Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Буре за ракия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Буре за ракия

    Дъбово си мисля да е, особено след като ми каза, че вкуса ще е на виски .

    Коментар


    • #17
      Аз имам една ракия Виненка , която си я държа в дъбовото буре от 2006г и става все по-хубава! Първо запарихме бурето с баща ми(лека му пръс) с орехови листа 3 пъти и после държахме ракията 2-3 месеца и пълнехме нова. Сега вече не оцветява добре ракията , а само и придава благ и пристрастяващ вкус :-)

      Коментар


      • #18
        От: Буре за ракия

        Аз имам две,едно черничово и едно дъбово.Много хубави,ама няма кво да слагам в тях. Гадост !

        Коментар


        • #19
          От: Буре за ракия

          Черницата е истината..... Свидетел съм, как за два дена, от цвят като на вода, я оцвети, на типичния "черничев" цвят... Макар да бяха сложени 2-3 клечки само...
          На ракията само черница слагаме, лошото е, че я държим в 10 литрови бутилки от вода... Ако се задържи повече, се променя вкуса, от пластмасата...
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #20
            От: Буре за ракия

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Аз имам две,едно черничово и едно дъбово.Много хубави,ама няма кво да слагам в тях. Гадост !
            Мога да ти намеря тонове, ако искаш, но си далеч.. М/у другото, в с. Медвен, край Котел, познавам майстор на дъбови бурета..

            Коментар


            • #21
              От: Буре за ракия

              Тонове не, ама някфи количества за промивка на буретата звучи добре... реално си е убаво да са 2 дам... черница и дъб викате начи... А кфи пари излиза едно буре, примерно 20-50 литра?

              Коментар


              • #22
                От: Буре за ракия

                Ако не се лъжа, 2-лева на литър..

                Коментар


                • #23
                  От: Буре за ракия

                  Без значение, от какво дърво?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Буре за ракия

                    Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                    ..... Свидетел съм, как за два дена, от цвят като на вода, я оцвети, ...
                    Аз съм свидетел как Акация (само сърцевината), направи за 24ч. ракия с цвят на вода в ракия с цвят на лимонада.
                    MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                    (А1+)
                    О877ООО98О

                    Коментар


                    • #25
                      От: Буре за ракия

                      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                      Без значение, от какво дърво?
                      Дъбово.. чакам приятел от Котел сега да ми се обади и да каже актуални цени..

                      Коментар


                      • #26
                        От: Буре за ракия

                        Първоначално публикуван от ТониМонтеро Преглед на мнение
                        Аз съм свидетел как Акация (само сърцевината), направи за 24ч. ракия с цвят на вода в ракия с цвят на лимонада.
                        В интерес на истината и аз съм слушал, че някои слагат акация, но пък не знаех, че чак толкова оцветява... Чак на лимонада...
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #27
                          От: Буре за ракия

                          Кехлибар или като коняк, леко червеникаво нещо бих си избрал, не че държа на цвят особено, ама лимонада звучи гадно. Ще е дъб 100% и черницата ако вкарва червенко още по-добре... остава да се науча да правя убава ракийчица и таз година да има обилно джанка по двора...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Буре за ракия

                            Ето и моето буре 5 литра дъбово(подариха ми го моите приятели) ,ракията е гроздова отлежала вече 2 месеца и е страхотна!Казаха ми да го ползвам за ракия, щом спре да оцветява след време да слагам дъбови стружки вътре! Чувал съм за комбинации първо отлежава в бурето вино а после ракия(така се получават скъпи ракии но всичко е много относително-сорт начин на приготвяне време на отлежаване;това се отнася за виното и ракията която се сипва) ,но според мен ако сипеш шльокавица ще си остане такава! Бурето за ракията е пред последен процес ,последния е бутилиранеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00502.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:5456124
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Буре за ракия

                              Технологията на стралджанска мускатова искаш ли я?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Буре за ракия

                                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                                ... Чак на лимонада...
                                Чак лимонада, но само от средната част.
                                MITSUBISHI MONTERO 3.0 V6
                                (А1+)
                                О877ООО98О

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X