Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашна пастърма, суджуци и луканки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Домашна пастърма

    Горните снимки въобще, ама въобще няма и да ги коментирам даже

    Колеги, моля помагайте, мисля, че имам сериозен проблем, и ми е голям дерт ...
    Пастърмичката ми, всичко е точно, освен, че още не е съвсем готова, обаче ПОЧТИ НЕ СЕ УСЕЩА СОЛ ...
    Прекалих с изкисването, признавам си, случи се там около Нова година, гости, ангажименти и т.н.
    Сега по краищата, където е взела да позасъхва, се усеща сякаш леко солено, обаче по средата (то там е още меко), хич не се усеща. Иначе на подправки е добре.

    Като поизсъхне още, ако не дойде леко солен вкус - мислех си да я накисна отново за 1-2 дни, но в саламура (не знам какво съотношение сол-вода, може би 100-150 гр сол на литър вода), и после ако трябва пак ще я овъргалям в подправки ... Жената вика, че й харесвала така, ама мен не ме кефи ...
    Има ли друг вариант за повторно осоляване, освен този със саламурата?

    Благодаря предварително, снимков материал ще кача тия дни, че все забравям да сваля снимките от телефона ...
    Hristo Draganov
    http://htftp.domainbg.com/HD/

    И аз искам България чиста ! ! !

    Коментар


    • #77
      От: Домашна пастърма

      Благодарение на вас, втората реколта вече се люлее на балкона
      Първата замина за нула време,даже май ще се науча да пия вино...



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0877.jpg
Прегледи:1
Размер:118.4 КБ
ID:5447504Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0878.jpg
Прегледи:1
Размер:117.9 КБ
ID:5447505Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0879.jpg
Прегледи:1
Размер:120.5 КБ
ID:5447506
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #78
        От: Домашна пастърма

        Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
        Горните снимки въобще, ама въобще няма и да ги коментирам даже

        Колеги, моля помагайте, мисля, че имам сериозен проблем, и ми е голям дерт ...
        Пастърмичката ми, всичко е точно, освен, че още не е съвсем готова, обаче ПОЧТИ НЕ СЕ УСЕЩА СОЛ ...
        Прекалих с изкисването, признавам си, случи се там около Нова година, гости, ангажименти и т.н.
        Сега по краищата, където е взела да позасъхва, се усеща сякаш леко солено, обаче по средата (то там е още меко), хич не се усеща. Иначе на подправки е добре.

        Като поизсъхне още, ако не дойде леко солен вкус - мислех си да я накисна отново за 1-2 дни, но в саламура (не знам какво съотношение сол-вода, може би 100-150 гр сол на литър вода), и после ако трябва пак ще я овъргалям в подправки ... Жената вика, че й харесвала така, ама мен не ме кефи ...
        Има ли друг вариант за повторно осоляване, освен този със саламурата?

        Благодаря предварително, снимков материал ще кача тия дни, че все забравям да сваля снимките от телефона ...
        Гледам от Ст.Загора си,...........на 9, 10 февруари може да се оправи.Не я кисни в саламура ще я изхабиш.
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #79
          От: Домашна пастърма

          Първоначално публикуван от jaxan Преглед на мнение
          Гледам от Ст.Загора си,...........на 9, 10 февруари може да се оправи.Не я кисни в саламура ще я изхабиш.
          Вероятно така ще се получи - на 9-и февруари ми е рождения ден
          Като е безсолно, ще давам по една солничка
          Hristo Draganov
          http://htftp.domainbg.com/HD/

          И аз искам България чиста ! ! !

          Коментар


          • #80
            От: Домашна пастърма

            Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
            После се почва с трайните насаждения - плодни дръвчета, лозя .......... , някои хардлайнери финишират с животни.
            Както казваше един мой приятел /със солиден бизнес/: Имам 2 мечти в тоя живот. Да се науча да правя вино, и да оправям прасе.
            Винаги ше ти помогнем да се оправяш с животните......



            Дали не съм хардлайнер
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #81
              От: Домашна пастърма

              Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
              Пастърмичката ми, всичко е точно, освен, че още не е съвсем готова, обаче ПОЧТИ НЕ СЕ УСЕЩА СОЛ
              До тук не разбрах, какъв е проблема? Обичаш вкуса на сол или естествения вкус на месо + подправки?
              Ако достатъчно време е киснало в сол, то няма проблеми с консумацията!
              0885600006 - Чичо Коце

              Коментар


              • #82
                От: Домашна пастърма

                Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                До тук не разбрах, какъв е проблема? Обичаш вкуса на сол или естествения вкус на месо + подправки?
                Ако достатъчно време е киснало в сол, то няма проблеми с консумацията!
                Да да, искаше ми се да е мъничко по-солено ... Но както казах, още не е доизсъхнала, та като стане, може и да дойде малко солчица, знам ли ... Това за свинската, телешката ше зема утре да резна от нея малко да видим тя как е ...
                А в морска сол кисна не помня колко, ама май направи седмица даже (пак поради много ангажименти) ...
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #83
                  От: Домашна пастърма

                  Не сте хора!!!!
                  Утре се почва пък да видим
                  LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                  2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Домашна пастърма

                    Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                    ..........

