:1
Размер:62.8 КБ
ID:5800152

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:буре2.jpg
Прегледи:1
Размер:64.1 КБ
ID:5800153
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • От: Буре за ракия

                          Аз не бързах.
                          Моето след двукратно миене го оставих ден в банята един ден (щото не знам дали щеше да тече, а и вероятно е текло, защото нивото бе спаднало...)
                          Измих го отново, напълних го с вода и го хвърлих на терасата... Да, имаше подобни следи, но бяха като че ли от дъбилни вещества, а не от влага...
                          След два дни го гледам - изцяло сухо....
                          Измих го отново с гореща вода и го напълних с ракия и вече е на сухо в стаята - не виждам някъде да тече...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Буре за ракия

                            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                            Пустото му буре, вече 24 часа стои пълно с вода и още сълзи от три места. Мих го предварително вчера три пъти с гореща вода от бойлера, после го напълних с вода да се задуе. Колко време му е нужно да спре да сълзи? Ей му снимките, протеклото личи ясно:

                            [ATTACH=CONFIG]970742[/ATTACH]

                            [ATTACH=CONFIG]970743[/ATTACH]
                            Не се притеснявай , ще се закисне както се казва . Явно фугите са били по-големи , ще спре да сълзи .
                            Като гледам снимките още 2-3 дни и е ОК .

                            Пиши да кажеш , прав ли съм.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • От: Буре за ракия

                              Ще закисне!
                              Вярвай.

                              Коментар


                              • От: Буре за ракия

                                Аз слагам бурето вертикално с канелата нагоре и пълня с вода дъното при канелата. Ден-два докато започне да се задържа по сантиметър вода. През това време изтичащата вода минава по дъгите и се стича на долното дъно. След това набивам леко обръчите и го пълня с вода хоризонтално. Стои така още ден-два. После е готово.
                                А преди да започна процедурата виждам светлина през процепите между сухите дъги.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X