                    Дали не съм хардлайнер
                    Кой, ти хардлайнер???? Неее, ти си Турбо топ хардлайнер. ЕХЕ! Ти си от друго измерение. Колко сол на пастърма требе да изядем, за да те стигнем - Геосол трябва да работи само са нас
                    Глей к'ва станА. Момчетата остаряват Мартоооо, и ти ли бруте?
                    ПП Да не слагаш нЕкви каучуци по мръвките, че туй е за пИдали кат д-р енчев
                    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Домашна пастърма

                      Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                      Рецептата за наденицата тайна ли е??
                      Дочев приятелю;-)))))))))))))душа няма да ми даде да крия от теб.Чист врат режеш на парчета 2на 2 на 8 дължина./по-лесно е за машинката да го мели/от там 32 000 страници четене линк няма да ти давам;-))))))))))))))))))))иииииииии ;чимен,чубрица,черен червен пипер,кимион,мерудия........от много четене изгубих представа за мерките иииииии ги смесих на мирис после на едра решетка /както каза гуруту Маххх/и пилотно кюффффффте...........без пиперено-добавям пипер ...без туй -.добавям и така.......докато ми хареса-пилотното на скарата.....24-29 часа да втаса пак и тъпчене и после ......................ще пиша след 12 15 дена;-)))))))))))като стане......
                      п.с. Иначе 5 петалки на момента дадоха фира с яйца,няма да ти кажа;-)))))))))))ококоших са;-))))))))))))))))))
                      Последно редактирано от bravel; 27-01-13, 00:13.
                      За тези които се мислят за дяволи да не забравят че и на него някой му е сложил рога!!!!!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

                      Коментар


                      • #86
                        От: Домашна пастърма

                        Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                        Мартоооо, и ти ли бруте?
                        ПП Да не слагаш нЕкви каучуци по мръвките, че туй е за пИдали кат д-р енчев
                        Какъв каучук бре, серсемино!
                        Това си е чисто месце !Свинско бонфиленце ,оваляно в сух чесън,осолено 2 денонощия,12 часа обезсолявано,добре пресовано и в мерудии оваляно!Сега се вее на строшен връх от въдицаНаздраве!
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #87
                          От: Домашна пастърма

                          Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                          Да да, искаше ми се да е мъничко по-солено...
                          Не си го причинявай на организма!
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #88
                            От: Домашна пастърма

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            Саламура - 200 гр сол на 1 литър вода, като пропорция!
                            Интересно ми, е дали ако към саламурата се добавят някакви подправки би имало някакъв ефект? Аз си приготвям пастърма чрез засипване с морска сол и последващо изкисване,но от известно време имам проблем с намирането на домашна мръвка,и ми се струва че с купена от магазина нещо вкусът не е същият,може би се дължи на начина на хранене на животните.Тези дни ще пробвам със саламура и подправки,но реших да питам първо по-знаещите?Или пък да сложа подправките в солта по моя си начин,кое би било по ефективно???

                            Коментар


                            • #89
                              От: Домашна пастърма

                              Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                              Интересно ми, е дали ако към саламурата се добавят някакви подправки би имало някакъв ефект? Аз си приготвям пастърма чрез засипване с морска сол и последващо изкисване,но от известно време имам проблем с намирането на домашна мръвка,и ми се струва че с купена от магазина нещо вкусът не е същият,може би се дължи на начина на хранене на животните.Тези дни ще пробвам със саламура и подправки,но реших да питам първо по-знаещите?Или пък да сложа подправките в солта по моя си начин,кое би било по ефективно???
                              Един от начините е да пробваш и след това да споделиш пъстърмения опит и с нас.Месото се овкусява после с манджите,с които го мажем. Малко ме съмнява ако сложиш някакви подправки в саламурата да предадат чак такова влияние върху вкуса му.
                              Сложих поредната "реколта", но този път пробвам със саламура.Колко денонощия е необходимо да държа месото вътре.
                              Техниката в ръцете на дивака е парче желязо.
                              Dacia Duster 4WD

                              Коментар


                              • #90
                                От: Домашна пастърма

                                1.5кг свински шол и 1кг сърца, изрязани от жилите и и нарязани на око се киснат в 2.5л вода и 0.5кг морска сол в трнджерата, пък да видим.
                                Само един въпрос: може ли да се суши в кухнята?
                                LZ(единица) Лима Жоро Жоро
                                2002 ●||||||● Grand Cherokee Limited 4.7L и Ксантия 2000 HDi 110 коня без едно магаре.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X